top of page
© Copyright
Moonologia www.jove.sk
Moonologia www.jove.sk

MOONOLÓGIA

... v Jednote s Vesmírom

Nalaďte svoj Život s Mesiacom & Vesmírnymi cyklami

pre HARMÓNIU, PROSPERITU & LÁSKU

Vedeli ste, že každý z nás má neuveriteľne osobný vzťah s Mesiacom?

Práca s jednotlivými fázami Mesiaca vám pomôže odomknúť vaše prirodzené manifestačné schopnosti, zlepší vaše lunárne spojenie a pomôže vám vstúpiť do vašej vlastnej jedinečnej sily.

Práca s fázami Mesiaca a tokom lunárnej energie je neuveriteľne silný spôsob, ako zmeniť svoj život. Cykly pribúdajúceho a ubúdajúceho Masiaca majú svoju vlastnú jedinečnú odlišnú energiu a každý z nich vám môže pomôcť zbaviť sa blokov, ktoré vás brzdia, alebo umocniť vašu manifestačnú prácu. Predstavte si Mesiac ako fantasticky jednoduchý kozmický časovač, ktorý vám pomôže vytvoriť život vašich snov...

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako čo najefektívnejšie pracovať s mágiou Mesiaca, ako využiť silu svojho natálneho Mesiaca, ale aj to, aký ARCHETYP MESIACA vás reprezentuje? Kliknite na tlačidlo nižšie...

© Copyright
MOONOLÓGIA www.jove.sk
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • etsy-logo-poklady venuse
LUNÁRNE FÁZY

LUNÁRNE FÁZY FEBRUÁR 2024

MOONOLÓGIA www.jove.sk
MOONOLÓGIA www.jove.sk

✫ 3. ŠTVRŤ MESIACA ✫

03. 02. 2024 - 00:20:08

MOONOLÓGIA www.jove.sk
MOONOLÓGIA www.jove.sk

✫ NOV MESIACA ✫

09. 02. 2024 - 23:58:44

✫ 1. ŠTVRŤ MESIACA ✫

16. 02. 2024 - 16:02:06

MOONOLÓGIA www.jove.sk

✫ SPLN MESIACA ✫

24. 02. 2024 - 13:31:19

Aktuálna Fáza Mesiaca

MOONOLOGY_FÁZA MESIACA
VYSVETLIVKY PRE KALKULÁTOR MESAČNEJ FÁZY:
New Moon - Nov Mesiaca
Waxing Crescent - Pribúdajúci Polmesiac
First Quarter Moon - Prvá štvrtina Mesiaca
Waxing Gibbous - Pribúdajúci Mesiac
Full Moon - Spln Mesiaca
Waning Gibbous - Ubúdajúci Mesiac
Last Quarter Moon - Posledná štvrtina Mesiaca
Waning Crescent - Ubúdajúci Polmesiac

ZNAMENIA ZVEROKRUHU:
Aries = Baran
Taurus = Býk
Gemini = Blíženci
Cancer = Rak
Leo = Lev
Virgo = Panna
Libra = Váhy
Scorpio = Škorpión
Sagittarius = Strelec
Capricorn = Kozorožec
Aquarius = Vodnár
Pisces = Ryby
MOONOLÓGIA www.jove.sk

SNEŽNÝ / ĽADOVÝ MESIAC
Február 2024

Ako jeden z najviac zasnežených mesiacov v našich končinách je februárový Spln v indiánskych kultúrach bežne známy ako Snežný Mesiac v Splne. Tieto staroveké kmene pomenovali tento mesiac podľa toho, ako stromy v mraze praskali, alebo ako ľudia museli sedieť bok po boku okolo ohňa, aby sa zahriali. Dokonca aj Kelti ho nazývali Ľadový Mesiac. Ako sa očakávalo od najchladnejšieho mesiaca v roku, Snežný Spln je známy aj pod zlovestnejšími názvami, ako napríklad Mesiac kostí.

Kmeň Cherokee nazval februárový Spln Mesiaca kostí, pretože v tomto bode sa zásoby jedla kmeňa na zimu zvyčajne zmenšili natoľko, že ľudia museli obhrýzať kosti a variť polievku z kostnej drene, aby prežili. Z rovnakého dôvodu kmeň Kalapuya nazval tento mesiac "Mesiacom bez jedla". Pomerne je známy aj ako "Mesiac hladu" a "Mesiac malého hladomoru". Možno aj kvôli spojeniu tohto mesiaca so smrťou sa kmeň Cherokee počas "Mesiaca kostí" tradične spájal so svojimi mŕtvymi predkami.
 

Didanawiskawi, alebo miestny šaman, usporiadúval v tomto období medicínsky tanec pre komunitu. Bežnou praxou boli aj pôsty a rituály pre mŕtvych. Nie všetky kultúry však spájajú februárový Spln Mesiaca s extrémnym chladom a smrťou.

Kmeň Hopi ho nazýva "Mesiacom očisty a obnovy", čo je veľmi príhodné, pretože Snežný Spln je zvyčajne podľa lunárneho kalendára úplne prvým Splnom v roku. Kultúry, ktoré sa riadia lunárnym kalendárom, najmä východoázijské kultúry, majú práve z tohto dôvodu tendenciu spájať Snežný Spln s novými začiatkami.

Starovekí Číňania ho napríklad nazývali Pučiaci Mesiac. Oslavy februárového Splnu Mesiaca sú v skutočnosti vyvrcholením osláv lunárneho Nového roka v rôznych krajinách východnej Ázie. V Číne sa Snežný Spln oslavuje počas Sviatku lucerny, známeho aj ako Festival Yuanxiao, čo je 15. deň lunárneho Nového roka.

 

Počas tohto sviatku Číňania vypúšťajú na oblohu kongmingové lampióny, keď obdivujú Mesiac v Splne a jedia tangyuan, lepkavé ryžové guľôčky, ktoré sú zvyčajne plnené sladkou pastou. Okrúhly tvar gúľ symbolizuje rodinnú súdržnosť a prináša šťastie celej rodine.

Mnohé východoázijské kultúry vo všeobecnosti tiež zapaľujú lampáše a vatry na oslavu februárového Splnu Mesiaca. Podľa starej čínskej legendy, krátko po tom, čo bol do Číny prinesený budhizmus, boli počas prvého Splnu lunárneho Nového roka ľudia svedkami lietania 17 božstiev oblohou.

 

Šokovaní a nadšení obyvatelia zapálili ohne a lampy, aby lepšie videli zbožné bytosti. Pokračovali v tom rok čo rok, no z praktickejších dôvodov – zahnať škodcov a pomodliť sa za dobrú úrodu na nastávajúcu jar.

V Kórei, kde je februárový Spln známy ako Daeboreum, sa tieto ohnivé stavby nazývajú „Domy horiaceho Mesiaca“. Počas Daeborea Kórejčania chodia na hory napriek mrazivým teplotám, aby zahliadli prvý východ prvého Splnu lunárneho Nového roka. Podľa legendy sa prvému človeku, ktorému sa to podarí, splní jeho najdrahšie želanie...

MOONOLÓGIA eBook www.jove.sk
MOONOLÓGIA www.jove.sk

MOONOLÓGIA
Práca s Mágiou lunárnych cyklov

Text © Emília Nora Elina Haukwitz 2021-24

Cover Design © Emília Nora Elina Haukwitz 2021-24

Zažívate výzvy a prekážky pri naplňovaní svojich snov?
Unavuje vás už pocit, že váš život nie je v rovnováhe?
Chceli by ste byť viac v súlade s prirodzenými rytmami Vesmíru?
Ste pripravení cítiť sa bohatí, milovaní a spokojní vo svojom živote?
Hádajte čo... Mesiac vám môže pomôcť naladiť sa s vašimi snami a urobiť ich realitou!


Moonológia?
MOONOLÓGIA integruje Mesačné cykly, astrológiu a Zákon príťažlivosti, aby pomohla odhaliť tajomstvá odomknutia vášho plného manifestačného potenciálu. Váš dokonalý život k vám bude prirodzene plynúť. Zahrnuté sú silné Mesačné rituály ako aj pracovné listy, ktoré zmenili môj život, takže viem, že to zafunguje aj pre vás.

Tento eBook môže byť vašim praktickým sprievodcom, ktorý vám krok za krokom ukáže, ako sa naladiť na prirodzené rytmy Mesiaca pre pritiahnutie väčšej hojnosti, zdravia, lásky a ďalších vašich vysnených túžob...  Všetko je to o kozmickom načasovaní!

Mesiac & História

Mesačné rituály sa uskutočňovali v rôznych kultúrach už po tisícročia. Mesiac / Luna / La Lune má dodnes pre človeka veľký duchovný a emocionálny význam a hovorí sa, že ovplyvňuje náš psychický stav, spánok i produktivitu. Rovnako ako jeho gravitačná sila ovplyvňuje príliv a odliv, dlho sa verilo, že Mesiac môže pôsobiť aj na nás.

 

Po celé veky ho napríklad poľnohospodári používali ako “pomôcku” pri sadení a zbere úrody, no jeho magickú silu v minulosti využívali aj poľovníci, rybári a mnohí ďalší v starobylých duchovných spoločenstvách a spirituálnych kruhoch. Ako vidíme, Mesiac hral vždy signifikantnú rolu v životoch ľudí. Lunárne cykly boli odnepamäti využívané nielen ako kotva pri sezóne farmárčenia, ale aj ako spirituálny cyklus rastu, plodnosti a hojnosti.

 

Mesiac v sebe nesie veľkú moc osvetliť veci či situácie, ktoré boli predtým skryté alebo neznáme, a vyživuje nás na našej Ceste špirálou života. Každá hmota vo Vesmíre vyžaruje elektromagnetické žiarenie vrátane ľudí (možno okrem tmavej hmoty) a rovnako už teraz vieme, že niektoré z týchto žiarení sú vlny, napríklad svetelné spektrum alebo rádiové vlny.

 

Tí, ktorí sa venujú energetickému vplyvu Mesiaca hovoria, že má na nás svoj hmatateľný vplyv, len sme zatiaľ ešte neobjavili, ako to zmerať.

 

Taktiež sa hovorí, že napr. počas Splnu Mesiaca sa rodí viac detí a zvyšuje sa tiež miera nespavosti i kriminality. Niektorí tvrdia, že je to jednoducho kvôli zvýšenej intenzite svetla, zatiaľ čo iní si myslia, že ide o jemné výkyvy magnetického poľa Zeme.

 

Mesiac ako nebeské teleso bezpochyby riadi naše emócie a ženskú jinovú stránku, dominuje nad tým, ako spracovávame a vyjadrujeme navonok to, čo cítime. Rôzne obdobia jeho cyklu v sebe nesú rôzne energie a sú vhodné pre rozličné ciele a zámery, či už ide o manifestáciu hojnosti, zdravia či lásky alebo jednoducho uvoľňovanie negativity.

 

V tomto eBooku sa dozviete všetko potrebné o cykloch a energiách jednotlivých fáz Mesiaca pre vašu duchovnú i magickú prácu, aby ste pri vhodnom použití konjunkcií dokázali sami vytvoriť vynikajúci plán manifestácie, naplňujúcej lásky a harmónie.

 

Súčasťou eBooku sú aj rituály a afirmácie pre najpotentnejšie fázy Mesiaca, pozrieme sa spolu na súvislosť medzi lunárnymi cyklami a jednotlivými osobnostnými archetypmi. Vysvetlíme si taktiež vplyv tranzitu Mesiaca na jednotlivé znamenia zverokruhu a rozoberieme si detailnejšie mystický význam symbolu Mesiaca v Tarote.

 

V neposlednom rade nebudú chýbať ani praktické pomôcky pre vašu každodennú spirituálnu & magickú prácu. Darčekom pre každého je aj Lunárny kalendár pre rok 2022... Pozývam vás týmto, milovaní, na Cestu RADOSTI & HARMÓNIE, čoho pozitívnym následkom môže byť väčšia hojnosť vo vašom živote, ako aj posun smerom k transformácii Duše... pridáte sa?

Upozornenie: Táto kniha je momentálne k dispozícii len v digitálnej verzii, t.z. vysokokvalitnom formáte Pdf, ktorý je vhodný pre tlač, nakoľko súčasťou knihy sú aj pracovné hárky pre vašu prácu s najpotentnejšími fázami Mesiaca.

Moonológia_eBook