top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
Názov príspevku
© Copyright

RETROGRÁDNY JUPITER /28. JÚL - 24. NOVEMBER 2022/: ČAS PREHODNOTIŤ SVOJU VLASTNÚ CESTU K ÚSPECHU

Updated: Jul 29, 2022

Ak je Jupiter planétou šťastia a expanzie, znamená to, že retrográdny Jupiter je obzvlášť nešťastný čas? Nie – ale znamená to, že namiesto toho, aby ste očakávali, že vám dobré veci spadnú do lona, ​​je na vás, aby ste našli a vytvorili svoje vlastné šťastie. Jupiter vstupuje do svojho retrográdu 28. júla 2022 na 8 stupňoch Barana, čo je známy ako stupeň krištáľovej gule. Svoj retrográdny pohyb opustí 24. novembra 2022 a nastúpi na svoj priamy pohyb vpred v Rybách. So vstupom Jupitera do svojho retrográdneho obdobia na stupni krištáľovej gule môžeme jednoduchšie umožniť novým poznatkom, informáciám alebo intuitívnym vhľadom, aby vstúpili do nášho Vedomia. Možno začneme vidieť inú stránku veci, alebo si možno začneme uvedomovať, že náš osud sa "rozširuje" a podnecuje nás k tomu, aby sme sa naň dívali z oveľa vyššej perspektívy. V astrológii sa dom, ktorým Jupiter prechádza počas svojho retrográdneho obdobia, stáva významným z duchovného a filozofického hľadiska. Jupiter začína svoju retrográdnu púť v Baranovi v prvom dome, ktorý je spojený s našou identitou, vnímaním samého seba. Toto je kľúčové obdobie vo vašom duchovnom raste a je dôležité, aby ste konečne spochybnili svoje vlastné hranice, obmedzenia či nezmyselné pravidlá. Prekročte svoju zónu pohodlia a nebojte sa následkov. Urobte niečo, čo sa môže zdať navonok šialené, ale vy vo vnútri inštinktívne viete, že vám to prospeje. Teraz si skutočne môžete vytvoriť svoje vlastné šťastie...

RETROGRÁDNY JUPITER 2022

Čo sa deje, keď je Jupiter retrográdny?


Všetky planéty sa z času na čas javia pozorovaním zo Zeme ako pohyb smerom dozadu cez koleso zverokruhu. Tento spätný pohyb nazývame retrográdny pohyb. Je to však len optická ilúzia – žiadna planéta sa v skutočnosti nepohybuje dozadu. Kvôli premenlivým obežným dráham a obežným rýchlostiam v slnečnej sústave sa nám to len tak javí. Vonkajšie planéty, Jupiter, Saturn, Urán, Neptún a Pluto, majú pomalé obežné dráhy, a preto sa zo Zeme javia ako retrográdne oveľa častejšie ako vnútorné planéty, pretože z našej Zeme obiehajú oveľa rýchlejšie, takže tieto planéty pri pohľade zo Zeme trávia dlhší pohyb „cúvaním“.


Jupiter sa otáča retrográdne približne každých 9 mesiacov, a trvá až 4 mesiace v kuse.


Aký je význam retrográdneho Jupitera v astrológii?


Astrologické spojenie planéty Jupiter s expanziou a šťastím je pomerne dobre známe. To neznamená, že retrográdne obdobie Jupitera je „nešťastné“; naopak, znamená to, že ak na chvíľu obrátite svoju pozornosť dovnútra a začnete sa učiť zo svojich duchovných lekcií, môžu sa vo vašom živote začať diať šťastné veci.

Want to read more?

Subscribe to jove.sk to keep reading this exclusive post.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page