top of page
POKLADY VENUŠE Blog
SPLN MESIACA V KOZOROŽCOVI JÚN 2024: EMOCIONÁLNE DOZRIEVANIE & DEMONTÁŽ ZASTARALÝCH VNÚTORNÝCH ŠTRUKTÚR
LETNÝ SLNOVRAT & LITHA (20. JÚN 2024): ČAS OSLAVY VNÚTORNÉHO SVETLA ~ RITUÁLY + PRACOVNÉ HÁRKY VO VNÚTRI
© Copyright

SEZÓNA RAKA 2024: ASTROLÓGIA, SPIRITUÁLNY VÝZNAM, DENNÍKOVÉ VÝZVY & HOROSKOP

Updated: Jun 21

Kolo Vesmíru sa pomaly otáča ďalej a my sa ocitáme na prahu ďalšej cesty okolo Slnka. Vstupujeme do Sezóny Raka, ktorá reprezentuje archetyp Matky, ríšu intuície a srdca. Od 20. júna do 22. júla 2024 bude Slnko brázdiť jemné, kolísajúce vlny tohto vodného znamenia symbolizujúceho hĺbku našich citov, posvätnosť Domova a silu, ktorá klíči zo zraniteľnosti. Každá Sezóna Raka je našim pozvaním ponoriť sa do ticha našej vnútornej svätyne, vyživovať svoje korene a nechať silu empatie a starostlivosti viesť naše interakcie so svetom okolo nás. Sezóna Raka 2024 vykresľuje výnimočnú nebeskú tapisériu so svojou zostavou vplyvných kozmických udalostí, ktoré hlbokým spôsobom rezonujú s frekvenciami tohto archetypu. Ponorme sa hlbšie do tejto kozmickej morskej krajiny, otvorme svoje srdcia, aby sme prijali múdrosť, ktorú každá táto astrologická udalosť nesie, a pochopili, ako sa tieto vplyvy vlnia v jedinečných krajinách dvanástich znamení zverokruhu. Nech pri skúmaní nuáns týchto nebeských vibrácií všetci nájdeme vedenie, ktoré potrebujeme na to, aby sme túto Sezónu Raka prekonali s milosťou, odolnosťou a hlbším pochopením našej spoločnej ľudskej skúsenosti. V nasledujúcom príspevku sa pozrieme aj na horoskop pre každé znamenie zverokruhu počas Sezóny Raka 2024. Tieto predpovede sú syntézou astrologických aspektov odohrávajúcich sa počas tohto obdobia a ponúkajú plán, ako konštruktívne využiť jej energiu. Každý horoskop je konkrétnou pozvánkou na harmonizáciu s kozmickými prúdmi a upozorňuje na oblasti života, ktoré budú v centre pozornosti jednotlivého znamenia zverokruhu, na výzvy, ktoré sa môžu objaviť, a na príležitosti na svoj duchovný rast a rozvoj. Pamätajte, že astrológia slúži ako sprievodca a vaša slobodná vôľa drží pero, ktoré píše príbeh vášho života. Preto využívajte tieto poznatky len ako navigáciu pre vašu cestu vpred s väčšou pozornosťou a konaním zameraným na srdce. Pripravení? Poďme na to...

SEZÓNA RAKA 2024: ASTROLÓGIA, SPIRITUÁLNY VÝZNAM, DENNÍKOVÉ VÝZVY & HOROSKOP

Art by Emilia Nora Elina


SEZÓNA RAKA 2024 & ASTROLÓGIA

Prvé týždne leta sú plné optimizmu, možností a jasného pocitu, že ak sa do toho pustíte, môžete si splniť svoje sny. Je však možné, že za tento pocit vďačíte práve Sezóne Raka. V období Raka sa sebavedomie podporujúce Slnko presúva zo spoločenských a bujarých Blížencov do sentimentálneho, rodinne orientovaného a cieľavedomého znamenia Raka.


Keď sa Sezóna Raka oficiálne začne, budete sa cítiť priam nútení prehĺbiť niektoré zo vzťahov, ktoré ste minulý mesiac znovu oživili alebo nadviazali. Sezóna Raka, ktorej vládne Mesiac, nazývaný aj ako emocionálny kompas astrológie, je o plávaní vo svojich pocitoch a nadväzovaní vzťahov s najbližšími. V tomto období máme všetci tendenciu sa ameriavať najmä na to, aby sme si užili chvíle voľna s blízkymi.


Počas Sezóny Raka sa stávame skôr domácim človekom - emocionálnym, zádumčivým a starostlivým. Ale bez ohľadu na to, či zostanete doma alebo sa vyberiete von, je to ročné obdobie, ktoré má potenciál skutočne vás zblížiť s vašimi najbližšími a pomôcť vám naladiť sa na vlastné emócie (čo je kľúčová vlastnosť slnečného znamenia Raka).


Toto obdobie sa začína Letným Slnovratom, duchovným prahom, kedy sa neviditeľné stáva viditeľným a obnovujúca sila samotnej Gaie môže byť využitá so zvýšenou jasnosťou.


Po energizujúcich vibráciách Slnovratu sa vydávame na cestu do energií júla pod silným, ale zároveň obohacujúcim vedením Splnu v Kozorožcovi, ktorý nastane len dva po, 22. júna. Hoci tento Spln Mesiaca nesie so sebou akúsi vážnosť, zároveň osvetľuje naše vnútorné prekážky a odhaľuje transformačné cesty, na ktoré sa potrebujeme vydať, aby sme sa posunuli vpred...
OBJATIE HLBÍN PODVEDOMIA: DUCHOVNÝ VÝZNAM SEZÓNY RAKA 2024

Pri prechode do upokojujúceho objatia Sezóny Raka sme vyzývaní k tomu, aby sme sa ponorili hlboko do tichého oceánu našich emócií, do našich nevedomých sfér a do svätyne nášho vnútorného sveta. Symbolom Raka je krab, ktorý je doma vo vodách emócií aj v krajine praktickosti. Je to obdobie, ktoré nám šepká do srdca silné duchovné posolstvo a pripomína nám našu vnútornú silu v zraniteľnosti a hlbokú múdrosť, ktorá prebýva v našom intuitívnom Ja.


Rak, ktorému vládne Mesiac, má moc nad prílivom a odlivom našich citových vzruchov. Toto nebeské teleso, žiariace na nočnej oblohe, je naším vnútorným sprievodcom pri odhaľovaní tajomstiev nášho podvedomia. Pod striebornou žiarou Mesiaca sa osvetľujú tiene, odhaľujú tajomstvá a stupňujú naše emócie. Keď prechádzame duchovným terénom Sezóny Raka, sme vyzvaní, aby sme si ctili svoje pocity nie ako prekážky, ale ako posvätné kompasy, ktoré navigujú zložitosť našej ľudskej skúsenosti.


Toto je obdobie, keď sa môžeme poddať rytmu našich emocionálnych prúdov. Je to čas na pestovanie súcitu so sebou samým a s druhými, na to, aby sme si vážili putá, ktoré nás spájajú, a aby sme si uvedomili, že naše zraniteľnosti nie sú slabosti, ale cesty k rastu a hlbšiemu spojeniu. Mäkká, ale pružná schránka kraba symbolizuje krehkú rovnováhu medzi sebaochranou a otvorenosťou a pripomína nám, že stanovenie zdravých citových hraníc umožňuje rozkvet nášho autentického Ja.


V ríši archetypu Matky, ktorú Rak označuje, nachádzame podstatu vyživujúcej lásky a hlbokej empatie. Práve v tomto období sme vyzývaní, aby sme rozvíjali liečivý dialóg so svojím vnútrom, aby sme boli Matkou svojich snov a vytvárali prostredie priaznivé pre rast a emocionálne bezpečie. Je to výzva k návratu k nášmu Domovu - nielen k nášmu fyzickému domovu, ale k domovu v nás, kde môžeme byť sami sebou...


Na duchovnej ceste cez Sezónu Raka tečú liečivé vody do hĺbok nášho podvedomia. Ponúka sa nám jedinečná príležitosť očistiť všetky naše emocionálne rany, zbaviť sa minulých bolestí, ktoré už neslúžia nášmu najvyššiemu dobru, a nežne pestovať zárodky našej budúcnosti. Je to pozvanie ukotviť sa v sile našich koreňov, uctiť si svoj pôvod a vyčleniť si v živote priestor lásky, bezpečia a spolupatričnosti.


Duchovná cesta Sezóny Raka sa tak stáva našou posvätnou púťou k hlbšiemu sebaporozumeniu, emocionálnej múdrosti a súcitnému prepojeniu so všetkým, čo existuje. Je to nebeská symfónia, ktorá spieva o sile citlivosti, odvahe v emocionálnom vyjadrovaní a transformačnom potenciáli intuitívnych vhľadov. Nech sa pri plavbe týmito mystickými vodami všetci vydáme na cestu s otvoreným srdcom a pestujeme vnútorný pokoj, emocionálnu odolnosť a hlboký rast duše...Sezóna Raka 2024: Ďalšie astrologické vplyvy

Hoci Slnko prechádza Rakom každý rok, Mesiac a ostatné planéty majú na oblohe svoje vlastné vzory, čo vytvára jedinečný astrologický obraz, ktorý sa v jednotlivých rokoch líši. V nasledujúcej časti nájdete prehľad astrologického diania v Sezóne Raka v roku 2024, ako aj to, ktoré znamenia budú najviac "postihnuté" vplyvom tejto sezóny...


Keďže Mars, planéta akcie, energie a sexu, sa takmer celú Sezónu Raka pohybuje v pevnom znamení Býka, spôsob, akým sa budete mať tendenciu pohybovať svetom, bude dokonale harmonizovať s momentálnou atmosférou. Je to preto, že Býk, podobne ako Rak, je hlboko zaangažovaný do vzťahov, spojenia, oddávania sa zmyselnosti a budovania intimity. Takže áno, Sezóna Raka by mohla byť dosť "horúca" - najmä v dňoch, keď sa tieto dve energie spoja, ako napríklad 21. júna, keď sa Merkúr v Rakovi dostane do sextilu s Marsom v Býku.


Len pár hodín po tomto intenzívnom sextile, v skorých ranných hodinách 22. júna nastane aj Jahodový Mesiac v Kozorožcovi, ktorý by mohol podnietiť sebareflexiu v súvislosti s tým, ako hľadáte bezpečie a emocionálnu sústredenosť v porovnaní s postavením a uznaním.


TIP: Viac o tom, prečo sa júnový Mesiac nazýva JAHODOVÝ MESIAC, s akými tradíciami sa spája a ko ho efektívne osláviť, aby sme umocnili svoj duchovný rast, sa dozviete v časti webu >> MOONOLÓGIA.


29. júna sa Venuša v Rakovi sextilovo spája s Marsom v Býkovi, čo z nej robí jeden z najromantickejších dní roka - a deň, v ktorom pre vás nebude ťažké cítiť sa vo svojej koži pohodlne a viac sexy ako zvyčajne. V ten istý deň sa začína retrográdny Saturn v znamení Rýb, ktorý vás nabáda k vnútornej práci, ktorá by nakoniec mohla viesť k osobnému rastu.


V skorých ranných hodinách 6. júla (00:57hod) nastane Novolunie v Rakovi, ktoré by mohlo byť rovnako rozmarné ako úrodná pôda na uskutočnenie vašich snov. Následne sa 11. júla Venuša presunie do znamenia Leva, kde bude až do 5. augusta vnášať do vzťahov, krásy a príležitostí kráľovskú, trblietavú, divokú, rozprávkovú a sebavedomú atmosféru...


Nie je to však všetko úplne pokojné more, pretože Sezóna Raka 2024 hostí aj jeden z najvýbušnejších dní roka: 15. júla, keď sa Mars - planéta pomenovaná po bohu vojny - spojí s Uránom, elektrizujúcou planétou revolúcie, v tvrdohlavom zemskom znamení Býka.


Toto stretnutie planét by vás mohlo prinútiť, aby ste sa v najlepšom prípade oslobodili od vzorcov, väzieb alebo situácií, ktoré vás brzdia v dosiahnutí vášho plného potenciálu. Je to však aj obdobie, počas ktorého je vzhľadom na účasť Marsu najlepšie očakávať nečakané, možno intenzívne, súťaživé alebo až agresívne prekvapenia...


Napokon 21. júla sa Sezóna Raka zavŕši druhým Splnom v Kozorožcovi, známym aj ako Mesiac v znamení kozla, ktorý by vás mohol inšpirovať k tomu, aby ste sa k témam, ktoré sa objavili 21. júna, vrátili s novou optikou vnímania...


Want to read more?

Subscribe to jove.sk to keep reading this exclusive post.

Komentarze

Oceniono na 0 z 5 gwiazdek.
Nie można załadować komentarzy
Wygląda na to, że wystąpił problem techniczny. Spróbuj ponownie połączyć lub odświeżyć stronę.
bottom of page