top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
Názov príspevku
© Copyright

MOCNÉ RITUÁLY UVOĽNENIA & LIEČENIA PRE SPLN MESIACA V RAKOVI /07. JANUÁR 2023/

Prvý Spln Mesiaca v roku 2023 spadá do intuitívneho a senzitívneho znamenia Raka. Rak je reprezentovaný krabom a pripomína nám, aké dôležité je cítiť sa v sebe ako doma. Keďže toto je prvý Spln Mesiaca v roku, je to silný čas uvoľnenia a zanechania všetkého, čo si už nechceme niesť do nového roka. Toto je ideálny čas na to, aby ste si užili pohodlie domova s deťmi a príbuznými. Zapíšte si svoje pocity, naplňte svoje telo výživnými jedlami, venujte čas rozjímaniu a meditácii. Pozrite sa hlboko do svojho vnútra, aby ste odhalili, ktoré oblasti vášho života potrebujú znovuzrodenie. V tomto období sa od vás žiada, aby ste viac vstúpili do svojho vnútra a stali sa naplnenými *sami sebou*. Energia tohto Splnu Mesiaca nám dáva tiež príležitosť zviazať voľné konce a uvoľniť akýkoľvek hnev, smútok, bolesť alebo rozrušenie z predchádzajúceho roka. Dáva nám to silu vstúpiť do nového roka a novej sezóny plne obnovení. Tento rituál je navrhnutý tak, aby bol upokojujúci, obnovujúci, ale tiež vám pomohol zbaviť sa akejkoľvek ťažoby. A keďže ide o novoročný rituál, pridám k nemu ešte jeden navyše, ktorý môžete praktizovať pri akomkoľvek Splne Mesiaca, a ktorý vychádza z budhistického princípu „výmeny seba za iných“ skrze mocnú praktiku nazývanú tonglen. Tonglen je tibetská budhistická meditačná prax, ktorá je známa ako „dávať a brať resp. posielať a prijímať“. Pri nádychu prijímate bolesť a utrpenie seba aj iných a pri výdychu dávate priestor, súcit a uzdravenie sebe aj ostatným... takže pripravení?

RITUÁLY PRE SPLN MESIACA V RAKOVI www.jove.sk

Art by Emilia Nora Elina


Na úvod je dôležité spomenúť, že sila každého rituálu je úzko spätá so spôsobom, akým doň vstupujete. Zasvätenci starovekých mystérijných škôl pred svojimi rituálmi vykonávali podrobné obrady očisty, vrátane pôstu, očistných kúpeľov, pomazania správnymi olejmi, obliekania sa do vhodného odevu a uctenia si vyšších síl prostredníctvom poklony alebo poskytnutia obetiny /nehovoríme tu samozrejme o ľudských obetiach, ale o prírodných daroch vo forme čerstvých kvetín, zapáleného kadidla, v kubánskej mágii je to napríklad tabak, rum či káva atď./.


Vaša príprava nemusí byť tak náročná a prepracovaná, stačí, ak bude úprimná a zo srdca. Nájdite si chvíľku na to, aby ste sa očistili od rušivých myšlienok. Uvedomte si svoje telo v čase a priestore. Nalaďte sa na rytmus svojho srdca. S pokorou a úctou sa mu oddajte. Ponúknite mu svoj čas. Ponúknite mu svoju pozornosť. Na oslavu Mesiaca a všetkého, na čo svojou magickou silou vplýva. A nezabudnite na to, že je to skvelý čas vytvoriť si MESAČNÚ VODU, ktorú môžete následne použiť na svoju magickú & spirituálnu prácu.


DENNÍKOVÉ VÝZVY PRE SPLN MESIACA V RAKOVI 2023

Rak reprezentuje archetyp Matky. Spln Mesiaca v Rakovi nám pomáha osvetliť náš emocionálny stav a uvoľniť všetky staré vzorce, ktoré nás v živote brzdia pri napredovaní a ďalšom raste. Pre túto fázu Splnu Mesiaca použite nasledujúce denníkové výzvy:


Postavil/-a som svoj emocionálny základ na správnych princípoch alebo presvedčeniach?

Je čas na nejaké zásadné zmeny?

Akú podporu potrebujem, aby som sa mohol/-la zbaviť sa starých vzorcov?

Ako si vážim a milujem svoje vnútorné dieťa?AFIRMÁCIE PRE SPLN MESIACA V RAKOVI 2023

Tieto afirmácie pre Spln Mesiaca v Rakovi sú skvelým manifestačným pomocníkom.


"Som emocionálne založený/-á a prítomný/-á v každom okamihu."

"Verím svojej intuícii a dovoľujem svojim emóciám, aby ma viedli."

"Som obklopený/-á Svetlom a podporou mojich duchovných Sprievodcov, starám sa s Láskou o seba i ľudí okolo mňa."

"Uvoľňujem negatívne emócie a namiesto nich prijímam mier a pokoj."

„Som vďačný/-á za svoj domov a jeho vyživujúce prostredie."


Pamätajte, že afirmácie sú osobné vyhlásenia, pomocou ktorých môžete zamerať svoju pozornosť na konkrétne zámery alebo ciele. Dôležité je pre to vybrať si autentické afirmácie, ktoré s vami rezonujú, a opakovať ich s presvedčením a pozitívnou energiou.


RITUÁL LIEČENIA PRE SPLN MESIACA V RAKOVI 2023

Tento rituál je najlepšie vykonať období medzi 6. a 19. januárom 2023. Odporúčam vám pred rituálom prečítať si viac o astrológii a spirituálnom význame tohto januárového Splnu Mesiaca v príspevku SPLN MESIACA V RAKOVI /7. JANUÁR 2023, 00:07/: ČAS RETROSPEKCIE, INTENZÍVNYCH EMÓCIÍ, ZMIEN & RASTU.


Ak sa chcete dozvedieť viac o tajomných legendách spojených s týmto januárovým Splnom Mesiaca /a možno aj o tom, prečo sa nazýva Vlčí Mesiac/, navštívte našu podstránku MOONOLÓGIA, ktorá je celá venovaná mystike a mágii Mesiaca.


Chcete si prečítať viac?

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto exkluzívneho príspevku, prihláste sa na odber www.jove.sk

Odoberaj teraz
bottom of page