top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
VENUŠA V BLÍŽENCOCH 2024: ZÁVAN ČERSTVÉHO VZDUCHU ~ ČAS NADVÄZOVANIA NOVÝCH INTELEKTUÁLNYCH VZŤAHOV + MOCNÉ AFIRMÁCIE
© Copyright

RITUÁL VĎAČNOSTI & ZOSÚLADENIA PRE OBDOBIE ZATMENIE SLNKA V NOVE MESIACA V STRELCOVI (4.12.2021)

Updated: Dec 10, 2023

Blížiaci sa Nov Mesiaca v znamení Strelca, ktorý nastáva 4. decembra 2021, bude zároveň aj úplným Zatmením Slnka. Náročný aspekt Uránu naznačuje, že duchovný význam tohto decembrového Novu Mesiaca sa bude prispôsobovať zmenám pomocou otvorenej mysle a flexibility. Saturn v kvadratúre s Uránom je ďalším dôležitým aspektom počas Zatmenia Slnka v decembri 2021. Spolu s deštruktívnym vplyvom fixných hviezd naznačuje možnú krízu spôsobenú neočakávanými neúspechmi a obmedzujúcimi zmenami. Našťastie, môžeme využiť kombináciu svojej intuície, zdravého rozumu, veľkej dávky trpezlivosti a opatrný prístup, aby sme si naplánovali Cestu cez potenciálne náročnejšie obdobie, ktoré je pred nami. Nov Mesiaca v sextile so Saturnom má tiež uzemňujúci vplyv na astrológiu Zatmenia Slnka v decembri 2021, ktorý bude pracovať v náš prospech a tlmiť znepokojujúci účinok Uránu. Poskytne nám žiadanú opatrnosť, trpezlivosť, vytrvalosť a silnú pracovnú morálku. Takže toto je vynikajúce Zatmenie na splnenie si našich cieľov a na dokončenie vážnych alebo ťažkých úloh. Mocná energia tohto Zatmenia prináša odhodlanie dosiahnuť praktické výsledky a neurobiť žiadne chyby. V podstate je to čas na tvrdú prácu, pretože budete mať pravdepodobne pocit, že pri oddychu alebo párty strácate čas.VÝZNAM ZATMENIA SLNKA

Zatmenie Slnka je podobné Novu Mesiaca, kde Mesiac prechádza medzi Zemou a Slnkom. Zatmenie Slnka je však silnejšie, pretože Mesiac zatemňuje Slnko. Najsilnejším a najdôležitejším aspektom astrológie je Slnko v spojení s Mesiacom. Poskytuje osviežujúci výbuch energie a iniciatívy. Ale prináša aj emocionálnu rovnováhu, nie iracionálne emocionálnu a nie príliš chladnú a vypočítavú. Znamená to, že všetky možnosti sú na stole a vy sa môžete právom postaviť do popredia nových plánov do budúcnosti. Takže toto je skvelý čas na nové začiatky, prevrátenie nového listu alebo začatie nového projektu. Môžete tiež zanechať staré zvyky, správanie a presvedčenia, pri hľadaní nových a vynaliezavých spôsobov dosiahnutia pokroku.


SÚHRN DECEMBROVÉHO NOVU MESIACA 2021

Nov Mesiaca 4. decembra 2021 je silnejší a trvácnejší ako bežný Nov Mesiaca, pretože je to tiež úplné Zatmenie Slnka. Najsilnejším planetárnym vplyvom na Zatmenie Slnka je náročný aspekt Uránu, ktorý prináša neočakávané zmeny. Prípadná úzkosť spôsobená a vyvolaná týmto vplyvom môže byť znížená tak, že sa budeme snažiť čo najviac adaptovať na rýchlo sa meniace podmienky s otvorenou mysľou a väčšou flexibilitou.


Potreba vykonať zmeny je reakciou na dlhodobejšie neočakávané neúspechy a náročnejšie zmeny v dôsledku Saturn v kvadratúre s Uránom. Ale nevešajte hlavu, na konci tunela je svetlo v podobe Merkúra v harmonickom spojení so Saturnom, ktorý nám pomôže rozumne naplánovať si cestu cez túto náročnejšiu fázu Zatmenia Slnka s väčšou opatrnosťou a vytrvalosťou.


Zatmenie Slnka v kombinácii s postavením Saturnu a Uránu tvoria vzor aspektov, ktorý predstavuje akýsi krízový mechanizmus. Opakujúce sa cykly konfliktov, snahy o riešenie a harmonizáciu nás následne privedú k učeniu a rozvoju. Ak sa na akúkoľvek krízu začneme pozerať ako na príležitosť, môžeme oveľa rýchlejšie nájsť úspešné riešenie problémov a dosiahnuť stav rovnováhy.


Toto úplné Zatmenie Slnka nás v konečnom dôsledku môže pri dobrom uchopení priviesť do konečného cieľa, pripravených vkročiť do novej kapitoly vývoja našej Duše.

Viac o Nove Mesiaca & Zatmení Slnka a jeho spirituálnom odkaze sa môžete >> dozvedieť TU.


V nasledujúcej časti Vám prinášam rituál na vyskúšanie, ktorý sa zameriava na vďačnosť a pocit zosúladenia vo vašom bytí bez ohľadu na to, kde /v akom mentálnom rozpoložení/ sa aktuálne nachádzate...


TIP: Ak vás zaujíma mytológia názvov Mesiaca podľa aktuálneho ročného obdobia, jeho pôvod a spiriuálny význam, sledujte našu podstránku MOONOLÓGIA, kde nájdete vždy aktuálne zaujímavosti, ako aj tipy na oslavu či rituály >> prejsť na MOONOLÓGIU.


RITUÁL PRE NOV MESIACA & ZATMENIE SLNKA V STRELCOVI

Tento rituál je najlepšie vykonať v období od 1. do 21. decembra 2021. Ak sa chcete dozvedieť, aké významné astrologické udalosti nás ešte čakajú v decembri 2021 >> čítajte v príspevku TU.


Budete potrebovať:

  • Nástroj na čistenie aury podľa vlastného výberu (vydymovacie zväzky, palo santo, oleje, magické paličky, tibetské misy atď.)

  • Minimálne tri z nasledujúcich ingrediencií: plátky citrusov, tyčinky škorice, bobkový list, rozmarín, tymián, šalvia, mäta, lupienky kvetov (sušené alebo čerstvé), klinčeky, badián, struky kardamónu, vanilkové struky, zázvor, púčiky harmančeka, levanduľové púčiky, listy eukalyptu, morská soľ, zrnká korenia alebo éterické oleje.

  • Voda

  • Hrniec


Poznámka: v tomto rituáli vytvárame posvätný nápoj, ktorý jemne zohrejeme a povaríme na sporáku. Nálev nie je určený na konzumáciu!


Postup:

1.) Majte všetky ingrediencie pred sebou. Do hrnca zatiaľ nič nedávajte a položky nekombinujte /nemiešajte. Stačí mať všetko rozložené jednotlivo na pracovnej doske alebo tanieri, aby boli ľahko dosiahnuteľné. Nalejte si vodu do pohára /džbánu.


2.) Začnite čistením svojej aury a okolia. Môžete si tiež vyčistiť váš kuchynský priestor a rituálne pomôcky.

Keď si čistíte auru, pokojne recitujte nasledovné:


„Očisťujem a uvoľňujem svoju minulosť a všetko, čo ťaží moju Dušu. Púšťam všetku negatívnu energiu, ktorú som nazbieral /-a tento rok a roky minulé, a žiadam o jej uvoľnenie a vrátenie späť do Zeme. Ďakujem. Ďakujem. Ďakujem. Som očistený/-á, nachádzam svoj pokoj v Duši. Pripájam sa a ukotvujem k energii samotného Zdroja. Som Svetlo, som Láska, som mocná božská Bytosť. Ďakujem. Ďakujem. Ďakujem."


Keď čistíte ingrediencie/priestor, pokojne si odrecitujte nasledovné:


„Povzdvihujem energiu tohto miesta a vytváram priestor na prinesenie väčšej lásky, radosti a vďačnosti. Tento priestor je obklopený láskou a svetlom. Tieto ingrediencie / nástroje sú požehnané láskou a svetlom. Môj priestor je vyčistený; môj priestor je naplnený energiou hojnosti a pokoja. Ďakujem. Ďakujem. Ďakujem."


3.) Sadnite si pred svoje ingrediencie a odrecitujte túto modlitbu/potvrdenie/afirmáciu (neváhajte si ju upraviť podľa svojich jedinečných potrieb):


„Ctím si Cestu, ktorú mi tento cyklus Zatmenia otvoril. Aj keď možno ešte úplne nerozumiem lekciám a rastu, ktorými som prešiel, ďakujem a ďakujem za všetko, čo som zažil. Ďakujem a ďakujem za to, kde som dnes. Tento rok som najviac vďačný/-á za.... (tuto vložte svoje vlastné myšlienky). V tomto momente som najviac vďačný/-á za (.......). A v novom roku sa najviac teším (.......).


4.) Vezmite svoju prvú ingredienciu a chyťte ju do rúk. Naprogramujte si ju so zámerom recitovaním toho, čo chcete vo svojom živote privolať alebo vytvoriť, alebo niečo, za čo cítite vďačnosť. Recitujte to nahlas a predstavte si, ako sa váš zámer vkladá do tohto predmetu. Po dokončení vložte predmet do hrnca a rovnaký postup opakujte so všetkými ostatnými ingrediencami, ktoré používate.5.) Vezmite si pohár vody a nalejte vodu do hrnca. Uistite sa, že všetky ingrediencie sú pokryté vodou, ale dávajte pozor, aby ste hrniec nepreplnili.


6.) Máte dve možnosti pre váš ďalší krok. Počas meditácie môžete položiť svoj nezakrytý hrniec na sporák na veľmi jemný, pomalý plameň. Alebo, ak nechcete počas meditácie nechať svoj hrniec bez dozoru, jednoducho ho pri meditácii položte vedľa seba a nie na sporák.


7.) V tomto bode pristúpte k meditácii. Vyberte si meditáciu, ktorá je zameraná na spojenie sa a zladenia s božským Zdrojom (napr. Aethos od Toma Kenyona, alebo čokoľvek, čo s vami v tomto období rezonuje), YouTube poskytuje nespočetné množstvo možnost. Stačí pri voľbe len nasledovať svoju intuíciu.


8.) Ak ste tak ešte neurobili, nechajte svoj výluh na veľmi miernom ohni variť tak dlho, ako chcete. Dovoľte si vychutnať krásne vône vášho "magického lektváru" a nechajte jeho čaro a magické účinky vliať do vašej Duše, i vášho domova.


Keď sa voda začne odparovať, odstavte ju zo sporáka. Počkajte, kým vychladne, poďakujte sa všetkým ingredienciám a potom to všetko zlikvidujte, najlepšie vonku, vrátiť všetko s vďačnosťou späť do prírody, ak môžete.


Poznámka: ak to s vami rezonuje, môžete vysušiť všetky bylinky alebo škoricové tyčinky, ktoré ste použili počas rituálu, a pokojne si ich zavesiť alebo položiť na svoj oltár ako vyjadrenie a pripomienku svojich zámerov.


Váš rituál je dokončený! Požehnané Zatmenie Slnka všetkým!


S Láskou,
P.S.: Ak sa vám tento príspevok páčil a túžite ho zdieľať, urobte tak prosím, v jeho kompletnom znení aj s uvedením zdroja / linku. Kopírovanie článku, ako aj jeho jednotlivých častí je dovolené iba so súhlasom autora. Ďakujem❤️♀🙌🏼
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page