top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
SPLN MESIACA V PANNE FEBRUÁR 2024: ČAS LIEČENIA, ODPUSTENIA A UVOĽNENIA PREHNANÝCH NÁROKOV NA SEBA ZA ÚČELOM NAPĹŇANIA SVOJEJ CESTY DUŠE
© Copyright

JUPITER V BÝKOVI 2023: ČAS HOJNOSTI A UZEMNENEJ EXPANZIE ~ SPIRITUÁLNY VÝZNAM & DENNÍKOVÉ VÝZVY

Od 16. mája 2023 do 26. mája 2024 sa planéta Jupiter ponorí do znamenia Býka, aby tu zažila mimoriadne veľké obdobie nových začiatkov. Čo sa stane s našou s kultúrou, hotovosťou a kolektívnou budúcnosťou, keď planéta expanzie a vznešenosti zasiahne znamenie skutočných hodnôt a bohatstva? Jupiter, pomenovaný po žiadostivom, okázalom Bohovi hromu, je najväčšou a najodvážnejšou planétou v našej slnečnej sústave. Jupiter, ktorý strávi v každom znamení približne jeden rok, okamžite zameriava svoju pozornosť na vlastnosti tohto znamenia, v ktorom prebýva. Čokoľvek Jupiter zasiahne, sa znásobuje: pokroky sa zrýchľujú, možnosti sa rozširujú, no na druhej strane sebazničujúce správanie sa vymyká akejkoľvek kontrole. Čo sa teda stane, keď Jupiter zasiahne Býka, znamenie plodnosti, stelesnenia, sebahodnoty a peňazí? Ak sa bližšie pozrieme na astrológiu znamenia, môžeme skonštatovať, že kým Baran prináša znovuzrodenie nového cyklu zverokruhu, oplodňuje samotné Stvorenie, Vedomie a naše neobmedzené možnosti, Býk prináša tento nový život do hmotnej podoby. Baran vytvára, Býk manifestuje. Na svojej Ceste cez znamenie Býka nás Jupiter povedie smerom k tomu, aby sme sa zamerali na základy, ktoré sme vybudovali, a na to, či nám naše novovytvorené prostredie umožňuje prosperovať alebo len prežiť. Jupiter v Býkovi sa bude dotýkať aj tém týkajúcich sa potešenia, romantiky a financií. Počas svojho tranzitu v Býkovi Jupiter tiež urobí dve neuveriteľne významné zarovnania. Hneď na začiatku ako vstúpi do Býka, spojí sa so Severným uzlom a na konci svojej Cesty sa spojí s Uránom, čím odomkne neuveriteľne vzácne a magické energie. Čo to pre nás znamená? V tomto príspevku do väčšej hĺbky preskúmame, čo robí tieto kozmické zarovnania takými neuveriteľnými, a čo prinesie Jupiter v Býkovi kolektívu...

JUPITER V BÝKOVI 2023: ČAS HOJNOSTI A UZEMNENEJ EXPANZIE ~ SPIRITUÁLNY VÝZNAM & DENNÍKOVÉ VÝZVY

Art by Emilia Nora Elina


Kým Baran prináša znovuzrodenie nového cyklu zverokruhu, oplodňuje Stvorenie, Vedomie a prináša neobmedzené nové možnosti, Býk transformuje tento nový impulz do hmotnej podoby. Baran tvorí, Býk manifestuje. Ako už možno viete, Býky boli v starovekom svete uctievané ako symboly prvotnej životnej sily, ich rohy obrábali polia a pripomínali úrodný Polmesiac... ale vráťme sa späť k astrológii.


Jupiter v Býkovi 2023-2024

Býk je ovládaný Venušou a elementom zeme, preto je úzko spojený s peniazmi, hojnosťou, plodnosťou, životným prostredím, sebahodnotou a pôžitkárstvom. Jupiter je planéta expanzie a keď vstúpi do znamenia Býka na svoj 12-mesačný pobyt, aktivuje a rozšíri všetky tieto témy znamenia, v ktorom sa nachádza v našich životoch. Prítomnosť Jupitera v Býkovi bude žiariť ako reflektor, vďaka čomu sa budeme viac sústrediť na všetky vyššie uvedené Býčie oblasti nášho života, ako aj na to, ako z nich môžeme získať viac výhod.


Jupiter je v astrológii považovaný za šťastnú planétu, pretože nám pomáha sústrediť sa na pozitíva života a uvidieť povestné strieborné hranice aj v tých nepriaznivejších časoch. Jupiter nám tiež pomáha rozšíriť našu myseľ a priniesť tak nové príležitosti, poznatky a hlbšie uvedomenie do nášho života. Jeho prítomnosť môže viesť aj k náhlemu prebudeniu, ktoré nám prináša plnejšie a bohatšie pochopenie sveta.


Jupiter v Býkovi však nereaguje príliš rýchlo, takže akékoľvek zmeny vyvolané týmto kozmickým tokom budú najlepšie fungovať, keď ich zároveň podporíme aj metodickým plánovaním. Postupujte krok za krokom a neponáhľajte sa. Keď je zapojený Jupiter v Býkovi, pre plody svojej práce budeme musieť do svojho slovníka pridať slovo trpezlivosť.


Jupiter v Býkovi môže niekedy vytvoriť až spomalenú energiu, vďaka ktorej je ľahké upadnúť do pohodlnosti alebo otáľania okolo toho, čo chceme robiť. Je to však aj jeden z darov, ktoré nám Býk ponúka... spomaliť, zamyslieť sa nad tým, čo je dôležité, a urobiť si čas na "zastavenie sa a ovoňanie ruží". Problémy môžu nastať vtedy, keď uviazneme v tomto stave až do tej miery, že sa z nášho zreteľa stratí cieľ a my stratíme pocit zmysluplnosti.


Na svetskej úrovni Jupiter v Býkovi sa zameriava na zdroje, finančné trhy a inovácie. Na osobnej úrovni vám dom, ktorým Jupiter prechádza vo vašom osobnom horoskope, osvetlí oblasť vášho života, v ktorej chcete zažiť rast a hojnosť.


Jupiter v Býkovi presúva naše zameranie na rast k materiálnym statkom, finančnému rastu a túžbe po pohodlí a stabilite, čím nás povzbudí, aby sme podnikali praktické kroky k dosiahnutiu svojich cieľov.


Jupiter v Býkovi prinesie tiež viac jasnosti okolo tém spojených s vaším domom Býka. V posledných rokoch Urán a Severný uzol prišli s veľkolepou myšlienkou. Hoci nás tento nápad lákal, možno bol pre nás príliš veľký na to, aby sme sa mohli do toho naplno obuť.

Want to read more?

Subscribe to jove.sk to keep reading this exclusive post.

Subscribe Now
bottom of page