top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
LETNÝ SLNOVRAT & LITHA (20. JÚN 2024): ČAS OSLAVY VNÚTORNÉHO SVETLA ~ RITUÁLY + PRACOVNÉ HÁRKY VO VNÚTRI
© Copyright

JARNÝ DETOX ~ SPRIEVODCA HOLISTICKEJ DETOXIKÁCIE PRE ŽIARIVÉ TELO, MYSEĽ A DUŠU

Updated: Feb 27

Jar je ideálnym časom na holistický detox, pretože jarná sezóna je synonymom symboliky znovuzrodenia a nového života. Detoxikácia by nemala byť o deprivácii, ale skôr o príležitosti znovu naštartovať a nabiť našu energiu, a nastavení mysle i zhodnotení, čo v našom živote funguje - a čo nie. Môže nám pomôcť zbaviť sa akýchkoľvek zvykov alebo viery, ktoré nám už neslúžia, aby sme uvoľnili priestor pre to nové, čerstvé a vyživujúce...Než začneme, potrebujeme si určiť dĺžku nášho detoxu. Časová os detoxikácie nám pomôže udržať motiváciu a po dosiahnutí dátumu ukončenia sa budeme cítiť úspešní! Odporúčam kdekoľvek v rozmedzí od 10 do 28 dní - zvoľte si dĺžku, ktorá je pre vás reálna.FYZICKÉ SPÔSOBY DETOXU


1. JEDZTE TOTO OBDOBIE DOMINANTNE RASTLINNÚ STRAVU


Odstráňte pšenicu, lepok, cukor, alkohol, kávu + spracované potraviny, a znížte príjem živočíšnych produktov, ako sú mliečne a mäsové bielkoviny.


Nahraďte ich celými plodmi ovocia a zeleniny, listovej zeleniny, rastlinných bielkovín, ako sú orechy, semená, strukoviny a bielkoviny z rastlinných produktov.


Pridajte zdravé "zelené dobrotky": Jarné jedlá pozostávajú zo špenátu, kelu, špargle, hrášku, šalátu, brokolice, zelenej fazule a ázijskej zeleniny. Chlorofyl v zelených plodinách pomáha vyčistiť pečeň a podporuje prirodzenú detoxikáciu tela. Ak chcete zvýšiť príjem zelených potravín, pridajte do svojej stravy a/alebo zeleného smoothie prášok zo zelených rias (dostanete bežne v BIO potravinách), a rannú šálku espressa nahraďte napr. zeleným čajom Matcha alebo Sencha.


2. PRAVIDELNE HYDRATUJTE TELO


Začnite svoj deň veľkým pohárom prevarenej (vlažnej) vody s vyžmýkaným citrónom, alebo lyžicou prírodného BIO jablčného octu. To vám pomôže vyčistiť pečeň a pripraviť váš systém na trávenie. Zvyknite si vziať so sebou fľašu s vodou, nech ste kdekoľvek!


3. VYPOŤTE TO


Cvičte každý deň 30 - 60 minút alebo vyrazte do sauny, aby ste sa zapotili a vyplavili toxíny. Pamätajte, že vaše telo usilovne pracuje na tom, aby sa počas detoxikačného obdobia zbavilo toxínov, takže namiesto intenzívneho tréningu sa rozhodnite pre jemné formy cvičenia, ako je jóga, pilates alebo chôdza.MENTÁLNE SPÔSOBY DETOXU


4. DAJTE SI ODDYCH SVOJICH ZARIADENÍ


Detox od technológií dokáže s vašou mysľou urobiť zázraky. V skutočnosti neustále správy, e-maily, telefónne hovory, signálne oznámenia z našich zariadení uvoľňujú v našom tele kortizol - stresový hormón, a to tým, že udržujú náš mozog v neustálej „vysokej pohotovosti“ a zvyšujú váš pocit rozptýlenia.


Skúste vypnúť upozornenia alebo skontrolovať svoj telefón iba v naplánovaných časoch počas dňa, aby ste predišli rozptýleniu. A možno je najvyšší čas vyskúšať víkendový digitálny detox... čo poviete, zvládnete to?


5. CHODIEVAJTE PRAVIDELNE VON DO PRÍRODY


Počas zimy trávime pomerne veľa času v interiéroch, uzavretí hlboko v sebe, preto jar je ideálny čas na prelomenie tejto zimnej bubliny a vystúpenie von zo svojho vnútra.


Trávenie času vonku má silu prinášať nové inšpirácie, zvyšovať hladinu energie, znižovať hladinu stresu, zlepšovať schopnosť koncentrácie a stíšiť myseľ.


Vďaka teplejšiemu počasiu, modrej oblohe a rozkvitnutým novým kvetinám môžme pobytom vonku, na slnku a čerstvom vzduchu, výrazne prispieť k pozitívnemu posunu stavu mysle. Je to dokonca jeden z najlepších spôsobov, ako detoxikovať myseľ.


6. PRAKTICKÁ MEDITÁCIA A ODUŠEVNELOSŤ


Meditácia je efektívny nástroj na upokojenie vašej mysle a umožňuje nám odstrániť informačné preťaženie, ktoré sa častokrát v nás hromadí a prispieva k nášmu stresu. Pravidelné cvičenie tiež časom zbaví vašu myseľ negatívnych myšlienok.


ENVIROMENTÁLNY SPÔSOB DETOXU


7. ODSTRAŇOVANIE NEPORIADKU


Keď často žijete v neprehľadnom prostredí, cítite sa neprehľadne aj vo svojom živote! Či už je to váš domov, vaša kancelária, váš stôl, vaša skriňa (alebo všetky vyššie uvedené), venujte nejaký čas odstráneniu neporiadku vo vašom živote.


8. JARNÁ OČISTA VÁŠHO DOMOVA A KANCELÁRIE


Pustite sa do práce a trochu oprášte, vydrhnite, zorganizujte priestor vášho domova, aby ste ho detoxikovali od všetkého starého, špinavého, zaprášeného, zaneseného, čo sa v zimných mesiacoch nahromadilo.


Robte postupne jednu miestnosť po druhej, rozdeľte si upratovanie a detox vašej domácnosti na niekoľko dní alebo aj pár víkendov, aby ste sa vyhli nadmernej záťaži pri snahe robiť to všetko naraz.


9. ZREDUKUJTE POUŽÍVANIE TOXICKÝCH VÝROBKOV


Zvážte, aké produkty používate vo svojom kozmetickom režime, ako aj na čistenie vášho domova. Mnoho bežných produktov starostlivosti o pleť, čistiacich prostriedkov a prípravkov na líčenie je plné chemikálií, ktoré prispievajú k toxickej záťaži tela. Naštudujte si vždy pred kúpou kozmetiky zloženie na štítkoch. Keď sa rozhodnete pre prírodné / organické alternatívy, poďakuje sa vám nielen vaša pleť, ale i vaša pečeň, ktorá je používaním klasickej chemickej kozmetiky zaťažovaná. /Koža je podľa ajurvédy najväčší orgán tela, cez ktorý sa používaním bežnej kozmetiky dostávajú cez krvný obeh chemické látky do nášho tela, ktoré sa následne ukladajú vo forme toxínov./


Máte nejaké vlastné osvedčené tipy na detox tela, mysle či duše? Sem s nimi, podeľte sa a napíšte do komentu...


S láskou,

JARNÝ TIP 1:

Doprajte si horúci, detoxikačný kúpeľ s Himalájskou soľou DETOX = éterické oleje z ČAJOVNÍKA a LIMETKY + Pupalkový olej


Himalájska soľ bohatá na minerály, prevoňaná 100% éterickými olejmi, pupalkovým olejom a sušenými bylinkami. Liečivé sily soľných kúpeľov sú dodnes cenené vďaka dobre zdokumentovaným zdravotným prínosom starých Grékov. Pri výbere kúpeľnej soli je himalájska soľ to najlepšie riešenie, nakoľko je bohatá na minerály / presnejšie 84 minerálov /, ktoré sú zdraviu prospešné. Kúpeľ v slanej vode upokojuje, lieči, pomáha podporovať obnovu buniek. S extra prídavkom olivového, jojobového, pupalkového oleja, ako aj ďalších základných olejov, dokonale vyživuje a zvlhčuje pokožku, a pomocou osmotického tlaku pomáha odstraňovať toxíny z tela von... vojsť do eShopu >>>JARNÝ TIP 2: Vyskúšali ste už niekedy energetickú očistu tela i priestorov prostredníctvom posvätných vydymovacích zväzkov?


Vydymovanie je obrad zahŕňajúci pálenie posvätných bylín alebo živíc. Obrad je určený na duchovné očistenie alebo požehnanie. Na vydymovanie sa môžu používať rôzne odrody šalvie a cédru až po širokú škálu bylín, ako je levanduľa, rozmarín a mnoho ďalších. Pomocou vydymovania môžete energeticky vyčistiť priestor, aby ste doň pozvali novú, pozitívnu energiu. Vydymovanie priestoru vytvára výborné podmienky pre meditáciu, zároveň pomáha čistiť vzduch. Než začnete, nezabudnite otvoriť dvere alebo okno, pretože nežiaduca energia, ktorú sa pokúšate vyčistiť, musí mať cestu, ktorou sa dá dostať von.


POSVÄTNÉ VYDYMOVACIE ZVÄZKY >>> nájdete v našom eShope


Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page