top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
🕯SVIEČKOVÝ RITUÁL PRE SPLN MESIACA V STRELCOVI: MAGICKÝ ČAS UVOĽNENIA & SPOJENIA SA SO SRDCOM🕯
© Copyright

ČO NÁS ČAKÁ V MESIACI MAREC 2021 ~ RUŠNÝ MESIAC SO ZRÝCHLENOU ENERGIOU

Updated: Mar 23, 2021

Marec je rušný mesiac, ktorý prináša zrýchlenie energie. Je to mesiac vhodný na to, aby ste dosiahli pokrok, dokončili veci, plánovali budúcnosť a vyčiarkli veci zo svojho zoznamu úloh.

Marec prináša aj začiatok astrologického nového roka, ktorý nastáva, keď sa Slnko presunie do Barana, prvého znamenia zverokruhu. Astrologický nový rok predstavuje nový začiatok, príležitosť začať odznova a pomáha nám posunúť nás do novej kapitoly na našej ceste. Celý mesiac sa budú všetky hlavné planéty pohybovať priamo vpred, čo taktiež zvyšuje potenciál progresu a napredovania, ktorý nám tento mesiac prináša do našich životov. Je najvyšší čas opustiť minulosť a statočne s dôverou v samého seba posunúť sa do novej budúcnosti. Vytvára sa Nová Zem a marec je symbolickým časom na sadenie semien, položenie nových základov a dosahovania rapídneho progresu.


V skutočnosti sa teraz nachádzame v období, ktoré sa začalo 21. februára, a ktoré trvá do konca apríla, v ktorom je priamy dopredný pohyb všetkých hráčov v nebeskom kráľovstve. Je to prvýkrat po veľmi dlhej dobe, kedy všetky planéty smerujú vpred od roku 2008! Áno, celých 13 rokov. Toto je priama správa z Vesmíru, aby ste konečne vystúpili zo svojho tieňa a uskutočnili svoje projekty a sny. Budete cítiť magické spojenectvo s hviezdami, ktoré podporujú statočnosť, presvedčenie a pohyb vpred.


Je čas konečne sa rozhýbať a mesiac Marec 2021 by mohol byť po dlhej dobe mesiacom, kedy budete mať pocit, že robíte pokroky a konečne vidíte výsledky svojej tvrdej práce a odhodlania.


Tu sú hlavné astrologické udalosti mesiaca Marec 2021:


3. marca Mars vstupuje do znamenia Blížencov

Dynamická planéta Mars vstupuje do znamenia "komunikácie a sebavyjadrenia". Môže sa stať, že budeme chcieť zdieľať svoje inšpirácie, nové nápady alebo pociťovať potrebu písať, viac komunikovať, učiť sa alebo vytvárať nové veci. Mars sa tento mesiac stane planétou, u ktorej budeme sledovať, ako sa jeho energia intenzívne buduje a zosilnieva.


4. marca - Merkúr spojený s Jupiterom

Od 4. marca sa spája Merkúr, planéta komunikácie, kontraktov a správ, s Jupiterom, planétou hojnosti, šťastia a múdrosti, v znamení Vodnára. V tento deň vás môže prísť pozdraviť dôležitá a možno aj nejaká radikálna správa. Možno sa prejaví v podobe manifestácie vášho dôležitého sna alebo cieľa, ktorý je teraz pripravený na to, aby ho všetci videli a počuli. Ak čakáte na dôležitý e-mail, list alebo korešpondenciu, potom by tento dátum mohol priniesť zásadný vývoj, ktorý vás prekvapí a poteší zároveň. Na našej strane je väčšia podpora pri komunikácii, vyjadrovaní a zdieľaní našich myšlienok a nápadov. Zdá sa, že prvé marcové dni budú na toto všetko skvelé. Spojenie Merkúra s Jupiterom je tiež tradične vhodný čas na väčšie výlety alebo učenie sa nových vecí.


10. marca - Slnko spojené s Neptúnom

Jeden z najkúzelnejších a najmystickejších dní v roku je, keď sa Slnko, ktoré predstavuje naše ego, životnú silu a vitalitu, spojí s Neptúnom, planétou podvedomia, predstavivosti a citlivosti v znamení Rýb. Neptún je zároveň planéta nádejí, snov a želaní. Slnko a Neptún, ktoré sa spájajú v sladkom a hlbokom znamení Rýb, sú veľmi uzdravujúcim a prorockým spojením. Toto je deň, kedy sa zvýši vaša intuícia a je veľmi pravdepodobné, že získate nejaký dôležitý udpate alebo nové poznatky od svojho vyššieho Ja alebo od Anjelov / Sprievodcov, takže si pri posteli umiestnite poznámkový blok a pero, aby ste mohli zaznamenávať vaše sny a postrehy. Psychické a intuitívne vedomie bude v tento deň obzvlášť silné, preto venujte osobitnú pozornosť akýmkoľvek symbolom, číslam alebo znameniam z vyšších sfér. Toto spojenie je každoročným stretnutím, takže sa možno budete chcieť ohliadnuť za minulým rokom a získať informácie o tom, čo sa stalo, keď sa naposledy zosúladili.


13. marca - Nov / Nový Mesiac v Rybách + Venuša spojená s Neptúnom

Hovoríme o čarovne magickom Novom Mesiaci! Tento Nov mesiaca je akoby posypaný rozprávkovým prachom. Toto je fantastický čas na objasnenie vašich vzťahov a financií, ale so všetkými iskrami v okolí nezabúdajte, že všetko, čo sa blyští, nemusí byť nevyhnutne zlato! Tento Nový mesiac je tiež úžasný pre tvorivé úsilie a veľké snívanie. Čas, v ktorom môžte ktorý položiť základ krajšieho, vyrovnanejšieho a vibrujúceho života!


Nov mesiaca v Rybách bude krásnym časom na začatie liečebnej praxe alebo na vytvorenie umeleckého alebo tvorivého majstrovského diela. Táto udalosť bude plná nehy a hlbokých emócií. Opäť budete cítiť intenzívne psychické a intuitívne štuchnutia Ducha. V ten istý deň sa Venuša, planéta lásky, krásy a radosti, stretne s Neptúnom, planétou fantázie, snov a vízií, a to navyše v znamení Rýb. Toto je dvojnásobná dávka snových, nápaditých a romantických energií! Je to fantastické obdobie na začatie mystického a duchovného partnerstvo alebo prehlbovať extázu a potešenie v existujúcom zväzku. Udržať sa pri zemi sa môže v tomto období javiť ako náročné, preto sa vynasnažte vynaložiť extra úsilie na to, aby ste boli viac rozhľadený a vedomý pri vašich rozhodnutiach.


15. marca - Merkúr vstupuje do znamenia Rýb

Merkúru sa v znamení Rýb veľmi nedarí. Môžeme sa cítiť trochu rozptýlení alebo akoby sme sa brodili hmlou. To, čo bolo kedysi jasné, sa teraz môže zdať mätúce, alebo sa môžeme cítiť neisto ohľadom našich ďalších krokov. Najlepšie je odísť z mysle a robiť rozhodnutia zo srdca. Merkúr opúšťa Ryby až okolo 5. apríla.


20. marca - Rovnodennosť + Slnko v Baranovi + Začiatok astrologického nového roka

Šťastný astrologický nový rok! Slnko sa dnes posúva do zverokruhu Barana, ktorý tiež signalizuje rovnodennosť, čas rovnakej dĺžky noci a dňa. Podľa toho, kde žijete, prináša Rovnodennosť aj začiatok jari alebo jesene (na opačnej strane pologule). Toto je silový deň, kedy sa hovorí, že závoj medzi dimenziami je tenký. Toto je ideálny čas na kúzla a rituálne práce, a na zasiatie semien novej kapitoly, ktorá sa má odohrať.


21. marca - Mars "mimo hraníc"

Mars sa pohybuje „za hranicami“, čo v podstate znamená, že jeho energia divoko rastie! Mars je planéta akcie, motivácie a prekonávania našich obáv. Možno sa cítime inšpirovaní robiť dôležité rozhodnutia, robiť pokroky a prekonávať niektoré obavy a bloky, ktoré nás brzdia. Energia Marsu je všetko alebo nič, takže možno budete musieť sledovať svoje vlastné energetické hladiny, aby ste sa uistili, že nesmerujete k vyhoreniu. Snažte sa pohybovať stabilným tempom, skôr ako by ste sa rútili dopredu. Mars zostane "mimo hraníc" do 24. mája.


25. marca - Slnko spojené s Venušou

Ďalšia krásna energia, ktorú nám tento mesiac ponúka je Slnko v spojení s Venušou.

Z praktického hľadiska je to vynikajúci čas na nákup nového oblečenia, úpravu účesu a na naplánovanie akýchkoľvek skrášľovacích procedúr. Na hlbšej úrovni môže táto energia zvýšiť našu schopnosť prejaviť svoj najvyšší potencál a priťahovať pozitívne veci a udalosti do našich životov. Je to tiež ideálny čas na prejavenie lásky a vďačnosti tým, na ktorých vám záleží - vrátane seba samého!


28. marca - spln Mesiaca vo Váhach + Venuša v konjukcii s Chironom

Na konci mesiaca tu máme Spln Mesiaca v znamení Váh. Váhy, 7. znamenie zverokruhu, sú predovšetkým o rovnováhe, partnerstve a mieri. Spln Mesiaca vo Váhach má tendencie vyniesť do popredia problémy so vzťahmi. Budeme túžiť po stabilite a duševnej pohode, ale v tomto úplnom mesiaci by mohlo dôjsť k zádrheľom v rámci dynamiky partnerstva. V ten istý deň sa v znamení Barana stretáva aj Venuša a Chiron. Venuša a Chiron v Baranovi môžu spôsobiť určité tvrdé rany okolo vzájomnej závislosti alebo jeho nedostatku v určitých oblastiach. Nakoľko tento Spln vo Váhach chce, aby sme našli krásu a vyrovnanosť, je tendencia, že pod povrchom by mohlo vznikať trochu napätia a nevraživosti. Je to skvelý spln, ktorý môžme využiť na liečenie vzťahov alebo nájsť spôsob, ako vyjadriť akékoľvek skryté obavy alebo problémy, ktoré sa dejú v rámci určitej dynamiky vzťahov.

Oduševnené liečivé vibrácie tohto Splnu budú pracovať hlboko s našim podvedomím, Chiron bude v tomto období silne aktivovaný. Chiron predstavuje zraneného liečiteľa a ide o to, aby sme odstránili naše bolesti a traumy, a premenili ich na silné stránky. Energia tohto splnu nás bude týmto sprevádzať a podporovať. Vďaka energii Venuše je pravdepodobné, že rany, ktoré nás vedú k posilneniu, pramenia z našich romantických vzťahov, peňazí a nášho vzťahu s posvätným ženstvom, s jeho archetypom.


Marec 2021 je teda mesiacom, v ktorom sa môžeme konečne posunúť vpred a cítiť úľavu z intenzity posledných pár mesiacov. Aj keď žiadny mesiac nie je dokonalý, pretože ten neexistuje, tento mesiac je časom, kedy je konečne možné vidieť + prijať zmeny vo Vedomí, spojené s posilnenou aktivitou. Marec 2021 chce, aby ste sa zhlboka nadýchli a prijali svoju citlivosť, ale zároveň si uctili aj svoj zmysel pre odvahu a húževnatosť. Táto ľudská skúsenosť môže byť tvrdá a náročná. Krásou tohto mesiaca ale je, že všetka vaša tvrdá práca sa teraz začne uznávať a oceňovať. Pokrok a nové začiatky sú pred nami, drahé duše!


Marec 2021 je tu na to, aby sme odhalili svoje hlboké pocity, ktoré sa majú očistiť a vyliečiť, zapáliť oheň možností a odhodlania, a aby sme si uvedomili, že rovnako ako ročné obdobia, aj my sa môžeme znovu narodiť + povstať!


Jar je zároveň ideálnym časom na holistický detox, pretože jarná sezóna je synonymom symboliky znovuzrodenia a nového života. Detoxikácia by nemala byť o deprivácii, ale skôr o príležitosti znovu naštartovať a nabiť našu energiu, a nastavení mysle i zhodnotení, čo v našom živote funguje - a čo nie. Môže nám pomôcť zbaviť sa akýchkoľvek zvykov alebo viery, ktoré nám už neslúžia, aby sme uvoľnili priestor pre to nové, čerstvé a vyživujúce... prejsť na článok o holistickej jarnej detoxikácii >>


Ak chcete umocniť prebúdzajúcu a tvorivú energiu prichádzajúcej jari a invokovať jej silu do vašich dní, tieto žiarivé vône prírodných esenciálnych olejov sú skvelým spôsobom, ako to dosiahnuť a navyše vniesť do vášho domova svieži pocit teplejšieho počasia: bergamot, kamilka, rozmarín, čajovník, tymián, eukalyptus, kadidlo... (nájdete aj v našom E-Shope >>)


RECEPT NA MAGICKÝ OLEJ "OSTARA"

V prípade, že chcete urobiť ešte jeden krok ďalej, vytvorte si svoj vlastný magický olej "Ostara / Jarná rovnodennosť", ktorým môžte požehnať svoj domov, i svoje rituálne či meditačné nástroje a pomôcky, a pozvať tak silnú tvorivú energiu Jari a nových začiatkov do vašich životov. Pre vytvorenie tohto magického oleja budete potrebovať:


Zmiešať v 30ml nosného oleja, ako je napr. jojobový alebo mandľový olej.


Pre kadidlo Ostara môžete pripraviť zmes z ktorejkoľvek z nasledujúcich ingrediencií: jazmín, kadidlo, myrha, dračia krv, škorica, muškátový oriešok, aloe drevo, benzoín, pižmo, africká fialka, šalvia, jahoda, lotos, fialové kvety, pomarančová kôra alebo lupene ruží. Vašej fantázii sa medze nekladú...


Takže hlave hore, Priatelia. Čaká nás ďalší intenzívny mesiac. Nasmerujte svoj pohľad smerom k Slnku a všetky tiene padnú za vami...


S láskou,

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page