top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
SPLN MESIACA V KOZOROŽCOVI JÚN 2024: EMOCIONÁLNE DOZRIEVANIE & DEMONTÁŽ ZASTARALÝCH VNÚTORNÝCH ŠTRUKTÚR
© Copyright

RETROGRÁDNY NEPTÚN /28.6.-04.12.2022/: NACHÁDZANIE BOŽSTVA VO SVOJOM VNÚTRI

Updated: Jun 27, 2022

Astrologicky je Neptún jednou z najzáhadnejších planét, ktorá poháňa náš idealizmus, no zároveň zasieva semená zmätku a pochybností. Energia Neptúna je notoricky hmlistá a nedá sa len tak ľahko určiť, ale počas retrográdneho Neptúna sa časť tejto hmly zmierni a môže byť jasnejšie rozpoznať vplyv tejto planéty na náš život. Čo sa stane, keď je Neptún retrográdny? Neptún vstupuje do svojho retrográdu v zasnených Rybách tesne pred Račím Novom Mesiaca 28. júna, čím umocňuje energiu elementu vody prúdiacu cez našu kozmickú oblohu. Prvok vody je o tom, že ideme s prúdom, spájame sa s našimi emóciami a umožňujeme presvitať našej jemnejšej, citlivejšej stránke. Vodná energia môže aktivovať našu prirodzenú intuíciu a psychické schopnosti, a zvýšiť naše vnímanie neviditeľného sveta. Môžeme ju nasmerovať k podpore našich tvorivých projektov, aby sme sa cítili inšpirovaní a spojení so všetkým životom okolo nás. Môžeme ju tiež využiť k tomu, a aby sme dostávali správy od našich duchovných sprievodcov. Mocná energia vody však môže byť niekedy až ohromujúca, a my môžeme mať pocit, že sa snažíme udržať na hladine. So všetkou touto silnou vodnou energiou aktivovanou 28. júna s retrográdnym Neptúnom v znamení Rýb a následným Novom Mesiaca v znamení Raka 29. júna, si zrejme budeme musieť dávať väčší pozor na to, kde sa nám príliš nedarí udržať svoju rovnováhu...

RETROGRÁDNY NEPTÚN JÚN 2022

Art by Emilia Nora Elina


Jedným z najlepších spôsobov, ako čeliť silnej vodnej energii, je uvoľniť kontrolu, začať plávať s prúdom a dôverovať celému procesu. Pomôcť môže aj uzemnenie a prepojenie so zemou, čo je opačný živel vody.


Zatiaľ čo táto silná vodnatá energia bude prúdiť cez našu kozmickú oblohu 28. júna, retrográdny Neptún je jednou z tých jemnejších energií, ktoré až tak silno nevnímame. Ako dni postupujú, vodná energia bude slabnúť a retrográdny Neptún postupne ustúpi do úzadia našich životov, až kým sa 4. decembra 2022 opäť nevráti do svojho priameho pohybu vpred.


Planéta je vždy najsilnejšia v deň, keď sa otočí do retrográdu, a v deň, keď sa vráti do priameho pohybu, takže toto sú dátumy, ktorým chceme venovať pozornosť.


Neptún je vládcom vody, spirituality, intuície, kreativity, ilúzií, podvodov, snov, umenia, fantázie, zábavy, ale aj drog a alkoholu. Kedykoľvek je energia Neptúna silná, vrhá závoj, ktorý môže niekedy spôsobiť hmlu alebo zmätok. Neptún po nás žiada, aby sme sa pozreli za náš vonkajší svet a presunuli sa do nášho vnútorného sveta. Keď je vonkajší svet zahmlený, Neptún nám pripomína, že jediné miesto, kam sa oplatí pozrieť, je vo vnútri.


Keď však Neptún vstúpi do retrográdneho stavu, závoj sa zdvihne a my sme konfrontovaní s Pravdou. Ilúzie sa rozplývajú a klamstvá či podvody sú odhalené. Retrográdny Neptún nám môže odhaliť veci, ktoré boli ukryté alebo ktoré sme možno nechceli vidieť. Neptún má tiež tendencie vyvolávať naše najväčšie strachy a obavy. Pri dobre uchopenej práci však Neptún môže umocniť naše liečivé sily, éterickú mágiu, psychické schopnosti a silu snov.


Zdá sa, že počas retrográdneho Neptúna sa akoby z našej mysle vytratilo veľa zmätku a hmly, takže toto je vo všeobecnosti veľmi dobré obdobie na využitie Neptúnovej energie pre vyššie účely. Táto vysoko spirituálna planéta sa často spája s duchovným hľadaním, i keď počas jeho retrográdu sa otáčame skôr dovnútra a nachádzame v sebe tú božskú iskru, namiesto toho, aby sme hľadali guruov alebo učiteľov vo vonkajšom svete.


Niekedy sa energia Neptúna može prejaviť ako škandál alebo paranoja, čo môže byť náročné na zvládnutie. Počas retrográdneho obdobia Neptúna však máme veľkú príležitosť uchopiť akýkoľvek takýto škandál alebo paranoju pevne do rúk a premeniť to na vedomé, pozitívne uvedomenie. Počas retrográdneho Neptúna budú naše sny pravdepodobne oveľa bohatšie na symboliku, ľahšie si ich zapamätáte i vyložíte. Tradične je to veľmi dobrý čas na rozvoj našich duchovných darov, pretože si v tomto období viac uvedomujeme svoje vlastné prepojenia s univerzálnym Vedomím.Tento konkrétny retrográdny cyklus Neptúna nám tiež môže pomôcť obzrieť sa späť za udalosťami od konca júna do začiatku decembra 2021, aby sme sa znova pozreli na veci, no tentoraz so zdravou dávkou reality. Možno si budeme musieť zložiť ružové okuliare, ak sme ich doteraz mali nasadené, a postaviť sa pravde tvárou v tvár.


Keďže Neptún vládne spiritualite, jeho retrográdne obdobie je tiež vhodným časom na zamyslenie sa nad svojou duchovnou cestou a nad tým, či kráčate v súlade so svojou dušou alebo nie. Bez závoja ilúzie, ktorý nás štanadardne obklopuje, nám retrográdny Neptún teraz umožňuje vidieť, kam sme mohli byť falošne vedení na našej duchovnej ceste, alebo kam sme sa nechali viesť skôr svojím egom než láskou.


Neptún je tiež planétou bezpodmienečnej lásky, ktorá presahuje naše vzťahy a je spojená s podstatou našej duše. Toto je láska, ktorou sme, a láska, ku ktorej sa opäť vrátime.


Pod Neptúnovým retrográdom popremýšľajte o tom, ako môžete aktivovať a privítať viac tejto energie bezpodmienečnej lásky vo svojom živote. Čo vám bráni cítiť lásku, ktorou ste? Čo vám bráni spojiť sa s tou mocnou a tvorivou energiou lásky, ktorá žije vo vnútri každého z nás a vyžarovať ju von do sveta?


V závislosti od toho, kde sa na svojej ceste nachádzate, vás môže retrográdny Neptún priviesť k tomu, aby ste získali a pocítili viac tejto lásky, alebo ju viac zdieľali s ľuďmi okolo vás.


Tento júnový Retrográdny Neptún nás môže taktiež vrátiť o niekoľko mesiacov späť, do apríla 2022, kedy sa Neptún zarovnal s Jupiterom. Bolo to vskutku zriedkavé a špeciálne zarovnanie, a teraz, keď je Neptún v retrográdnom stave, sa opäť priblížuje k Jupiteru. Aj keď nepôjde o priamu konjunkciu s Jupiterom, môžeme byť svedkami toho, že témy alebo problémy z tejto doby sa znova objavia, najmä od októbra do decembra 2022. Viac o tomto predošlom zosúladení sa dozviete v príspevku JUPITER ☌ NEPTÚN ~ VZÁCNA KONJUNKCIA: ČAS EXTRAORDINÁRNEHO DUCHOVNÉHO RASTU.


Ak sa niečo významné vo vašom živote udialo okolo apríla 2022, retrográdny Neptún vám môže pomôcť pochopiť veci, získať hlbší pohľad a väčšiu jasnosť v danej situácii. V skutočnosti ide o veľmi pozitívne zosúladenie, ktoré nám môže priniesť aj veľké nečakané odmeny alebo nové kreatívne projekty.


Retrográdny Neptún v júni 2022 môže síce rozvíriť vody v oblasti našej duchovnej cesty alebo našich vzťahov, no zároveň zodvihne závoj ilúzie a pomôže nám tak posunúť sa smerom k vyššej a objektívnejšej pravde.


6 vecí, ktoré môžete očakávať od retrográdneho Neptúna v Rybách

Zatiaľ čo väčšina retrográdov sa môže zdať ako pomerne veľmi nepríjemná fáza v našich životoch, toto je jeden z tých retrográdov, ktorý môže priniesť veľa pozitívnych zmien. V nasledujúcej časti nájdete zosumarizovaný zoznam toho, čo môžete očakávať od retrográdneho Neptúna v intuitívnych, citlivých Rybách.


#1 Zvýšená intuícia

Neptún je neodmysliteľne spojený s intuíciou, a keď sa spomalí a otočí do svojho retrgrádneho pohybu, nechá priestor pre väčšiu jasnosť, táto intuitívna schopnosť je vo vás ešte silnejšia. Toto je obzvlášť prospešný čas na prácu na posilnení svojej intuície prostredníctvom duchovných cvičení.


Je dôležité, aby ste sa v tomto období naučili dôverovať svojej intuícii, počúvať svoje pocity a nasledovať ich. Retrográdny Neptún zvyšuje našu citlivosť, čo znamená, že dokážeme lepšie zachytiť vibrácie okolo nás – dôverujte svojim vlastným inštinktívnym pocitom.


#2 Vylepšené mentálne zameranie a kreativita

Bez pohybu Neptúna v plnej rýchlosti vpred, čo prináša so sebou vytvorenie zmätku, je vaša mentálna pozornosť silnejšia ako kedykoľvek predtým, rovnako ako váš tvorivý duch. Toto je čas, aby ste sa nielen kreatívne vyjadrili, ale aby ste sa zamerali na kreatívne projekty, ktoré vám prinášajú najväčšiu radosť a pomáhajú vám cítiť sa v súlade s energiou Vesmíru.


Váš kreatívny výstup je teraz rozhodujúci, pretože zvýšená citlivosť znamená aj zvýšené emócie. Keď sa ocitnete v situácii, že čelíte veľkým, ohromujúcim pocitom, je najlepšie to vyjadriť maľovaním, kreslením, písaním, hudbou alebo tancom, pričom si dovolíte tieto emócie uznať a spracovať ich.


Vaša predstavivosť je počas retrográdneho Neptúna bezhraničná, tak využite svoje brilantné vízie a divoko kreatívne nápady!


#3 Zvýšená spiritualita

Neptún je spojený so všetkým mystickým a duchovným a váš Duch bude v tomto období túžiť po objavovaní sveta a vyjadrovaní sa. Toto je ideálny čas na rozvoj a prehĺbenie vašich duchovných a metafyzických rituálov, prácu s vašimi obľúbenými duchovnými nástrojmi a zoznámenie sa s duchovnými sprievodcami.


To neznamená, že sa musíte vydať na výlet do nejakej vzdialenej odľahlej hory. Duchovný rituál môže byť taký jednoduchý, ako zapojenie sa do meditačnej modlitby napríklad večer pred spaním, držanie krištálu ráno na desať minút v rukách alebo zatvorenie očí a opakovanie pozitívnych afirmácií.


Všetka duchovná aktivita sa zvyšuje počas retrográdneho Neptúna.


Počas tohto obdobia, čím viac sa zapájate do každodenných duchovných rituálov, tým viac môžete využiť svoju intuitívnu stránku a spojiť sa s najhlbšou časťou seba!


#4 Prejavte svoju najžiadanejšiu realitu

Manifestácia je teraz obzvlášť silná, najmä keď venujete pozornosť svojej intuícii a nasledujete svoje sny – ktoré sú sledované a ovplyvňované Neptúnom vo vašom svete bdenia aj spánku.


Počas tejto doby máte možnosť formovať akúkoľvek realitu, ktorú chcete. Len si pamätajte, že ak niečo chcete, uistite sa, že to naozaj chcete.


O Rybách je známe, že majú tendencie vťahovať nás do silných fantázii, takže sa uistite, že vytvárate realitu, ktorú naozaj chcete, a nie sú to len výplody nejakej bujnej fantázie.


Ak sa rozhodnete využiť tento mocný čas manifestácie, uistite sa, že vaše úmysly sú čisté. Keď sa naše spojenie s podvedomím zintenzívni, je o to dôležitejšie, aby sme konali so zámerom a súcitom.


#5 Vytváranie kritických spojení

Pretože Neptún má taký silný vplyv na podvedomie a je vládcom 12. domu skrytých vecí, môžeme sa ľahšie prepojiť s vlastným podvedomím a intuitívne sa spojiť s potrebami iných.


Ak sa to robí správne, tento retrográdny Neptún nám poskytuje schopnosť posilniť naše vzťahy s tými, na ktorých nám záleží. Je to skvelý čas na srdečné stretnutie alebo zmierenie s ostatnými. Ak sa cítite citlivejšie, potom aj oni.


Retrográdny Neptún nám umožňuje hodiť minulosť za hlavu, pretože toto je tiež odpúšťajúca planéta, ktorá zahŕňa bezpodmienečnú lásku. Posilnenie alebo náprava vzťahov v tomto období môže vytvoriť hlbšie a dlhotrvajúce vzťahy do budúcnosti.


#6 Hlbšie sny a ich význam

Vaše sny sú v tomto období omnoho živšie ako kedykoľvek predtým, keď sa Neptún – planéta, ktorá ovláda podvedomie – vracia späť a vďaka vašej zvýšenej intuícii je to perfektnou príležitosťou pre niektoré vážne zmysluplné správy v týchto snoch. To platí najmä vtedy, keď je Neptún v zasnených Rybách.


Vedľa postele si nechajte každý večer svoj snový diár, a keď sa ráno zobudíte, skúste si svoj sen zapísať čo najlepšie, ako si pamätáte. (Nebojte sa, ak vám vaše sny unikajú, tento proces sa časom zjednoduší.)


Toto je tiež najlepší čas na vyskúšanie lucidného snívania, ak máte záujem o väčšiu kontrolu vo svete snov. Len sa nezabudnite pozrieť na symboly a témy vo svojich snoch, aby ste sa dozvedeli viac o tom, čo sa vám vaše podvedomie snaží povedať.Starostlivosť o seba počas retrográdneho Neptúna v Rybách

Ak sa cítite emocionálne mimoriadne citliví, nečudujte sa. Zdravé spôsoby, ako sa s tým vysporiadať, sú:

  • Čítanie o rôznych duchovných témach

  • Urobte si čas na denník

  • Zapojenie sa do meditácie

  • Pozrite si rozhovor s uznávaným liečiteľom/mentorom

  • Ak máte pocit, že vaše vedomie je mimoriadne zvýšené, držte sa rutiny, ktorá vás drží pri zemi, aby ste nerobili žiadne unáhlené rozhodnutia z rozmaru.

Vaše vnútorné pocity môžu byť zosilnené, takže si nájdite čas na ich spracovanie a nenechajte svoje emócie ovládať váš život. Uistite sa, že sa stále staráte o základy, ako je dobré jedenie, dostatok spánku a pravidelné cvičenie.


Postarajte sa o seba bez ohľadu na vašu situáciu.


Maximálne využitie mystickej energie Neptúna

S príchodom retrográdneho Neptúna v zasnených Rybách, pripravte sa pomocou vyššie uvedených informácií a nechajte Neptúnovu mágiu pracovať za vás.


Na pochopení planetárnych pohybov je skvelé to, že si ich uvedomujeme, a že jednoducho rozumieme príčine akéhokoľvek negatívneho alebo pozitívneho vplyvy, ktorý na nás môžu mať. Svoje poznanie môžeme uplatniť tak, že pochopíme spirituálny význam planét a využijeme ich energiu vo svoj vlastný prospech.


Môžeme byť idealisti, ale aj realisti. Môžeme dôverovať procesu, ale aj overovať všetky informácie, ktoré v tejto chvíli prichádzajú. A potom môžeme vytvoriť akčný plán na dosiahnutie týchto ideálov.


Prijmite energiu Neptúna a Rýb a nechajte sa viesť svojou fantáziou...


Chcete vedieť viac o tom, aké významné tranzity a s nimi spojené spirituálne lekcie a výzvy nás ešte čakajú v mesiaci JÚN 2022? Čítajte v príspevku ASTROLOGICKÁ PREDPOVEĎ PRE JÚN 2022: ČAS VZRUŠENIA, ZÁBAVY & SPOJENIA /+ HOROSKOP PRE KAŽDÉ ZNAMENIE.S Láskou,
P.S.: Ak sa vám tento príspevok páčil a túžite ho zdieľať, urobte tak prosím, v jeho kompletnom znení aj s uvedením zdroja / linku. Kopírovanie článku, ako aj jeho jednotlivých častí je dovolené iba so súhlasom autora. Ďakujem❤️♀🙌🏼


SELENIT - kameň JASNOZRIVOSTI a SPÁJANIA SA S VYŠŠÍMI SVETMI, selenit poskytuje podporu pre "vyčistenie Vašej mysle", prebudenie vedomia a umožňuje vám vidieť pravdu spojením sa s vyšším Vedomím. Jemné liečivé vlastnosti selenitu možno použiť na ochranu pred negatívnou energiou na vytvorenie bezpečného a tichého priestoru s pokojnou atmosférou. Selenit súčasne čistí ostatné krištály a obnovuje ich energiu. Selenit má tiež upokojujúce vlastnosti, čo robí ideálnym spôsobom pre meditáciu alebo duchovnú prácu. Viac o liečivých vlastnostiach selenitu a ako s ním čo najefektívnejšie pracovať sa dozviete v príspevku SELENIT: KAMEŇ JASNOZRIVOSTI & SPOJENIA S VYŠŠÍMI SVETMI ~ PÔVOD A VYUŽITIE V SPIRITUÁLNEJ PRAXI.


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page