top of page

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

FAQ

 • Sú VEDOMÉ ŠPERKY vyrobené zo skutočného striebra Ag 925?
  ÁNO. Naše kolekcie strieborných šperkov sú vyrobené z rýdzeho striebra. Nepoužívajú sa žiadne postriebrenia. Čisté striebro je pomerne mäkké, veľmi ohýbateľné a ľahko sa preto poškodí. Z týchto dôvodov sa striebro zvyčajne kombinuje s inými kovmi, aby sa stalo odolnejším. V najbežnejších prípadoch je čisté striebro kombinované s meďou, čo mu dodáva silu bez zmeny farby v rámci vyhotovenia strieborných šperkov. Táto kombinácia, ktorá zvyčajne pozostáva z pomeru striebra 92,5% a medi 7,25%, sa najčastejšie označuje ako Ag 925.
 • Sú kamene použité v šperkoch prírodnými drahokamami a polodrahokamami?
  ÁNO. Všetky kamene v kolekcii VEDOMÉ ŠPERKY sú prírodné polodrahokamy a drahokamy. Vrátane všetkých vzácnych kameňov ako sú Modrý Topáz, Olivín, Citrín, Tanzanit, Kyanit, Larimar, Mesačný kameň, Labradorit, Tibetský tyrkys, Lapis Lazuli, ale aj drahokamy ako Herkimer Diamant, Rubín, Zafír, Smaragd a ďalšie sú zaručene PRÍRODNÉ.
 • Ako mám udržiavať drahokamy / polodrahokamy?
  Čistenie šperkov z drahokamov si nevyžaduje žiadne špeciálne doplnky ani prístroje. Miska s vodou s niekoľkými kvapkami prírodného saponátu na riad urobí svoje. Na čistenie samotných kameňom môžete použiť mäkkú zubnú kefku, ale nečistite ich príliš silno, pretože by to mohlo kameň poškriabať. Jemne vydrhnite a potom opláchnite čistou vodou. Následne opatrne osušte čistou mäkkou handričkou. Po nosení šperkov z nich vždy jemne zotrite prebytočný mejkap a pleťové oleje. Použite 100% bavlnenú handričku bez obsahu nubu a svoj šperk jemne utrite. Všetky organické drahokamy by sa mali čistiť iba mäkkou handričkou; perla, korál a jantár sú príkladmi organických drahokamov. Domáci ultrazvukový čistič by sa mal používať mimoriadne opatrne a iba tími, ktorí vedia, ako a na ktorých drahokamoch sa môžu používať. Môže byť použitý napríklad na šperky s rubínom, zafírom a ametystom, ale mohol by poškodiť drahokamy, ako je smaragd, tyrkys a perla. Pri čistení šperkov s mäkkými kameňmi, ako je jantár, lapis lazuli alebo tyrkys, buďte veľmi opatrní. Dlhodobé namáčanie v akomkoľvek roztoku môže poškodiť lesk kameňa.
 • Ako sa starať o strieborné šperky Ag 925?
  Dodržiavanie jednoduchých tipov na uskladnenie a čistenie rýdzeho striebra vám môže pomôcť zachovať prirodzenú krásu a lesk tohto drahého kovu, a zaistiť vám roky potešenia z vašej investície. ÚDRŽBA STRIEBRA Ag 925 Slaná voda, chlór v bazéne, mydlo a pot môžu ľahko pokaziť krásu strieborných šperkov. Preto je údržba vašich krásnych strieborných šperkov veľmi dôležitá. Najlepšie je, ak strieborné šperky pravidelne čistíte a leštíte pomocou strieborného leštidla alebo leštiacej látky vyrobenej pre strieborné šperky. Vo vnútri látky je suchá chemikália, ktorá odstraňuje zakalenie, ktoré sa dostane na šperky. Na povrchu vašich šperkov a darčekov zo striebra sa môže časom hromadiť špina, zvyšky make-upu a olejov na pokožke, čo môže spôsobiť, že kov bude matný a zakalený. Najlepším spôsobom, ako zabrániť tomuto nežiaducemu účinku, je pravidelné čistenie vašich strieborných kúskov. Spravidla sa neodporúča používať chemické tekuté čistiace prostriedky na šperky, pretože to môže mať za následok prípadné sfarbenie kovu. Najbezpečnejším a najefektívnejším spôsobom, ako čistiť a leštiť striebro, je jemne ho otrieť mäkkou handričkou. Väčšina obchodov s klenotmi predáva špeciálne navrhnuté handričky na leštenie striebra, ktoré sú napustené jemnými chemikáliami, aby sa obnovil prirodzený lesk striebra. Nepoužívajte handričky vyrobené z hrubých vlákien alebo textílie, ako je papier alebo polyester, pretože by to mohlo spôsobiť poškriabanie. Nehrdzavejúce striebro pokojne utierajte tak často, ako chcete, aby ste mu vrátili žiarivosť a lesk. Je tiež veľmi dobré pred každým uskladnením strieborného kúsku vykonať jeho dôkladné vyčistenie. UCHOVÁVANIE STRIEBRA Ag 925 Správne uskladnenie šperkov zo striebra 925, ako aj darčekových predmetov, vedie priamu cestu k zachovaniu ich lesku a zabráneniu oxidácii, ktorá môže spôsobiť matnosť a zmenu farby. V nasledujúcej časti uvádzame niekoľko rýchlych tipov na správne skladovanie jemného striebra. Rýchle tipy na uchovávanie pravého striebra: ✔️ Aby ste zabránili poškriabaniu, mali by ste každý kus skladovať jednotlivo v samostatnom puzdre, vrecku alebo priehradke. ✔️ Striebro Ag 925 určite skladujte na suchom a chladnom mieste. V horúcom podnebí by sa malo uchovávať v klimatizovanej miestnosti. ✔️ Vyhýbajte sa uchovávaniu v šperkovniciach v kúpeľniach, pretože vlhký a teplý vzduch môže narušiť lesk vášho strieborného šperku. ✔️ Najlepšie výsledky dosiahnete, keď budete svoje strieborné šperky uchovávať v puzdre lemovanom materiálom odolným voči špine a vlhkosti. ✔️ Ak plánujete dlhší čas skladovať svoje striebro, skúste ho utesniť vo vzduchotesnom vrecku (plast funguje dobre), aby ste ho chránili pred oxidáciou a vlhkosťou.
 • Ako energeticky čistiť & nabíjať VEDOMÉ ŠPERKY
  Zamerajte sa na svoj cieľ ... Keď k vám dorazia zakúpené šperky, opláchnite ich pod tečúcou vodou (optimálne niekde von pri potoku, ale postačí aj vod z vodovodu). Vezmite ich do dlaní a držte blízko seba. Zatvorte oči a sústreďte sa na to, čo si prajete, v čo dúfate, že vám tieto šperky prinesú, akú energiu a zámer podporia. V mysli ich srdečne privítajte do vášho života a poďakujte sa im za ich prítomnosť... Drahé kamene obsiahnuté šperkoch by mali byť pravidelne čistené a nabíjané. 1. Položte svoje šperky niekde von alebo k oknu, kde môžu cez noc nasávať mesačné svetlo. Odporúčame mesačné svetlo, pretože niektoré kamene môžu na slnečnom svetle vyblednúť. Niektoré známe kamene, ktoré môžu blednúť na slnku sú: ametyst, celestit, opál a tyrkys. 2. Po nabití mesačným svitom v nasledujúce ráno ich opäť podržte vo svojich dlaniach, aby ste ho úplne nabili. Venujte trochu času sústredeniu a vizualizácii svojich zámerov. Dýchajte pokojne, kým nepocítite spojenie sa s týmto zámerom. TIP: Skvelým prírodným živlom na očistu a zároveň nabitie šperkov je búrka. Ak máte možnosť, umiestnite počas búrky svoje kamene a šperky vonku do misky, alebo ich položte na trávu, kde môžu nasávať silnú energiu bleskov sprevádzanú očistnými kvapkami dažďa. Hovorí sa, že blesk má schopnosť jednou ranou úplne stiahnuť všetku nepotrebnú, negatívnu energiu, a následne ho znova nabiť. Vaše krištály a drahokamy sú teraz pripravené!
FAQ www.jove.sk
bottom of page