top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
Názov príspevku
© Copyright

JARNÁ ROVNODENNOSŤ & ZAČIATOK NOVÉHO ASTROLOGICKÉHO ROKA 2023: SPIRITUÁLNY VÝZNAM + RITUÁLY

Jarná rovnodennosť je dôležitá astrologická i duchovná udalosť, ktorá nastáva každý rok, keď Slnko prekročí rovník, a deň s nocou sú rovnako dlhé. V roku 2023 nastane Jarná rovnodennosť 20. marca o 21:25 hod. Z astrologického hľadiska Jarná rovnodennosť označuje začiatok astrologického nového roka a vstup Slnka do znamenia Barana. Baran je ohnivé znamenie, ktoré sa spája s odvahou, vodcovstvom a novými začiatkami. Je to čas znovuzrodenia a obnovy, v ktorom môžeme zasadiť nové semená a stanoviť si zámery na nasledujúci rok. Z duchovného hľadiska je Jarná rovnodennosť časom rovnováhy a harmónie. Je to čas spojenia sa s energiou Zeme a uctenia si prírodných cyklov. Je to čas na zamyslenie sa nad rovnováhou medzi svetlom a tmou, ako aj na oslavu návratu svetla, keď sa dni predlžujú a otepľujú. V mnohých duchovných tradíciách je Jarná rovnodennosť časom očisty a uvoľnenia. Je to čas na uvoľnenie starých vzorcov a presvedčení, ktoré nám už viac neslúžia, a na vytvorenie priestoru pre nový rast a transformáciu. To sa môže uskutočniť prostredníctvom rôznych rituálov, meditácie alebo jednoducho trávením času v prírode. Celkovo je Jarná rovnodennosť silným obdobím obnovy, rastu a transformácie. Spojením s energiou tohto obdobia sa môžeme zosúladiť s prirodzenými rytmami Zeme a využiť čaro a potenciál nadchádzajúceho obdobia. Verí sa tiež, že počas Rovnodennosti sa závoj medzi dimenziami stenčuje a energetická mriežka Matky Zeme osciluje okolo dokonalej rovnováhy, čo nám umožňuje nasávať energiu harmónie a obnovy, a následne ju vniesť aj do našich životov. V tomto príspevku si podrobnejšie rozoberieme astrológiu, ale aj spirituálny význam tohto magického obdobia. Nebudú chýbať ani nápady a inšpirácie spolu s denníkovými výzvami a rituálmi, ktoré vám pomôžu maximalizovať využitie účinku tohto mocného času k transformácii a zároveň k svojmu najvyššiemu rastu...

JARNÁ ROVNODENNOSŤ & ZAČIATOK NOVÉHO ASTROLOGICKÉHO ROKA 2023: SPIRITUÁLNY VÝZNAM, HOROSKOP + RITUÁL

Art by Emilia Nora Elina


Od Zimného slnovratu 2022 sa dni každým dňom predlžujú a noci skracujú. V deň Jarnej rovnodennosti sú svetlo a tma v dokonalej rovnováhe.


Odteraz sa budú dni predlžovať až do Letného slnovratu, ktorý je reprezentovaný najdlhším dňom a najkratšou nocou v roku. To je presne šesť mesiacov pred tým, ako nastane Jesenná rovnodennosť, kedy bude svetlo a tma opäť v dokonalej rovnováhe.


Jarná rovnodennosť 2023 je teda dňom dokonalej rovnováhy. Za sebou zanechávame temnotu zimy a tesne pred tým, ako nadchádzajúca jar dovolí svetlu prevziať vládu, je to naša chvíľa na to, aby sme sa chopili väčšej stability v živote a prehodnotili svoje názory na rovnováhu a spravodlivosť v našich životoch.


Slovo rovnodennosť, tzv. Equinox, je zložené zo slov "aequi", čo znamená rovný, a "nox", čo znamená noc. Sú to latinské slová, ktoré sú dosť podobné aj tým anglickým, ktoré sa bežne používajú v súčasnosti. Každý rok zažívame dve Rovnodennosti, na jar a na jeseň... sú to dni, keď sa dĺžka počtu hodín svetla a tmy vyrovnávajú, preto rovnosť a rovnováha sú ústrednými pojmami týchto dní.


So vzdialením sa od tienistej časti roka teraz odvážnejšie začíname nazerať na Pravdu, ktorú si so sebou nesieme do svetla.


Marcová rovnodennosť sa tiež spája so začiatkom Sezóny Barana, a keďže Baran je prvým znamením zverokruhu, považuje sa toto obdobie zároveň aj za začiatok astrologického nového roka, a teda začiatok nového dobrodružstva zverokruhu okolo Slnka.


V závislosti od toho, kde vo svete žijete, prináša marcová rovnodennosť aj príchod novej sezóny. Pre tých na severnej pologuli to predstavuje začiatok jari. Pre tých na južnej pologuli to predstavuje začiatok jesene.


Toto všetko spolu robí z marcovej rovnodennosti silný deň na zosúladenie sa s naším najvyšším Ja, so zameraním na obnovu a vytvorenie väčšej rovnováhy v našich životoch.


V závislosti od toho, čo okolo nás robí Matka Príroda a kde sa nachádzame na našej osobnej ceste okolo Slnka, sa môžeme cítiť byť povolaní konečne rozkvitnúť a vyklíčiť..


Prijmite, kde ste, a uznajte, že tak ako sa menia ročné obdobia, menia sa aj vaše životné okolnosti. A vedzte, že v rámci tejto Jarnej rovnodennosti 2023 je možné všetko.


Je to taktiež čas, aby sme sa pozreli do svojho vnútra a zistili, čo potrebujeme uviesť do väčšej rovnováhy. Pracujete príliš veľa? Je rovnováha dávania a prijímania vo vašom vzťahu nerovnomerná? Mohli by ste viac cvičiť, aby ste dosiahli lepšie zdravie či kondíciu?


Čas rovnodennosti nás posúva do rovnováhy, preto je to skvelý čas, kedy môžeme túto sezónnu zmenu využiť pre dosiahnutie rovnováhy vo svojom živote.AKÚ ENERGIU PRINÁŠA JARNÁ ROVNODENNOSŤ?

Ako som už uviedla vyššie, Jarná rovnodennosť 2023 nastáva 20. marca - v ten istý deň sa Slnko presunie z Rýb do Barana, prvého znamenia zverokruhu. To je zároveň aj začiatok astrologického roka. O deň neskôr, 21. apríla 2023, zažijeme aj Novolunie v znamení Barana. Keďže Baran je ohnivé a optimistické znamenie, zdá sa, že máme veľkú šancu vhúpnuť do jari s plnou vierou v našu schopnosť manifestovať pozitívnu zmenu v našom živote.


Všetko vo Vesmíre sa usiluje o rovnováhu, takže akákoľvek duchovná práca zameraná na manifestáciu, ako aj na podporu rovnováhy a rovnosti by nemala naraziť na odpor Vesmíru.


Privolanie rovnováhy na všetkých frontoch života je počas tohto obdobia vždy skvelý nápad - ak využijete čas rovnodennosti na pomoc, výsledky sa dostavia rýchlo a ľahko. Rovnováhu môžeme privolať všeobecne alebo v rámci konkrétneho aspektu nášho života.


Upozornenie pre akúkoľvek mágiu a manifestáciu: Pozor, ak si niečo želáte, môže sa vám to splniť! Ak teda nie ste celkom pripravení na rovnováhu vo svojom živote, nemusíte byť pripravení na výsledok. Ak napríklad milujete byť vo svojom vzťahu tou dominantnejšou časťou a vaša manifestačná práca vytvorí väčší pocit rovnosti, môže sa stať, že to nakoniec budete ľutovať!


Ak sú vašou záľubou rituály - možno by ste mohli zvážiť rituál Jarnej rovnodennosti 2023, ktorý vám pomôže vytvoriť väčšiu rovnováhu a vniesť rovnosť do vášho života, po ktorej vaše srdce túži a manifestovať tak svoje najhbšie túžby s väčšou ľahkosťou.


TIP: AKO NA JAR VYČISTIŤ ENERGIU VÁŠHO DOMOVA & NÁVOD NA VYTVORENIE OLTÁRUTu je zoznam toho, čo potrebujete a ako vykonať svoj vlastný rituál Rovnodennosti...


RITUÁL JARNEJ ROVNODENNOSTI

Čo potrebujete: Dve sviečky /môžete použiť čiernu a bielu, ak nemáte, postačia dve biele/ a tri stuhy alebo šnúrky - bielu, čiernu a modrú.

Chcete si prečítať viac?

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto exkluzívneho príspevku, prihláste sa na odber www.jove.sk

Odoberaj teraz
bottom of page