top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
SPLN MESIACA V PANNE FEBRUÁR 2024: ČAS LIEČENIA, ODPUSTENIA A UVOĽNENIA PREHNANÝCH NÁROKOV NA SEBA ZA ÚČELOM NAPĹŇANIA SVOJEJ CESTY DUŠE
© Copyright

ROBIŤ ČI NEROBIŤ MANIFESTAČNÉ RITUÁLY POČAS ZATMENIA SLNKA V NOVE MESIACA V ŠKORPIÓNOVI (25.10.2022)

Praktizovať Mesačné rituály, ktoré sú v súlade s hlavnými momentmi mesačného lunárneho cyklu, je krásny spôsob, ako sa spojiť s rytmami Vesmíru a vytvoriť si tak pravidelnú duchovnú prax, ktorá posilňuje naše spojenie s vyššími silami a prirodzený tok energie. Novy Mesiaca sú vo všeobecnosti skvelým obdobím na rituály za účelom stanovovania zámerov a manifestácie, zatiaľ čo Splny Mesiaca sú najlepším časom na očistné rituály, rituály uvoľnenia, či nabíjanie krištálov. Ale ak už nejaký čas sledujete astrologické príspevky rôznych autorov /z rôznych zdrojov/, možno ste už narazili na zásadnú dilemu, ktorá sa rozvinula po celom svete v rámci spirituálnych komunít, a ktorá sa týka toho, či robiť alebo nerobiť vaše obvyklé Mesačné rituály alebo praktiky manifestácie počas Zatmenia Slnka alebo Mesiaca. Jedna skupina tvrdí, že Zatmenie Slnka, ktoré nastáva len počas Novu Mesiaca, je akoby umocnená a supernabitá energia klasického Novu Mesiaca, a z tohto dôvodu perfektná na stanovenie nových zámerov a manifestačnú prácu. Ja sa v tomto prípade prikláňam skôr k druhej skupine astrológov, ktorá verí, že aj keď toto obdobie Zatmenia môže byť silnou predzvesťou duchovného rastu a veľkých životných zmien, v skutočnosti nie je tým najlepším časom na Mesačnú mágiu. A v tomto príspevku vám aj vysvetlím prečo. Každopádne, ste slobodná bytosť, ktorá má svoju slobodnú vôľu rozhodnúť sa podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, preto ak máte impulz spraviť nejaký rituál počas tohto intenzívneho, transformačného obdobia, a cítite, že ten impulz pochádza z miesta vášho srdca, nie ega /strachu, či kontroly/, urobte to...

ROBIŤ ČI NEROBIŤ MANIFESTAČNÉ RITUÁLY POČAS ZATMENIA SLNKA V NOVE MESIACA (OKTÓBER 2022) www.jove.sk

Ako som už viackrát spomenula v predošlých príspevkoch, existujú dva typy Zatmení – Zatmenie Mesiaca a Zatmenie Slnka – a vyskytujú sa vtedy, keď sa Nov alebo Spln Mesiaca dokonale zhoduje s ekliptikou alebo so zdanlivou dráhou Slnka po oblohe. Zatmenie Mesiaca sa vždy zhoduje so Splnom Mesiaca a Zatmenie Slnka sa vždy zhoduje s Novom Mesiaca. Zatmenia sa vyskytujú štyrikrát až šesťkrát za rok a vo všeobecnosti sa vyskytujú v pároch, pričom sa objavujú ihneď za sebou, to znamená dvoch po sebe nasledujúcich lunáciách, Nove a Splne Mesiaca (tieto obdobia sa zvyknú označovať ako „Sezóna Zatmenia“).


V astrológii sú Zatmenia známe tým, že vytvárajú potenciál pre rýchle zmeny a intenzívne rastové skoky. Tieto kozmické udalosti sú často poznačené šokujúcimi odhaleniami, náhlymi koncami a vzrušujúcimi novými začiatkami, ktoré nám pomáhajú preladiť nás s naším pravým Ja, našim skutočným poslaním – aj keď niekedy veľmi prekvapivým spôsobom. Pretože Zatmenia sú v podstate "len" supernabité Novy a Splny Mesiaca, človek by si mohol myslieť, že ide o skvelý čas nabitý umocnenou energiou, ktorú môžu efektívne využiť na nabíjanie krištálov, Mesačnú mágiu či manifestačné rituály – ale nie je to celkom tak.


Atmosféra Sezóny Zatmenia môže byť chaotická, intenzívna a často náročná, pretože v krátkom čase zažívame veľa preskupení a odhalení. Tento druh silnej a destabilizačnej energie nie je zrejme to, čo chcete pozvať do svojich manifestačných rituálov alebo čím nabiť svoje krištály. Namiesto toho sú Zatmenia oveľa lepšie na "posedenie si" si svojimi najhlbšími myšlienkami a emóciami, spracovanie posunov a umožnenie Vesmíru robiť svoju prácu bez toho, aby sme sa do toho pokúšali zasahovať.


Novy a Splny Mesiaca sú skvelé pre všetky druhy magických rituálov, ale podľa mnohých astrológov (vrátane mňa) sú Zatmenia výnimkou. Nie každý duchovný praktizujúci s tým, samozrejme, súhlasí, ale existuje veľa astrologických dôkazov, ktoré môžu vysvetliť, prečo rituály sezóny Zatmenia nie sú najlepším využitím tejto energie.PREČO ASTROLÓGOVIA ODPORÚČAJÚ VYHNÚŤ SA RITUÁLOM POČAS OBDOBIA ZATMENIA

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sú manifestačné rituály alebo stanovovanie zámerov počas Sezóny Zatmenia nie celkom dobrým nápadom. Prvý súvisí s polohou samotných "svietidiel" (Slnka a Mesiaca). Počas Zatmenia sa Slnko, Mesiac a Zem zarovnávajú tak, že svetlo prúdiace či už zo Slnka a/alebo Mesiaca je blokované. To je dôvod, prečo (v závislosti od toho, kde sa na svete nachádzate), môžu byť Zatmenia také vizuálne dramatické. No z astrologického hľadiska to v skutočnosti ohrozuje silu týchto "svetelných telies", takže je to vskutku nešťastný čas využiť ich energiu v rituáli (ako by sme to robili štandardne počas rituálu Novu alebo Splnu Mesiaca). Keď sú tieto svietidlá zachytené v tieni toho druhého počas obdobia Zatmenia, nie sú schopné fungovať tak, ako by normálne fungovali, a preto je celková kozmická energia oveľa chaotickejšia a intenzívnejšia – takže sa zrejme budete chcieť vyhnúť nabíjaniu vašich krištálov alebo pokusom s manifestačnými rituálmi počas tohto obdobia.


Po druhé, Zatmenia sú vždy v súlade s dvoma významnými astrologickými bodmi známymi ako Uzly osudu (ktoré sa nachádzajú na ekliptike a súvisia s našim osudom, veľmi podrobne o tom hovorí aj Karmická astrológia, v ktorej je zapísaný "osud" každého jedného z nás), a tento vplyv zafarbuje tieto lunácie prvkom karmickej mágie, o ktorej sa predpokladá, že súvisí s našimi osudmi. Akékoľvek udalosti alebo náhle "zmeny srdca", ktoré sa vyskytnú počas obdobia Zatmenia, pravdepodobne majú byť - čo znamená, že by sa stali tak či tak, ale mocná transformačná sila Zatmení urýchlila tento proces. Je to ako spôsob, akým Vesmír zasahuje do našich životov a vracia nás späť na cestu Osudu, ktorá je pre nás určená. Takže pokusom o vykonanie vlastných manifestačných rituálov počas Zatmenia môžete odvrátiť svoju pozornosť od vzrušujúcich požehnaní, náhlych uvedomení si a životných lekcií, ktoré sa vám Zatmenia snažia ponúknuť, alebo sa pred nimi uzavriete.


AKÉ DUCHOVNÉ PRAKTIKY JE VHODNÉ ROBIŤ POČAS SEZÓNY ZATMENIA?

Zatiaľ čo manifestácia a Mesačné rituály sú pre Sezónu Zatmenia "mimo stola", tieto kozmické udalosti sú stále duchovne veľmi silnými a intenzívnymi obdobiami. Pretože nám Zatmenia pomáhajú zarovnať sa s našimi osudmi, všetko, čo môžeme urobiť, aby sme sa spojili s našou duchovnou stránkou (bez rituálnej práce), je užitočné. Takže namiesto toho, aby ste sa pokúšali stanoviť konkrétne zámery alebo nabíjať svoje krištály v Mesačnom svetle, skúste robiť premyslené aktivity, ktoré podporujú vlastnú sebareflexiu a váš osobnostný rast. Začnite napríklad písať denník, vyjadrite všetky svoje myšlienky, ktoré zamestnávajú vašu myseľ, a/alebo vytvorte si zoznam vďačnosti za všetko to krásne a pozitívne vo vašom živote. Tieto jednoduché praktiky môžu byť veľmi užitočné počas obdobia Zatmenia, pretože vám môžu pomôcť zostať v prítomnosti a lepšie spracovať udalosti vyvolané Zatmením, ktoré sa odohrávajú vo vašom živote. Zatmenia sú tiež skvelou príležitosťou na stretnutie s najbližšími priateľmi, aby ste si porozprávali o všetkých veľkých zmenách, ktoré zažívate. Vyloženie si tarotu počas Sezóny Zatmenia je tiež skvelý spôsob, ako získať nejaké vedenie vo svojom vnútri a získať jasnosť vo svojich pocitoch.


Zatmenia sú tiež skvelé pre akékoľvek duchovné aktivity, ktoré vám pomôžu zostať pri zemi a v kontakte sami so sebou uprostred kozmického chaosu. Meditácia, dlhé prechádzky a trávenie času v prírode alebo práca s krištálmi uvoľňujúcimi stres, to všetko sú skvelé spôsoby, ako si udržať chladnú hlavu a čo najlepšie využiť túto častokrát mocnú destabilizujúcu energiu Zatmenia.
ČO MÔŽEME OČAKÁVAŤ POČAS ZATMENIA SLNKA V NOVE MESIACA V ŠKORPIÓNOVI?

Škorpión je vskutku jedno z naintenzívnejších znamení zverokruhu. Prináša emocionálne otrasy a šokujúce odhalenia. Vypaľuje staré vzorce do tla a dláždi Cestu novým energiám prostredníctvom svojho vastného zničenia. Škorpión neprináša zmenu jemnými opatreniami. Nepýta sa, či ste pripravení... jednoducho prinesie drastickú zmenu, ktorá je však potrebná pre náš konečný rast a duchovný vývoj. Proces nemusí byť jednoduchý, ale vedzte, že je potrebný.


Toto Zatmenie Slnka má potenciál zmeniť celý náš svet a otriasť základom všetkého, čo sme vybudovali. Je dôležité si zapamätať, že všetko, čo sa stane, je pre vaše najvyššie dobro, aj keď sa vám to v danej chvíli zdá nepríjemné alebo priam neznesiteľné. Jeho účinky sa niekedy môžu prejaviť až šesť mesiacov po jeho výskyte. Veci, ktoré sa o sebe a ľuďoch okolo vás dozviete, sa časom odhalia a môže vám trvať až do Splnu Mesiaca v Škorpiónovi v máji 2023, kým spracujete to, čo v toto obdobie možno zažijete.


Odhalenia a poznatky, ktoré toto Zatmenie prináša, môžu byť ohromujúce. Odolajte nutkaniu uniknúť všetkým nepríjemným pocitom a namiesto toho sa im postavte. Pamätajte, že Škorpión nás učí mať odvahu, keď čelíme svojim emóciám. Len úprimnou konfrontáciou môžeme posunúť energiu, ktorá nás drží späť, do niečoho, čo nás posunie výrazne vpred.


Zatmenie Slnka v Novu Mesiaca v znamení Škorpióna je našim časom ísť dovnútra a čeliť týmto energiám. Keď "sedíte" s touto intenzívnou energiou, predstavte si život, ktorý chcete žiť, a potom si všimnite, aké pocity vznikajú. Ste nadšení? Pochybujete o sebe? Neveríte, že je možné prejaviť svoje vízie, alebo chcete niečo iné – niečo, čo si ešte nechcete priznať?


Toto je Mesiac na prácu s vašimi strachmi okolo vašich vízií. Často sa bojíme neúspechu, no veľakrát aj úspechu. Môžeme sa báť Cesty, aby sme dosiahli naše vízie, mysliac si, že nie sme dosť silní, aby sme po nej kráčali. Škorpión nás učí čeliť svojim strachom a vždy pamätať na to, že sme silnejší ako oni. Naše obavy sa môžu stať vzormi správania, ktoré nám bránia podniknúť kroky alebo urobiť to, čo musíme urobiť, aby sme zmenili svoj život.


Častokrát to, čoho sa najviac bojíme, je neznámo. Nevieme, aké to bude žiť život našich snov. Nevieme, kým sa staneme, ak si splníme svoje sny. Nevieme, akým prekážkam budeme čeliť, a nevieme, čo na tejto Ceste stratíme alebo získame. Nemôžeme predpovedať svoju budúcnosť a pravdou je, že sa vopred zrejme nikdy nedozvieme výsledok žiadneho z našich plánov. Môžeme sa však odovzdať sami sebe a svojej Ceste. Môžeme sa odovzdať najvyšším plánom, ktoré s nami Vesmír má, a vedieť, že máme silu prosperovať aj v tých najsilnejších búrkach. K tomu sa mi žiada pridať krásne slová Dr. Dispenzu: "Najlepší spôsob ako predpovedať svoju budúcnosť je vytvoriť si ju." (To si však vyžaduje usilovnú prácu na koherencii srdca a mysle, aby sme sa vymanili z predvídateľnej budúcnosti založenej na našich starých programoch a dlhoročných návykoch).


Keď budete čeliť svojim strachom, môžete dokonca nájsť svoje najhlbšie túžby. Často sú navzájom prepojené v podvedomí. Najviac sa bojíme toho, čo chceme. Bojíme sa, že to nedostaneme, a prekvapivo sa môžeme báť aj toho, že to získame. Zosúlaďte sa s odhaľujúcou povahou Škorpióna a opýtajte sa sami seba, čo naozaj chcete. Buďte otvorení odpovedi. Ak to bude potrebujete, choďte hlboko, aby ste ich našli. Prekonajte svoje obavy, pochybnosti o sebe a dokonca aj hanbu. Často sa necítime dobre alebo máme pocit, že sa na nás budú iní pozerať zle, ak skutočne požiadame a dostaneme to, čo chceme. Buďte si dobre vedomí akýchkoľvek emócií, ktoré sa objavia počas tohto Zatmenia okolo vašich túžob a ich vlastníctva. Čoho sa bojíte, že sa stane, ak manifestujete život, ktorý naozaj chcete?


Počas tohto hlbokého skúmania počúvajte svoju intuíciu. Možno to bude ten malý hlas, ktorý má bleskové odpovede. Niektoré z týchto odpovedí sa prejavia ako fyzické pocity alebo dokonca záblesky svetla. Škorpión zvyšuje našu intuíciu, takmer do tej miery, že sa stáva dobiedzajúcou. Poddajte sa tomu a dôverujte tomu. Vaša intuícia je spojená so samotným poznaním Vesmíru. Vie výrazne viac ako vaša vedomá myseľ a môže vám priniesť skvelé nové vhľady pod vplyvom tohto Zatmenia Slnka v Nove Mesiaca... rozhodnete sa načúvať jej?


Viac o astrológii októbrového Zatmenia Slnka sa dozviete v príspevku ZATMENIE SLNKA / NOV MESIACA V ŠKORPIÓNOVI (25. OKTÓBER 2022): ČAS ODHALENIA SKUTOČNÝCH TÚŽOB SRDCA.


Požehnané obdobie Zatmenia Slnka, veľa sily a odvahy vám všetkým prajem. Vedzte, že nikdy nám nie je naložené viac ako unesieme... ak budete zažívať náročné situácie, je to preto, že ste už dostatočne uvedomelí k tomu, aby ste ich úspešne zvládli. Verím vo vás!!


S Láskou,
P.S.: Tento príspevok je autorským článkom, preto ak sa vám pačil a túžite ho zdieľať, urobte tak prosím, v jeho kompletnom znení aj s uvedením zdroja / linku. Kopírovanie článku, ako aj jeho jednotlivých častí je dovolené iba so súhlasom autora. Ďakujem❤️♀🙌🏼


Prechádzate náročným obdobím a radi by ste získali väčšiu jasnosť v tom, v akých VIBRAČNÝCH ENERGIÁCH SA AKTUÁLNE NACHÁDZATE, a ako postupovať ďalej, aby ste sa viac priblížili k poslaniu svojej Duše a objavili svoj povestný BOD ŠŤASTIA? Objednajte si svoj osobný výklad KARMICKEJ ASTROLÓGIE & CESTY DUŠE >> Bližšie info v časti ONLINE SLUŽBY


bottom of page