top of page
Selenitové athamé www.jove.sk

Svet Polodrahokamov

✶ MYSTIKA A MÁGIA V JEDINEČNÝCH VÝROBKOCH ZO VZÁCNYCH POLODRAHOKAMOV ✶

V tejto kategórii nájdete bohatú ponuku prírodných surových i tromlovaných kameňov, ako aj najobľúbenejších výrobkov z polodrahokamov pre vašu spirituálnu prácu.

Po celé veky vekov boli liečivé vlastnosti drahokamov, polodrahokamov a krištálov - ich krása a mágia - uznávané a využívané. Už v dobe kamennej nosili muži a ženy šperky s týmito vzácnymi kameňmi. Mali ochrannú aj dekoratívnu funkciu, ktorá chránila ich nositeľa pred údajným zlom...

 

Už aj naši dávni predkovia používali drahé kamene na ochranu, ozdobu, liečenie, ale aj na pohľad do budúcnosti / veštenie. Drahokamy boli často nosene starými Egypťanmi ako ochranné amulety.

V gréckej mytológii taktiež nájdeme zmienku o kameňoch a drahokamoch, mnohé boli objavené aj

v hrobkách čínskych vládcov. Drahé kamene boli hojne používané pri obradoch a zasväteniach domorodými Američanmi, Maymi a Aztékmi. Pancier židovského veľkňaza bol častokrát osadený drahými kameňmi; prenášali energiu na nositeľa.

 

Drahé kamene a krištály dnes nesú rovnakú silu a energiu ako v minulosti. Liečivé šperky sa dnes nosia nielen na základe ich krásy, ale aj vďaka svojej liečivej sile krištálov a drahokamov, ktoré reprezentujú. Nosenie drahokamov a krištálov je vysoko efektívny spôsob podpory harmónie, hojnosti či liečenia. Pomáhajú zvýšiť vašu energiu; vyčistiť priestor; pritiahnuť hojnosť; vycibriť intuíciu; zvýšiť duševné schopnosti, ale aj sebadôveru; alebo dokonca manifestovať lásku.

Viac o spirituálnom využití a metafyzických vlastnostiach jednotlivých kameňov nájdete v časti >> VLASTNOSTI KAMEŇOV

✶✫✶

bottom of page