top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
RITUÁL PRE NOV MESIACA V BLÍŽENCOCH 2024 + KRIŠTÁLY PRE SPIRITUÁLNU PRÁCU S TÝMTO NOVOM MESIACA
© Copyright

ASTROLOGICKÁ PREDPOVEĎ NA SEPTEMBER 2021: ZMYSELNOSŤ, BOD ZLOMU & ZMENA TOKU ENERGIE

Updated: Aug 30, 2021

V astrologickom kalendári nasledujúceho mesiaca, september 2021, je toho naplánovaného pomerne veľa. Výborná správa však je, že v septembri 2021 budú všetky znamenia zverokruhu silne ovplyvnené planétou radosti a šťastia, Jupiterom. Silná energia tejto planéty nám umožní vidieť náš skrytý potenciál a môže zanechať veľké zmeny v našom živote. Tento mesiac prinesie kreatívnym ľuďom novú vlnu inšpirácie. Mali by ste si však dávať pozor na slová a činy. V septembri 2021 by ste mali dávať pozor aj na svoje zdravie, nepodľahnúť aktívnemu vplyvu Saturnu, ktorý sa bude snažiť zatlačiť planétu Jupiter do úzadia, a spôsobiť zmenu nálad, "blues". Nebojte sa však: vlnená šatka a dobrá nálada budú slúžiť ako vynikajúci štít pred astrologickými účinkami tohto vesmírneho obra.

Art by The Crown and Palette


September sa ukazuje byť mesiacom na nastavenie fázy toho, čo príde. Október 2021 je mesiacom veľkých kozmických posunov a zmien a zdá sa, že celý september si budeme šepkať o tejto energii.


Môžeme začať cítiť potrebu vykonať zmeny vo svojom vlastnom živote, alebo môžeme vidieť, ako sa veci vo svete okolo nás posúvajú a menia. To môže byť obzvlášť umocnené prechodom skrz Jesennú rovnodennosť, ktorá predstavuje prelomový bod na astrologickom kolese.


Rovnodennosť je energeticky intenzívne ročné obdobie, ktoré stenčuje závoj medzi svetmi a umožňuje nám ľahšie cítiť jemnejšie energie vyšších svetov. Tiež to naznačuje, že sme dosiahli bod zlomu na našej vlastnej ceste astrologickým kolesom.


Koleso astrológie začína v sezóne Barana a končí v sezóne Rýb. Znamenie Váh, ktoré nastupuje tento mesiac na svoj "trón", predstavuje stred tohto kolesa a prináša zmenu v toku a smere energie.


Tento posun energie sa odzrkadľuje aj v Matke Prírode, keď vstupujeme do obdobia jari alebo jesene /Jarná a Jesenná Rovnodennosť/ - obe prinášajú veľa zmien a prechodov.


Boj medzi tým, po čom túžime, a tým, čo je možné, sa odráža v opozícii medzi Marsom a Neptúnom začiatkom mesiaca /2.septembra/, ale akýkoľvek zmätok hneď aj pominie s príchodom Novu Mesiaca 7. septembra pri zdravom rozume Panny.


2. septembra Mars, planéta akcie, agresie a vášne, ktorá je v súčasnosti v znamení Panny, vytvorí 180 stupňový odpor voči retrográdnemu Neptúnu, planéte snov, predstavivosti a nášho podvedomia, ktorá je momentálne vo svojom domovskom znamení Rýb. Mars v Panne oproti retrográdnemu Neptúnu v Rybách vyvolá pocity kritickej vášne zmiešanej so zmätkom a úletmi fanatického myslenia. Tieto dve planéty sú svojou povahou dosť odlišné, takže ich kombinácia môže pôsobiť celkom ako zmiešané vrece energií.


Mars je o pohybe a Neptún o rozjímaní. Nižšie vibrácie týchto dvoch planét spolu môžu produkovať extrémnu analýzu a akciu spolu s iluzórnym myslením a v extrémnych prípadoch paranojou. To môže mať čo do činenia s naším zdravím a pohodou a s našimi podvedomými vzorcami, pretože Panna vládne v 6. dome zdravia a pohody, a Ryby v 12. dome našich skrytých strachov.


Vyššie vibrácie týchto dvoch planét spolu môžu produkovať činnosť a pohyb okolo nášho zdravia a pohody spojený s naším duchovným poslaním a túžbou slúžiť druhým. Využitie vyšších vibrácií okolo tohto aspektu by znamenalo zlepšenie porozumenia nášho tela v súvislosti s konkrétnym chronickým zdravotným stavom alebo cieľom v oblasti zdravia + vzdanie sa toho, že ho musíme ovládať a odovzdať sa viac božskému vedeniu.


5. septembra Venuša, planéta lásky, krásy a harmónie, ktorá je v súčasnosti v znamení Váh, vytvorí napätú kvadratúru s retrográdnym Plutom, planétou moci, deštrukcie a transformácie, ktorým je momentálne v znamení Kozorožca. Venuša vo Váhach v napätom tanci s retrográdnym Plutom v Kozorožcovi môže priniesť intenzívne pocity spojené s našimi vzťahmi, peniazmi a pocitom kontroly.


Vzhľadom k tomu, že Váhy a Kozorožec sú obe kardinálne znamenia, vytvára sa predpoklad, že vznikne dynamiku pokusov určiť, kto je tu šéfom a kto nie. Tento aspekt bude najviac cítiť v našich osobných a obchodných vzťahoch. Veľkými témami môžu byť ťahanice medzi spravodlivosťou a rovnosťou, a tým, kto to tu všetko riadi a kto nie. Vyššia vibrácia tohto aspektu môže poskytnúť priestor pre nastavenie zdravých hraníc s ostatnými v záležitostiach spojených s uvedenými témami (peniaze, láska, ideály) a rozpoznaním našej vnútornej sily a húževnatosti čeliť nezhodám s láskavým srdcom a taktom.


Nov Mesiaca 7.9.2021 (02:52) v trigóne s Uránom dáva prísľub vzrušenia - a v ten istý deň budeme svedkami ešte ďalších dvoch dôležitých trigónov, Mars - Pluto a Venuša - Jupiter, ktoré otvárajú všetky skvelé možnosti v obchode, láske a osobnom raste.


Prvá dekáda septembra 2021 bude teda naplnená veľkou dynamikou, ale aj romantikou, pretože Venuša sa ešte nevzdala svojich pozícií na nebi a bude mať priaznivý vplyv na milostné záležitosti.


Vodné znamenia majú obzvlášť šťastie, šťastie ich môže doslova zaskočiť, a preto je pre nich lepšie byť pozornejší k sebe a k svojmu okoliu. Predstavitelia vzdušného znamenia však riskujú, že premrhajú svoju šancu kvôli nedostatočnému zhromaždeniu: buďte prosím presní a nepoddávajte sa emóciám. Akékoľvek pochybnosti a obavy ohnivých znamení sa tento mesiac rozplynú, nebojte sa: šťastie je na vašej strane. Pre zemské znamenia je lepšie tentokrát nechať ich praktickosť bokom a viac sa nechať uniesť ich spontánnosťou: stojí to za to!


9. september 9. mesiaca odomyká numerologický kód 99, ktorý predstavuje cyklus ukončenia a promócií. Jeho vibrácie nám umožňujú použiť múdrosť, ktorú sme získali, na zintenzívnenie a prevzatie zodpovednosti za svoj život novým spôsobom. V tento deň sa zamerajte na tieto oblasti.


Polovica septembra je charakterizované dvoma významnými zmenami. Venuša sa 10. septembra presúva zo znamenia Váh do zmyselného, ​​zvodného, ​​ale skľučujúceho Škorpióna. Venuša v Škorpiónovi nám môže pomôcť spojiť sa s našou zmyselnejšou stránkou, čo nám umožní ľahšie sa naladiť na svoje túžby. Venuša v Škorpiónovi je tiež veľmi citlivé umiestnenie, takže sa môžeme cítiť extra intuitívne alebo si uvedomovať svoje najhlbšie emócie.


9. mesiac a 11. deň, 11. septembra, nám dáva ďalší významný numerologický kód 911, ktorý je známy ako povolanie "pracovníkov svetla". Ak tento číselný kód vidíte pravidelne, mohlo by to znamenať, že ste povolaní vojsť do svojich darov ako liečiteľ a pracovník svetla. V tento deň sa všetci môžeme spojiť s touto energiou tým, že uznáme svoje vlastné jedinečné liečivé dary a svetlo, ktoré môžeme priniesť svetu.Druhou významnou udalosťou je presun Marsu 14. septembra do znamenia Váh. Táto energia môže naznačovať pasívne agresívne sklony Marsu, vyvolávať žiarlivosť a mocenské konflikty vo vzťahoch, môže tiež vyvolať vášnivé emócie a viesť k vyhoreniu, ak si nebudeme dávať pozor. Silná energia Marsu nás však na druhej strane môže prinútiť byť viac produktívnymi, energickými a nebojácne kráčať vpred, preto bude kľúčové v tomto období nájsť rovnováhu. Keď Venuša vstúpi 17. septembra do kvadratúry so Saturnom, veci sa môžu ešte viac zvrtnúť.


Polovica septembra však bude priaznivým obdobím pre sebarozvoj a kariérny rast. Tento čas sľubuje ohnivé známky zmeny v podnikateľskom živote: buďte voči nim otvorení, ale neponáhľajte sa, a starostlivo si premyslite každý krok, ktorý urobíte.


Predstavitelia vodného elementu riskujú, že sa kvôli rozbúrenej láske alebo dennému snívaniani rozídu v podnikaní; nenechajte sa rozrušiť rozpálenými túžbami a potom dosiahnete svoj cieľ. Zemským znameniam sa odporúča, aby uvoľnili svoje prudko kontrolované uchopenie v obchodnom živote a pozreli sa viac do seba: trávte čas sami so sebou a svojimi blízkymi, buďte kreatívni. Zástupcovia vzdušného prvku planéty dostávajú šancu na sebarealizáciu: v druhej dekáde septembra môže byť pre nich obzvlášť ľahké získať požadovanú pozíciu alebo splniť starý sen.


Duchovný Spln Mesiaca v Rybách 20. septembra nám prináša pohľad na celkový obraz pred Jesennou rovnodennosťou 22. septembra, a každoročným prechodom Slnka do diplomatického znamenia Váh, ktoré by mali pomôcť upokojiť naše nervy. /Spln Mesiaca a Jesennú Rovnodennosť budem podrobnejšie rozoberať v ďalších príspevkoch, bližšie k ich dátumu./


Na konci mesiaca, s nástupom chladnejšieho počasia, môže prísť aj jesenná apatia, ktorá môže byť sprevádzaná túžbou byť sám so sebou. Nepotlačujte tento impulz, ale nenechajte sa ani zraziť "na kolená" jesenným "blues": čítajte knihy, robte to, čo máte radi, pozvite na návštevu starého priateľa a všetko sa vyrieši samo.


Každoročná opozícia Venuše voči Uránu 23. septembra je vynikajúcou príležitosťou pre romantické prekvapenia a vysoko konštruktívny trigón Mars - Saturn 25. septembra dáva zelenú veľkým novým projektom, ambíciám a cieľom.


Predstavitelia vzdušného živlu v tretej septembrovej dekáde by mali byť k svojim blízkym mäkší a blahosklonnejší: áno, môžu nastať vtipné situácie, ale nemali by ste vyvodzovať predčasné závery. Pre zemské znamenia je lepšie odmietnuť veľké nákupy alebo ich aspoň vopred prediskutovať s majiteľom ohnivého znamenia: na jeseň roku 2021 pravdepodobne zostanú pokojní a praktickí iba oni. Zástupcovia vodných živlov sa môžu zamotať do práce, čo sa im však neskôr vyplatí v podobe novej pozície alebo dobrým bonusom.


Vo všeobecnosti sa budeme musieť ku koncu mesiaca postarať všetci o našu komunikáciu, keďže Merkúr vstupuje dňa 27. septembra do svojho posledného retrográdneho cyklu v tomto roku v spoločenskom znamení Váh, kde zostane až do 18. októbra. Akonáhle Merkúr vstúpi do retrográdneho cyklu, poskytne nám retrográdnych celkom šesť planét, čo vytvorí spomalený efekt a môže v nás vyvolať pocit, že musíme najprv urobiť niekoľko krokov vzad, aby sme sa mohli pohnúť vpred.


Planéta Merkúr je považovaná za planétu poslov. Keď cestuje retrográdom, odkrýva správy z našej minulosti, ktoré sme možno prvýkrát prehliadli alebo zmeškali. Na prijatie týchto správ si možno budeme musieť počkať, kým Merkúr nedokončí retrográdnu akciu, takže buďte trpezliví! Retrográdny Merkúr môže tiež niekedy spôsobiť oneskorenie alebo nesprávnu komunikáciu, ale pokúste sa ich vnímať ako správy od Merkúra - aký "posol" sa s vami pokúša komunikovať?


Táto energia však nebude trvať dlho, pretože ku koncu októbra, takmer všetky tieto planéty budú cestovať po vesmírnej oblohe opäť priamo /okrem Uránu/. Tento nadchádzajúci energetický posun môže spôsobiť, že september sa bude javiť ako mesiac, v ktorom sa naťahuje gumička, pretože sa pripravuje na to, že nakoniec vystrelí vpred!


September sa skončí s pozdvihnutím varovaného prsta, aby sme nesľubovali, čo nemôžeme dodržať, nakoľko Venuša sa skĺbila s príliš optimistickým Jupiterom.


Požehnaný September 2021 všetkým!


TIP: Prečítajte si aj, aké vibrácie, požehnania a "lekcie" nám aktuálne prináša sezóna Panny 👉 prejsť na článok.


S Láskou,
P.S.: Ak sa vám páčil tento príspevok a máte túžbu ho zdieľať, pokojne tak urobte aj s uvedením linku na tento web, budem veľmi rada.Opmerkingen

Beoordeeld met 0 uit 5 sterren.
Nog geen beoordelingen

Voeg een beoordeling toe
bottom of page