top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
VENUŠA V BLÍŽENCOCH 2024: ZÁVAN ČERSTVÉHO VZDUCHU ~ ČAS NADVÄZOVANIA NOVÝCH INTELEKTUÁLNYCH VZŤAHOV + MOCNÉ AFIRMÁCIE
© Copyright

RITUÁL PRE DUCHOVNÚ PRÁCU S ENERGIOU RETROGRÁDNEHO CHEIRÓNU

Cheirón je asteroid známy ako "ranený liečiteľ". V astrológii predstavuje naše najhlbšie rany, naše semeno duchovnej transformácie a alchymistu nášho života. Kedykoľvek je Cheirón aktívny v našom osobnom horoskope alebo na kozmickom nebi, často aktivuje tieto rany a vedie nás k tomu, aby sme ich nasmerovali do portálov sebaposilňovania a vnútorného liečenia. Je dôležité pochopiť, že rany, ktoré Cheirón predstavuje, nie sú tie, ktoré sa dajú nevyhnutne „opraviť“, ale sú to rany, ktoré nás formujú a vytvárajú z nás, kým máme byť. Tieto rany predstavujú hlboké lekcie duše, ktoré sme buď "zdedili" počas predchádzajúcich životov, alebo ktoré sme sa rozhodli prijať v tomto živote z mnohých dôvodov. Veľmi často, keď si uvedomíme naše Cheironské rany a začneme s nimi vedome pracovať, stávajú sa majákmi múdrosti a sily, nielen pre nás, ale aj pre ostatných. Chcete naplno využiť blížiaci sa tranzit Cheirónu, ktorý vstupuje do svojho každoročného retrográdu v ohnivom znamení Býka? V tomto príspevku nájdete rituál, ktorý vám pomôže spojiť s duchovnou príčinou vašich zranení či bolesti, aby ste ich následne mohli transformovať a použiť ako most k svojmu duchovnému rastu...

RITUÁL PRE DUCHOVNÚ PRÁCU S ENERGIOU RETROGRÁDNEHO CHEIRÓNU

Art by Emilia Nora Elina


Cheirón, v astrológii nazývaný aj ako ranený liečiteľ, je asteroid s veľmi nezvyčajnou a nepravidelnou obežnou dráhou. Bol pomenovaný podľa gréckej mytológie o nesmrteľnom kentaurovi Cheirónovi, napoly muž a napoly kôň, ktorý bol zručným a silným liečiteľom a učiteľom. Jedného dňa ho zasiahol jedovatý šíp Herakla, a keďže bol nesmrteľný, nemohol zomrieť, vďaka čomu bol Cheirón predurčený žiť v neustálych bolestiach naveky kvôli svojej hnisajúcej rane, ironicky neschopný sa sám vyliečiť. Neskôr sa dohodlo, že Prometheus si s ním vymení svoju smrteľnosť a Cheirón zaujme jeho miesto medzi hviezdami, konečne oslobodený od svojho utrpenia.


A tak v astrológii teraz Cheirón predstavuje naše najhlbšie vnútorné rany, ktoré sa nám liečia najťažšie. Často sú vytvorené počas detstva, ale môžu tiež pochádzať z karmického minulého života alebo sa môžu vyvinúť v neskorších rokoch dospelosti. Zvyčajne sa hovorí, že ide o liečebný proces zrodený z tvrdej životnej lekcie naučiť sa vyliečiť naše zranenie. Vďaka tomu sme potom často schopní pokračovať v liečení druhých alebo sa stať mocnými učiteľmi, aby sme pomohli ľuďom liečiť ich vlastné rany a pomôcť im oslobodiť sa z ich vlastného utrpenia.


Cheirón nám tiež pripomína, že my všetci so sebou nesieme nejaké rany, a naša najväčšia sila spočíva práve v tom, že im umožníme aktivovať vnútorného liečiteľa vo vnútri nás, ktorý je intuitívny, súcitný, múdry a je učiteľom pre ostatných.


S energiou Cheirónu je prospešné pracovať kedykoľvek, ale sú určité silné dni v roku, kedy môžeme najviac využiť jeho energiu k transformácii a svojmu duchovnému posunu. To je vtedy, keď sa zastaví, aby vstúpil do svojho retrográdu, keď sa vracia do svojho priameho pohybu vpred, keď mení znamenia zverokruhu, keď vytvára konjunkciu so Slnkom, Mesiacom alebo inou planétou, alebo keď je aktívny v našich vlastných osobných horoskopoch.


Ak sa chcete dozvedieť viac o spirituálnych lekciách a duchovných daroch, ktoré so sebou retrográdny Cheirón prináša, čítajte príspevok RETROGRÁDNY CHEIRÓN V BARANOVI /19. JÚL - 23. DECEMBER 2022/: ČAS ZNOVUOBJAVENIA VLASTNEJ SILY.


V nasledujúcej časti nájdete rituál, ktorý môžete vyskúšať kedykoľvek budete chcieť pracovať s liečivými energiami Cheirónu... tak poďme na to.

Want to read more?

Subscribe to jove.sk to keep reading this exclusive post.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page