top of page
© Copyright
Moonologia www.jove.sk
Moonologia www.jove.sk

MOONOLÓGIA

... v Jednote s Vesmírom

Nalaďte svoj Život s Mesiacom & Vesmírnymi cyklami

pre HARMÓNIU, PROSPERITU & LÁSKU

Vedeli ste, že každý z nás má neuveriteľne osobný vzťah s Mesiacom?

Práca s jednotlivými fázami Mesiaca vám pomôže odomknúť vaše prirodzené manifestačné schopnosti, zlepší vaše lunárne spojenie a pomôže vám vstúpiť do vašej vlastnej jedinečnej sily.

Práca s fázami Mesiaca a tokom lunárnej energie je neuveriteľne silný spôsob, ako zmeniť svoj život. Cykly pribúdajúceho a ubúdajúceho Masiaca majú svoju vlastnú jedinečnú odlišnú energiu a každý z nich vám môže pomôcť zbaviť sa blokov, ktoré vás brzdia, alebo umocniť vašu manifestačnú prácu. Predstavte si Mesiac ako fantasticky jednoduchý kozmický časovač, ktorý vám pomôže vytvoriť život vašich snov...

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako čo najefektívnejšie pracovať s mágiou Mesiaca, ale aj to, aký ste napr. TYP MESIACA?  Stiahnite si môj praktický eBook MOONOLÓGIA...

© Copyright
MOONOLÓGIA www.jove.sk
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • etsy-logo-poklady venuse
LUNÁRNE FÁZY

LUNÁRNE FÁZY OKTÓBER 2023

MOONOLÓGIA www.jove.sk
MOONOLÓGIA www.jove.sk

✫ 3. ŠTVRŤ MESIACA ✫

06. 10. 2023 - 15:49:01

MOONOLÓGIA www.jove.sk
MOONOLÓGIA www.jove.sk

✫ NOV MESIACA ✫

14. 10. 2023 - 19:55:08

✫ 1. ŠTVRŤ MESIACA ✫

22. 10. 2023 - 05:30:13

MOONOLÓGIA www.jove.sk

✫ SPLN MESIACA ✫

28. 10. 2023 - 22:24:27

Aktuálna Fáza Mesiaca

MOONOLOGY_FÁZA MESIACA
MOONOLÓGIA www.jove.sk

 LOVECKÝ / KRVAVÝ MESIAC
Október 2023

Októbrový Spln Mesiaca sa bežne nazýva Lovecký / Lovcov Mesiac (Hunter’s Moon), čím nadväzuje na európske a indiánske tradície, kde lovci používali svetlo v Splne na vystopovanie svojej koristi a doplnenie zásob na nadchádzajúcu zimu.

 

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, Lovecký Mesiac nie je v skutočnosti väčší ani jasnejší než obvykle. Jednoducho stúpa na oblohu skôr, takmer hneď po západe Slnka, čo dávalo lovcom dostatok jasného mesačného svetla na lov počas podvečerov. Pre neo-pohanov je však Lovecký Mesiac známy pod oveľa "morbídnejším" názvom - Krvavý Mesiac (Blood Moon).

 

Ľudia v priebehu vekov častokrát považovali jesenné Splny za strašidelné, a nie bez dobrého dôvodu. Existuje dôvod, prečo angličania v stredoveku nazývali októbrový Spln Mesiaca "Krvavým Mesiacom", a je to presne ten istý dôvod, prečo sa aj v halloweenskych obrazoch dnes často nachádza veľký, nízko visiaci Mesiac s desivou červenkastou žiarou:).

 

Lovcov Mesiac vychádza na oblohu pomerne skoro večer /okolo cca 17.hod./, čo znamená, že ho pravdepodobne uvidíte blízko obzoru.

Keď sledujete Mesiac, ktorý je blízko horizontu, vytvára ilúziu, že je väčší, aj keď má v skutočnosti rovnakú veľkosť. Navyše, pozorovaním Mesiaca na obzore vyzerá červenšie.

Je to preto, že ho vidíte v hustejšej atmosfére, ktorá rozptyľuje viac modrého svetla a prepúšťa viac červeného svetla do zreničiek vašich očí.

 

Okrem vedeckých vysvetlení, Lovecký / Lovcov Mesiac alebo Krvavý Mesiac stále uchováva nepopierateľnú auru mystiky a sily. Keďže októbrový Spln Mesiaca sa koná tesne pred Samhainom /gaelským sviatkom v polovici jesene, ktorý sa dnes zmenil na Halloween/, u nás sviatok nazývaný ako Dušičky, považujú neo-pagani mesiac Krvavého Mesiaca za špeciálny čas, ktorý označuje zmenu ročných období a príležitosť "kontaktovať" zosnulých blízkych, vzhľadom na stenčenie závoja medzi fyzickým svetom a duchovným svetom. Drahé kamene, ako je napríklad ametyst, sa bežne používajú na ochranu pred negatívnou energiou, a posvätné kvety ako chryzantéma sa používajú pri práci s duchmi, ako napríklad pri rituáloch kontaktovania sa s dávno mŕtvymi predkami.

 

Napriek "strašidelným" asociáciám Krvavého Mesiaca sa len zriedka stane, že Spln nastáva priamo počas sviatku Samhain alebo v samotnú Halloweensku noc /bolo tomu tak v roku 2020, a najbližšie si budeme musieť na to počkať do roku 2035/.

 

Niekedy októbrový Spln Mesiaca dokonca nastane dostatočne skoro v mesiaci, ktorý sa nazýva Žatevný Mesiac (Harvest Moon), ktorý je definovaný ako Spln Mesiaca, ktorý je najbližšie k Jesennej rovnodennosti.

 

V čínskej kultúre sa tento Žatevný Mesiac oslavuje počas sviatkov v polovici jesene, kde sa ľudia schádzajú na oslavu a spoločne hodujú "Mesačné koláče". Taktiež v Indii existuje sviatok žatvy, ktorý oslavuje októbrový Spln Mesiaca, nazývaný Sharad Purnima. Oddaní sa celý deň postia a potom pod mesačným svetlom ponúkajú dobrôtky Bohu Mesiaca.

 

Na rozdiel od celodenného pôstu v rámci indického festivalu mesačného svitu bol Lovcov Mesiac veľmi dôležitým sviatkom ako pre ľudí v Európe, tak aj pre mnohé indiánske kmene. Kmeň Ponca charakterizuje Lovecký Mesiac ako „mesiac, keď sa skladujú potraviny do zásobníkov“. Poľovníci, ktorí využili skutočnosť, že polia boli zozbierané, odchytili líšky a iné malé zvieratá, ktoré sa prišli pásť na spadnuté zrná, a taktiež lovili jelene v Mesačnom svetle. Svoju korisť rozporcírovali a mäso zakonzervovali. Krvavý Mesiac je v tomto prípade veľmi príznačným názvom pre tento Spln Mesiaca, pretože to bola "krvavá príprava" mäsa pred zimnými mesiacmi.

 

Je smutné, že tradície osláv a hodovania sa počas Lovcovho Mesiaca stratila okolo roku 1700, ale jeho duch stále žije v historických rekonštrukciách, ako je napríklad Festival Loveckého Mesiaca /Feast of the Hunter’s Moon/, alebo dokonca "Festival cukríkov", ktoré si počas Halloweenskej noci pochutnávajú /obzvlášť deti/ v západných krajinách...

Moonológia_eBook
MOONOLÓGIA eBook www.jove.sk
MOONOLÓGIA www.jove.sk

MOONOLÓGIA
Práca s Mágiou lunárnych cyklov

Text © Emília Nora Elina Haukwitz 2021-23

Cover Design © Emília Nora Elina Haukwitz 2021-23

Zažívate výzvy a prekážky pri naplňovaní svojich snov?

Unavuje vás už pocit, že váš život nie je v rovnováhe?

Chceli by ste byť viac v súlade s prirodzenými rytmami Vesmíru?

Ste pripravení cítiť sa bohatí, milovaní a spokojní vo svojom živote?

Hádajte čo. Mesiac vám môže pomôcť naladiť sa s vašimi snami a urobiť ich realitou!


Moonológia?
MOONOLÓGIA integruje Mesačné cykly, astrológiu a Zákon príťažlivosti, aby pomohla odhaliť tajomstvá odomknutia vášho plného manifestačného potenciálu. Váš dokonalý život k vám bude prirodzene plynúť. Zahrnuté sú silné Mesačné rituály ako aj pracovné listy, ktoré zmenili môj život, takže viem, že to zafunguje aj pre vás.

Tento eBook môže byť vašim praktickým sprievodcom, ktorý vám krok za krokom ukáže, ako sa naladiť na prirodzené rytmy Mesiaca pre pritiahnutie väčšej hojnosti, zdravia, lásky a ďalších vašich vysnených túžob...  Všetko je to o kozmickom načasovaní!

Mesiac & História

Mesačné rituály sa uskutočňovali v rôznych kultúrach už po tisícročia. Mesiac / Luna / La Lune má dodnes pre človeka veľký duchovný a emocionálny význam a hovorí sa, že ovplyvňuje náš psychický stav, spánok i produktivitu. Rovnako ako jeho gravitačná sila ovplyvňuje príliv a odliv, dlho sa verilo, že Mesiac môže pôsobiť aj na nás. Po celé veky ho napríklad poľnohospodári používali ako “pomôcku” pri sadení a zbere úrody, no jeho magickú silu v minulosti využívali aj poľovníci, rybári a mnohí ďalší v starobylých duchovných spoločenstvách a spirituálnych kruhoch. Ako vidíme, Mesiac hral vždy signifikantnú rolu v životoch ľudí. Lunárne cykly boli odnepamäti využívané nielen ako kotva pri sezóne farmárčenia, ale aj ako spirituálny cyklus rastu, plodnosti a hojnosti.

 

Mesiac v sebe nesie veľkú moc osvetliť veci či situácie, ktoré boli predtým skryté alebo neznáme, a vyživuje nás na našej Ceste špirálou života. Každá hmota vo Vesmíre vyžaruje elektromagnetické žiarenie vrátane ľudí (možno okrem tmavej hmoty) a rovnako už teraz vieme, že niektoré z týchto žiarení sú vlny, napríklad svetelné spektrum alebo rádiové vlny. Tí, ktorí sa venujú energetickému vplyvu Mesiaca hovoria, že má na nás svoj hmatateľný vplyv, len sme zatiaľ ešte neobjavili, ako to zmerať.

 

Taktiež sa hovorí, že napr. počas Splnu Mesiaca sa rodí viac detí a zvyšuje sa tiež miera nespavosti i kriminality. Niektorí tvrdia, že je to jednoducho kvôli zvýšenej intenzite svetla, zatiaľ čo iní si myslia, že ide o jemné výkyvy magnetického poľa Zeme. Mesiac ako nebeské teleso bezpochyby riadi naše emócie a ženskú jinovú stránku, dominuje nad tým, ako spracovávame a vyjadrujeme navonok to, čo cítime. Rôzne obdobia jeho cyklu v sebe nesú rôzne energie a sú vhodné pre rozličné ciele a zámery, či už ide o manifestáciu hojnosti, zdravia či lásky alebo jednoducho uvoľňovanie negativity.

 

V tomto eBooku sa dozviete všetko potrebné o cykloch a energiách jednotlivých fáz Mesiaca pre vašu duchovnú i magickú prácu, aby ste pri vhodnom použití konjunkcií dokázali sami vytvoriť vynikajúci plán manifestácie, naplňujúcej lásky a harmónie. Súčasťou eBooku sú aj rituály a afirmácie pre najpotentnejšie fázy Mesiaca, pozrieme sa spolu na súvislosť medzi lunárnymi cyklami a jednotlivými osobnostnými archetypmi. Vysvetlíme si taktiež vplyv tranzitu Mesiaca na jednotlivé znamenia zverokruhu a rozoberieme si detailnejšie mystický význam symbolu Mesiaca v Tarote.

 

V neposlednom rade nebudú chýbať ani praktické pomôcky pre vašu každodennú spirituálnu & magickú prácu. Darčekom pre každého je aj Lunárny kalendár pre rok 2022... Pozývam vás týmto, milovaní, na Cestu RADOSTI & HARMÓNIE, čoho pozitívnym následkom môže byť väčšia hojnosť vo vašom živote, ako aj posun smerom k transformácii Duše... pridáte sa?

Upozornenie: Táto kniha je momentálne k dispozícii len v digitálnej verzii, t.z. vysokokvalitnom formáte Pdf, ktorý je vhodný pre tlač, nakoľko súčasťou knihy sú aj pracovné hárky pre vašu prácu s najpotentnejšími fázami Mesiaca.

© Copyright
Moonológia Samhain eBook

Pozrite si tiež...

eBook Zdarma

Bonus/  eBook Zdarma!!!

Posvätné symboly & Starobylé rituály

Prihláste sa k odberu NEWSLETTERA prostredníctvom tohto formulára a získajte eBook ZDARMA! 

UPOZORNENIE: Skontrolujte pre istotu aj priečinok REKLAMY vo vašom inboxe:)✫ 

eBook POSVÄTNÉ SYMBOLY zDARma www.jove.sk

Ďakujeme za Vašu dôveru! Váš eBook je už pripravený na stiahnutie. Stiahnete si ho prostredníctvom linku vo Vašom maili (skontrolujte pre istotu priečinok Reklamy:).

bottom of page