top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
LETNÝ SLNOVRAT & LITHA (20. JÚN 2024): ČAS OSLAVY VNÚTORNÉHO SVETLA ~ RITUÁLY + PRACOVNÉ HÁRKY VO VNÚTRI
© Copyright

SEZÓNA STRELCA 2021 ~ OBDOBIE OBJAVOVANIA & SVETLO NA KONCI TUNELA

Updated: Dec 8, 2021

22. novembra 2021 sa naše centrálne Slnko presúva z transformačného vodného Škorpióna do ohnivého znamenia Strelca. Počas predošlej sezóny Škorpióna nás Vesmír vyzýval, aby sme sa ponorili do našich tieňov a uzavreli mier s niektorými z našich temnejších a hlbších emócií. V tejto intenzívnej sezóne Škorpióna sme možno mali pocit, že sa otáčame dovnútra a ustupujeme od vonkajšieho sveta okolo nás. Keď sa však Slnko presúva do znamenia Strelca, môžeme nadobudnúť príjemný pocit, akoby sme sa opäť vracali do svetla. Táto náročná, ale veľmi potrebná Cesta skrze naše tiene sa pomaly končí a my zisťujeme, že konečne vidíme Svetlo na konci tunela. Môžeme sa cítiť obnovení, viac nadšení a aj zvedaví na to, čo príde. Pod Slnkom v Strelcovi sa život zdá byť pokojnejší a rozsiahlejší. Vo svojom vnútri cítime, že nás to láka učiť sa, skúmať, objavovať a čo najlepšie využívať všetky tie lekcie z toho, kde sme aktuálne po sezóne Škorpióna "pristáli".

Art By Midnight Moon Visuals


Keď Slnko prechádza v období od 22. novembra - 21. decembra 2021 cez znamenie Strelca, všetky veci, ktoré si so Strelcom bežne spájame, začnú byť pre nás dôležitejšie.


Slnko predstavuje naše ego, našu životnú silu a zdroj radosti i kreativity – takže keď Slnko prechádza cez znamenie Strelca, máme tendenciu prejavovať svoje ego alebo nachádzame radosť v dobrodružstve, cestovaní, slobode, vyššom vzdelaní, spravodlivosti i zákonoch.


Energia Strelca je v mnohých ohľadoch veľmi slobodomyseľná, preto sa v tomto období kladie dôraz na prelomenie hraníc, skúmanie nového, ale aj ignorovanie pravidiel.


Počas prechodu Slnka znamením Strelca je nepokoj celkom bežný, najmä u ľudí, ktorí sa cítia uviaznutí vo svojej práci alebo rodinnej situácii.


Nie je to tak, že energia Strelca je v astrológii označovaná ako nezodpovedná, je to len tým, že platenie účtov má oveľa nižšiu prioritu ako napríklad turistika v divočine, parašutizmus alebo čokoľvek iné.


V astrológii je energia Strelca veľmi filozofická a idealistická, takže tiež vidíme, ako ľudia začínajú premýšľať s väčším nadhľadom, keď Slnko prechádza cez Strelca.


Namiesto hľadania osobného zisku sa pýtame, čo je najlepšie pre svet ako celok.


So Slnkom v Strelcovi, ktorému koniec koncov vládne žoviálny Jupiter – vždy existuje základný pocit optimizmu, takže počas tohto prechodu hľadáme riešenia, ktoré budú prospešné pre všetkých a máme tendencie vidieť skôr odpovede ako problémy.


Dôraz na spravodlivosť a právo, keď je Slnko v Strelcovi, možno niekedy vidieť v národnom alebo globálnom meradle; na osobnejšej úrovni je to energia, ktorá sa snaží o spravodlivosť, či už v rámci rodiny, v práci alebo v spoločnosti ako takej.


Sezóna Strelca je taktiež naším bodom v roku, kedy sa učíme, rastieme a nachádzame nové inšpirácie. Táto sezóna nesie energiu, ktorá nám pomáha objavovať dobrodružstvo, nachádzať ľahkosť a kreatívne inšpirácie, ako čo najlepšie využiť zvyšok roka.


Ako chcete stráviť zvyšok roka? Keď sa pozriete späť na rok 2021, ako ho vnímate?


Nemôžeme zmeniť minulosť, nemôžeme sa vrátiť v čase, ale keď sa blížime ku koncu roku 2021, môžeme si pripomenúť, že stále máme šancu naplniť ho vecami, ktoré zapália našu dušu a potešia naše srdce.


Strelca predstavuje Kentaur, ktorý mieri šípom vysoko k hviezdnej oblohe. Ak sa pozrieme, kam smeruje jeho šíp, nájdeme hviezdu Antares, ktorá je známa ako srdce Škorpióna.


Srdce Škorpióna je hlboké a magické miesto. Je to miesto, kde si pripomíname, na čom skutočne záleží, čo je skutočne dôležité a čo napĺňa naše srdcia.


To všetko sú veci, ktoré môžeme sledovať alebo skúmať, keď je Slnko v Strelcovi.


Dajte si v tejto sezóne záležať na tom, aby ste naplnili svoje dni aktivitami, udalosťami a vecami, ktoré nadchnú vášho ducha a zapália ohnivý plameň vo vašom srdci.


V roku 2021 prináša sezóna Strelca posledné Zatmenie tohto roka, retrográdnu Venušu a mnoho ďalších významných transferov!


ASTROLÓGIA SEZÓNY STRELCA

22. novembra – Sezóna Strelca sa začína

Slnko vstupuje v našom časovom pásme do znamenia Strelca 22. novembra. Keď sa Slnko posunie z vodného Škorpióna do ohnivého Strelca, môžeme sa cítiť výrazne uvoľnenejšie, dobrodružnejšie a zvedavejšie. Možno začneme hľadať nové informácie alebo nové porozumenie, alebo sa pristihneme, že sa chceme o svoj príbeh podeliť s ostatnými. Strelec je znamením "učiteľa a žiaka", a tak sa možno počas tejto sezóny ocitneme v týchto rolách.


23./24. novembra – Kolísanie Mesiaca

Kolísanie Mesiaca nastáva v tomto kľúčovom bode medzi jednotlivými Zatmeniami. Toto je čas, keď sa môžeme cítiť trochu „rozkolísaní“ alebo nejakým spôsobom nevyvážení. Možno sa pristihneme, že spochybňujeme spôsoby minulosti alebo sa vyrovnávame s našou minulosťou. Mesačné kolísanie môže priniesť náhlu zmenu alebo kľúčové udalosti. Najlepšie je nechať "prach" niekoľko dní usadiť, najmä ak sa cítite nerozhodne. Mesačné kolísanie je tiež mocným časom pre manifestačnú prácu. Je tiež spojené so silnými výkyvmi počasia a môže priniesť veľké uvoľnenie energie pre Matku Zem.28. novembra - Slnko v konjunkcii s Merkúrom

Merkúr sa zarovnáva so Slnkom, čo naznačuje, že sa začal nový cyklus energie Merkúra. V astrológii sa to označuje ako nadradená konjunkcia. Energia Merkúra sa obnovuje a my môžeme cítiť, ako sa obnovujú aj naše vlastné mentálne procesy. Môže sa stať, že začneme myslieť jasnejšie, uvidíme veci v novom svetle alebo nájdeme inšpiratívne spôsoby, ako sa na veci pozerať.


29./30. novembra - Vesta v konjunkcii so Slnkom

Asteroid Bohyne, Vesta, sa zarovnáva so Slnkom, čím aktivuje svoju energiu. Vesta je "Bohyňa krbu a ohňa". Jej astrologickým symbolom je plameň, ktorý predstavuje náš vlastný vnútorný plameň nezávislosti. Predstavuje tiež sexuálne oslobodenie a podnecuje našu slobodu vyjadrovať svoju sexualitu. Energia Vesty je veľmi spojená so znamením Panny aj Škorpiónom. Keďže jej energia je v tomto čase silná, môžeme ju použiť na prijatie vlastnej sexuality, nájdenie nezávislosti a spojenie sa s vlastným zmyslom pre osobné poznanie. Nechajte svoj vnútorný plameň jasne žiariť!


30. novembra - Venuša v sextile s Neptúnom

November priniesol energie, ktoré podporili liečenie srdca, aktiváciu srdca a prebudenie srdca. Mesiac končí krásnym a harmonickým zosúladením medzi Venušou, planétou lásky, a Neptúnom, planétou vyššej, duchovnej, bezpodmienečnej lásky. Je to jemná energia, ktorú môžete použiť na upokojenie svojho srdca, starostlivosť o seba i o svojich najbližších.


1. decembra - Neptún putuje priamo

Neptún sa vracia do svojho priameho pohybu vpred po tom, čo bol retrográdny od 25. júna. Momentálne máme na kozmickom nebi silnú doprednú energiu! Možno budeme cítiť, že táto dynamika bude v priebehu týždňov narastať. Priame umiestnenie Neptúna môže priniesť intuitívne vhľady, kreatívne "výbuchy" a môže dokonca zdvihnúť závoj niečoho, čo sa v našich životoch zahmlievalo.


Hlavnou udalosťou sezóny Strelcov je toto oslnivé Zatmenie Slnka! Je to zároveň posledným Zatmením v cykle Blíženci – Strelec, s ktorým pracujeme od mája 2020, takže toto Zatmenie Slnka pravdepodobne prinesie odmenu za našu tvrdú a vytrvalú prácu. Zatmenia sú akési "urýchľovače" a pomáhajú nám urobiť skok do nového stavu Vedomia, i keď pod energiou tohto Zatmenia sa tentokrát ocitneme na pevnej zemi.


11. decembra - Konjunkcia Venuše s Plutom

Venuša a Pluto zostanú spolu na našej kozmickej oblohe dlhšie ako normálne v dôsledku blížiaceho sa retrográdneho pohybu Venuše. Táto kombinácia energie môže rozprúdiť boj o moc v našich vzťahoch alebo keď ide o peniaze. Ak sa cítite, že vás niekto alebo niečo brzdí alebo vás "dusí", táto energia vás tiež môže prinútiť konať. Tiež môže pomôcť transformovať vzťahy v našich životoch, čo nám umožní vstúpiť do novej sily. Zatiaľ čo energia v tento deň vrcholí, je to niečo, s čím sa môžeme naladiť a spojiť sa s ňou počas celého decembra 2021.


19. decembra - Spln v Blížencoch + Slnko pri galaktickom strede (od cca 17. decembra)

Aký krásny Spln Mesiaca na konci roka! Tento Spln spadá presne oproti Galaktickému Stredu a prináša do energie tohto Splnu veľkú silu. Energie galaktického centra prinesú expanziu, pomôžu nám vcítiť sa a spojiť s neuveriteľným množstvom galaxií, ktoré žijú v nás a všade okolo nás. Môžeme sa dokonca cítiť viac spojení s našimi hviezdnymi "semenami". V tomto období bude pre nás jednoduchšie spojiť sa tiež s galaktickými Bytosťami. Planéta Jupiter je v tomto období krásne zarovnaná so Splnom Mesiaca a ponúka energiu expanzie a hojnosti. Možno zistíme, že rozmýšľame inak alebo vidíme veci z novej perspektívy. Počas Splnu Mesiaca v znamení Blížencov môžu byť odhalené nové informácie a postrehy, ale je dôležité v tomto období riadiť sa našou vlastnou intuíciou.19. decembra - Venuša vstupuje do svojho retrográdu

Venuša vstupuje do retrográdnej polohy v zemskom znamení Kozorožca, kde zotrvá do 29. januára 2022 (40 dní a 40 nocí). Retrográdna Venuša je čas, kedy môžu srdcové záležitosti vystúpiť na povrch. Berte to ako prechodný bod, cez ktorý musíme prejsť, aby sme odlúpli hlbšiu vrstvu nášho srdcového centra. Môže tiež posvietiť na naše vzťahy a vyzvať nás, aby sme konali z miesta, ktoré je spojené s väčšou a vyššou láskou. Ak vzťah doslúžil, Venuša vo svojom retrográde často privedie tieto srdcové záležitosti k tomu, aby boli raz a navždy vyriešené. Pod touto energiou sa môžu rozprúdiť aj finančné záležitosti, čím sa spustí odhaľovanie našej sebahodnoty, ako aj hodnôt, ktoré prikladáme určitým veciam v našich životoch. Čokoľvek sa stane v priebehu tohto retrográdneho pohybu Venuše, majte na pamäti, že častokrát to trvá dlhšie, kým sa Venuša opäť dostane priamo k nám, aby sme skutočne pochopili vyššie lekcie tohto tranzitu.


20. decembra - Deň pred Zimným Slnovratom

Verí sa, že v deň pred decembrovým Slnovratom sa energetická mriežka planéty dostáva do harmonického zarovnania. Toto zarovnanie energetickej siete zvyšuje liečivý potenciál prírody a našich vlastných tiel. Túto liečivú silu môžeme využiť tým, že strávime nejaký čas v prírode, zúčastňujeme sa meditačných praktík, pracujeme s krištálmi alebo bylinnou medicínou, alebo si jednoducho stanovíme zámer na ďalšie obdobie.


21. decembra - Zimný Slnovrat / Yule

Toto je astronomicky prvý zimný deň na severnej pologuli a najkratší deň v roku. Decembrový Slnovrat je zimným Slnovrat na severnej pologuli - deň, keď zemská os nakloní pologuľu najďalej od Slnka. Je to deň v roku s najmenším počtom hodín denného svetla. Na južnej pologuli je Letný slnovrat, deň v roku s najväčším počtom hodín denného svetla.

Symbolicky znamená Zimný Slnovrat "prebudenie zo spánku". Ako sa dni predlžujú, máme pocit, akoby nás zima opúšťala, a cítime, že návrat jari je čoraz bližšie. Jar tu však ešte nie je. Slnko sa presúva do konzervatívneho znamenia Kozorožca a my začíname postupne venovať pozornosť všetkým veciam, ktoré sú úzko spojené s týmto zemským znamením: láska k poriadku, dobrá pracovná morálka, úcta k tradíciám a inštinktívna autorita. O tradíciách a spirituálnom význame Zimného Slnovratu si budeme písať neskôr. A určite nebudú chýbať ani tipy na oslavu a rituály k tejto nádhernej udalosti na konci roka.


S Láskou,
P.S.: Ak sa vám tento príspevok páčil a túžite ho zdieľať, urobte tak prosím, v jeho kompletnom znení aj s uvedením zdroja / linku. Kopírovanie článku, ako aj jeho jednotlivých častí je dovolené iba so súhlasom autora. Ďakujem❤️♀🙌🏼תגובות

דירוג של 0 מתוך 5 כוכבים
אין עדיין דירוגים

הוספת דירוג
bottom of page