top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
Názov príspevku
© Copyright

JUPITER V BÝKOVI 2023: ČAS HOJNOSTI A UZEMNENEJ EXPANZIE ~ SPIRITUÁLNY VÝZNAM & DENNÍKOVÉ VÝZVY

Od 16. mája 2023 do 26. mája 2024 sa planéta Jupiter ponorí do znamenia Býka, aby tu zažila mimoriadne veľké obdobie nových začiatkov. Čo sa stane s našou s kultúrou, hotovosťou a kolektívnou budúcnosťou, keď planéta expanzie a vznešenosti zasiahne znamenie skutočných hodnôt a bohatstva? Jupiter, pomenovaný po žiadostivom, okázalom Bohovi hromu, je najväčšou a najodvážnejšou planétou v našej slnečnej sústave. Jupiter, ktorý strávi v každom znamení približne jeden rok, okamžite zameriava svoju pozornosť na vlastnosti tohto znamenia, v ktorom prebýva. Čokoľvek Jupiter zasiahne, sa znásobuje: pokroky sa zrýchľujú, možnosti sa rozširujú, no na druhej strane sebazničujúce správanie sa vymyká akejkoľvek kontrole. Čo sa teda stane, keď Jupiter zasiahne Býka, znamenie plodnosti, stelesnenia, sebahodnoty a peňazí? Ak sa bližšie pozrieme na astrológiu znamenia, môžeme skonštatovať, že kým Baran prináša znovuzrodenie nového cyklu zverokruhu, oplodňuje samotné Stvorenie, Vedomie a naše neobmedzené možnosti, Býk prináša tento nový život do hmotnej podoby. Baran vytvára, Býk manifestuje. Na svojej Ceste cez znamenie Býka nás Jupiter povedie smerom k tomu, aby sme sa zamerali na základy, ktoré sme vybudovali, a na to, či nám naše novovytvorené prostredie umožňuje prosperovať alebo len prežiť. Jupiter v Býkovi sa bude dotýkať aj tém týkajúcich sa potešenia, romantiky a financií. Počas svojho tranzitu v Býkovi Jupiter tiež urobí dve neuveriteľne významné zarovnania. Hneď na začiatku ako vstúpi do Býka, spojí sa so Severným uzlom a na konci svojej Cesty sa spojí s Uránom, čím odomkne neuveriteľne vzácne a magické energie. Čo to pre nás znamená? V tomto príspevku do väčšej hĺbky preskúmame, čo robí tieto kozmické zarovnania takými neuveriteľnými, a čo prinesie Jupiter v Býkovi kolektívu...

JUPITER V BÝKOVI 2023: ČAS HOJNOSTI A UZEMNENEJ EXPANZIE ~ SPIRITUÁLNY VÝZNAM & DENNÍKOVÉ VÝZVY

Art by Emilia Nora Elina


Kým Baran prináša znovuzrodenie nového cyklu zverokruhu, oplodňuje Stvorenie, Vedomie a prináša neobmedzené nové možnosti, Býk transformuje tento nový impulz do hmotnej podoby. Baran tvorí, Býk manifestuje. Ako už možno viete, Býky boli v starovekom svete uctievané ako symboly prvotnej životnej sily, ich rohy obrábali polia a pripomínali úrodný Polmesiac... ale vráťme sa späť k astrológii.


Jupiter v Býkovi 2023-2024

Býk je ovládaný Venušou a elementom zeme, preto je úzko spojený s peniazmi, hojnosťou, plodnosťou, životným prostredím, sebahodnotou a pôžitkárstvom. Jupiter je planéta expanzie a keď vstúpi do znamenia Býka na svoj 12-mesačný pobyt, aktivuje a rozšíri všetky tieto témy znamenia, v ktorom sa nachádza v našich životoch. Prítomnosť Jupitera v Býkovi bude žiariť ako reflektor, vďaka čomu sa budeme viac sústrediť na všetky vyššie uvedené Býčie oblasti nášho života, ako aj na to, ako z nich môžeme získať viac výhod.


Jupiter je v astrológii považovaný za šťastnú planétu, pretože nám pomáha sústrediť sa na pozitíva života a uvidieť povestné strieborné hranice aj v tých nepriaznivejších časoch. Jupiter nám tiež pomáha rozšíriť našu myseľ a priniesť tak nové príležitosti, poznatky a hlbšie uvedomenie do nášho života. Jeho prítomnosť môže viesť aj k náhlemu prebudeniu, ktoré nám prináša plnejšie a bohatšie pochopenie sveta.


Jupiter v Býkovi však nereaguje príliš rýchlo, takže akékoľvek zmeny vyvolané týmto kozmickým tokom budú najlepšie fungovať, keď ich zároveň podporíme aj metodickým plánovaním. Postupujte krok za krokom a neponáhľajte sa. Keď je zapojený Jupiter v Býkovi, pre plody svojej práce budeme musieť do svojho slovníka pridať slovo trpezlivosť.


Jupiter v Býkovi môže niekedy vytvoriť až spomalenú energiu, vďaka ktorej je ľahké upadnúť do pohodlnosti alebo otáľania okolo toho, čo chceme robiť. Je to však aj jeden z darov, ktoré nám Býk ponúka... spomaliť, zamyslieť sa nad tým, čo je dôležité, a urobiť si čas na "zastavenie sa a ovoňanie ruží". Problémy môžu nastať vtedy, keď uviazneme v tomto stave až do tej miery, že sa z nášho zreteľa stratí cieľ a my stratíme pocit zmysluplnosti.


Na svetskej úrovni Jupiter v Býkovi sa zameriava na zdroje, finančné trhy a inovácie. Na osobnej úrovni vám dom, ktorým Jupiter prechádza vo vašom osobnom horoskope, osvetlí oblasť vášho života, v ktorej chcete zažiť rast a hojnosť.


Jupiter v Býkovi presúva naše zameranie na rast k materiálnym statkom, finančnému rastu a túžbe po pohodlí a stabilite, čím nás povzbudí, aby sme podnikali praktické kroky k dosiahnutiu svojich cieľov.


Jupiter v Býkovi prinesie tiež viac jasnosti okolo tém spojených s vaším domom Býka. V posledných rokoch Urán a Severný uzol prišli s veľkolepou myšlienkou. Hoci nás tento nápad lákal, možno bol pre nás príliš veľký na to, aby sme sa mohli do toho naplno obuť.

Chcete si prečítať viac?

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto exkluzívneho príspevku, prihláste sa na odber www.jove.sk

Odoberaj teraz
bottom of page