top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
🕯SVIEČKOVÝ RITUÁL PRE SPLN MESIACA V STRELCOVI: MAGICKÝ ČAS UVOĽNENIA & SPOJENIA SA SO SRDCOM🕯
© Copyright

VZÁCNA KONJUNKCIA MARSU, URÁNU & SEVERNÉHO UZLA V BÝKOVI /1. AUGUST 2022/: PREBÚDZANIE SKRZE ZMENU

Raz za čas sa vyskytne mimoriadne významné astrologické zarovnanie, ktoré nám všetkým tu na Zemi spôsobí veľké vlny náhlych otrasov a zmien. A práve 1. augusta 2022 nás čaká jedno z nich, keďže Mars, Urán a Severný uzol tvoria na oblohe vzácnu trojitú konjunkciu v súhvezdí Býka, ktorú sme nevideli takmer 170 rokov. To môže znamenať, že prichádzajú veľké zmeny. Mars a Urán sa spájajú každých pár rokov, ale Severný uzol nie. V skutočnosti táto konjunkcia v Býkovi nebola zaznamenaná od roku 1855. Takže, čo to pre nás znamená?Aby sme tomu lepšie porozumeli, poďme si to usporiadať. Mars je aktivátorom energie, je to naša hnacia sila. Mars je urýchľovač udalostí, čohokoľvek sa dotkne, to zrýchli a zapne. Potom je tu Urán, ktorý je v astrológii považovaný za planétu prebúdzania, má tendencie nás prebúdzať akoukoľvek náhlou skúsenosťou, ktorá sa udeje. Urán je vo svojej podstate veľmi nepredvídateľný, keďže koná bez toho, aby sme nad ním mali akúkoľvek kontrolu. Je to rebel; je to energia niečoho nového - inovácií. Takže v skutočnosti nevieme, čo sa stane s Uránom, pretože so sebou prináša vždy novú skúsenosť. Severný uzol je astrologický bod, ktorý môžeme nájsť na osi, ktorá sa nachádza na prechode obežnej dráhy Mesiaca okolo Zeme a obežnej dráhy Zeme okolo Slnka. Tejto osi zodpovedá Severný uzol a Južný uzol. V tomto prípade je Severný uzol ako brána, vstupné dvere. Takže Mars a Urán prichádzajú k tomuto astrologickému bodu, ktorý pôsobí ako brána, a vo védskej astrológii je známy ako „hlava draka“ hladná po vedomostiach a skúsenostiach. Čo môžeme aktuálne vidieť, je, že v súčasnosti priťahujeme skúsenosti, ktoré prichádzajú vo forme zrýchlených udalostí, ktoré prinášajú náhle prebudenia do našich životov. Ako do tohto spojenia vstupuje energia Býka? Na čo sa môžeme v nasledujúcom období pripraviť? Čítajte ďalej v tomto príspevku...

KONJUNKCIA MARS, URÁN A SEVERNÝ UZOL www.jove.sk

Mars je planéta akcie, Urán je o nových možnostiach a Severný uzol sa týka karmy a osudu. Dajte si to všetko dokopy a máme na obzore jednu veľkú astrologickú udalosť, ktorá 1. augusta 2022 dosiahne bod najbližšej konjunkcie (a maximálneho dopadu).


Konjunkcia Mars-Urán-Severný uzol vytvára čas zvýšenej energie, intenzity, impulzivity, iniciatívy, nadšenia, inšpirácie a nestability, čo vytvára veľký potenciál na zmenu a môžeme cítiť silný tlak, aby sme niečo začali robiť so svojim životom.


Túto energiu sme mohli začať cítiť už od 5. júla 2022. Ako by sme mali pripraviť na tento potenciálne destabilizujúci tlak?


Bolo by dobré, keby sme vedeli, že ľudia sa môžu správať veľmi impulzívne a nevyspytateľne, akoby ani neboli sami sebou; pamätajte na to, aby ste to nebrali osobne. Čokoľvek sa stane, vedzte, že všetci aktuálne prechádzame divokými zmenami a energetickými aktiváciami. Život nás núti meniť sa, učiť sa nové veci a robiť veci, ktoré sme nikdy predtým nerobili. Môže to byť pre niekoho až desivé. No takéto udalosti majú tedenciu ľudí zbližovať, pretože "vonku" sa dejú oveľa väčšie veci. Prehlbuje sa v nás pocit komunity a potreba vzájomnej pomoci pri vytváraní lepšieho sveta a lepšej planéty.Pretože táto trojitá konjunkcia nastáva v Býkovi, témy financií, pôdy, domova, zlata, šperkov a iného majetku sú relevantné. Do hry by mohli vstúpiť aj iné témy Býka, ako je telo a zmysly vo všeobecnosti, ako napríklad túžba zmeniť svoj vzhľad...


Keď sa planéty spoja so Severným uzlom, ich vplyv sa zosilní. Akékoľvek výsledky majú možnú karmickú dôležitosť - takže zmeny a iniciácie, ku ktorým dôjde počas tejto konjunkcie, pravdepodobne nejakým spôsobom posunú dušu (alebo spoločnosť) dopredu.


A len pre informáciu, toto nie je udalosť „iba na jeden deň“. Zatiaľ čo konjunkcia vyvrcholí 1. augusta, vlny tejto energie budú pokračovať až do prvého augustového týždňa. Druhý, emocionálne aktívnejší vrchol nastane 5. augusta kvôli opozícii Mesiaca voči tejto konjunkcii, a odtiaľto ten tlak už začne postupne miznúť.


Býk ako energia života, Zeme, financií, hojnosti, bohatstva nás tiež učí, že všetci môžeme byť bohatí, ak sa naučíme zostať prítomní, nohami pri zemi a dávať hodnotu tomu, čo už máme, aby sme mohli žiť v tomto živote. Takže, ak si vážime svoj život, vážime si našu planétu, všetky situácie nás privedú k tomu, že zažijeme ešte oveľa viac zábavy, oveľa viac potešenia. Môže to byť vskutku veľmi vzrušujúce obdobie. Vedzte, že všetko, čo sa aktuálne deje, je preto, aby sme sa naučili dávať hodnotu svojmu vlastnému životu na tejto planéte.


Ako využiť túto mocnú transformačnú energiu pre náš najvyšší prospech?


Táto vzácna trojitá konjunkcia je ako akcelerátor udalostí pre všetko, čo sa deje na našej planéte. Takže, aby sme to efektívne využili, povedala by som, že je to veľmi dobrý čas na to, aby ste do svojho života vniesli novú realitu, aby ste v sebe a vo svojej mysli posilňovali pocit, že sa neustále vyvíjate, že vaša firma rastie, ako sa vaša rodina rozširuje, ako sa prostredníctvom týchto zmien dozvedáte veľa o sebe a svojej súčasnej realite.


Expandujete do sveta, o ktorom ste nevedeli, že do neho expandujete. Vo svete sa rozširuje energia liečenia, takže pokroky v medicíne a nové technológie, ktoré nás zavedú skutočne k novému spôsobu života oveľa vedomejšie.


Je dôležité poznamenať, že niektorí ľudia môžu pociťovať účinky tohto spojenia viac ako iní. Umiestnenie tejto konjunkcie v našom osobnom horoskope môže poskytnúť určité vodítka, ako sa môže prejaviť.


Najmä ľudia s pozoruhodnými planétami v Škorpiónovi (ktorý je oproti konjunkcii), Býkovi (konjunkcia konjunkcie), Levovi (kvadratúra konjunkcie), Baranovi (do ktorého je zapojený vládca Mars) alebo Vodnárovi (kvadrát konjunkcie a ktorého vládca Urán) môžu cítiť významný prílev energií súvisiacich s týmto silným a "zápalným" spojením.


Bez ohľadu na vaše znamenie však všetci môžeme pracovať s touto konjunkciou tak, že sa pokúsime využiť jeho energiu na pozitívnu zmenu, akciu a sebapresadzovanie v smere našich cieľov. Mars a Urán spoločne podporujú konfrontáciu, najmä v tvrdohlavom znamení Býka. Konfrontácie vo všeobecnosti nie sú príliš príjemné, ale rozhodne nás môžu posunúť vpred a v konečnom dôsledku nám pomôcť transformovať sa.


Je to tiež skvelý čas na to, aby sme urobili zmeny vo svojom podnikaní, zmodernizovali spôsob, akým zarábame peniaze, zainzerovali a/alebo sa inak začali presadzovať s duchom rastu. Dávajte si však pozor na mimoriadne výdavky alebo impulzné nakupovanie. Pre niektorých by táto konfigurácia mohla poskytnúť potrebný impulz k tomu, aby konečne stlačili spúšť na niečom, čo má pre nich veľkú hodnotu alebo na čom už dlhšie pracovali/na čo sa šetrilo.


VPLYV OSTATNÝCH PLANÉT NA KONJUNKCIU MARS - URÁN - SEVERNÝ UZOL

Aby toho nebolo málo, v deň konjunkcie tu máme v ten istý deň aj kvadratúru Venuše s Cheirónon. Toto nebudem pocukrovávať: môže to zabolieť. Zrejme nedostanete to, čo chcete, alebo sa môžete cítiť sami, nemilovaní, zraniteľní. Veľa z toho bude mať korene vo vašej minulosti – možno to bude veľmi nepríjemné, keď si spomeniete na príhody z detstva. A napriek tomu je toto nepohodlie nevyhnutnou súčasťou konfrontácie s tým, čo bolí – namiesto toho, aby ste sa skrútili do kĺbka a snažili sa vyhnúť bolesti, postavte sa tomu čelom. Tieto témy môžu byť súčasťou zložitého rozhovoru (Merkúr v opzícii so Saturnom).Slnko v priaznivom trigóne s Jupiterom vám môže do určitej miery pomôcť – zrejme nebudete môcť obísť tieto pocity či istý diskomfort, ale budete mať nástroje a sebadôveru k tomu, aby ste v rámci týchto limitov urobili čo najviac práce. To znamená, že aj keď bude odpoveď „nie“, stále môžete prosperovať. Aj keď to možno naozaj zabolí, odmietnutie / pripomienka toho, čo vám chýba, vás dlho nezdrží.


Všimnite si, že Saturn, Jupiter a Cheirón sú aktuálne vo svojom retrográde – to znamená, že robíme kroky späť, aby sme sa vysporiadali s nejakými nedokončenými záležitosťami.


To najlepšie na koniec – Venuša vládne Býkom a Urán sa spája so Severným uzlom v znamení Býka. Takže bolesť z Venuše/Cheirónu je súčasťou vášho veľkého skoku vpred. Šok (Urán), ktorý bol naznačený, keď Merkúr vstúpil do kvadratúry s Uránom, nás teraz ťahá do budúcnosti. Zmena, ktorá k nám prichádza, je nevyhnutná – potrebujeme napredovať, aj keď sa aktuálne môžeme zaoberať všetkými tými nedokončenými záležitosťami. Čelíme starým zraneniam a konečne sa s nimi lúčime (Merkúr v opozícii so Saturnom). Tentoraz robíme veci úplne inak, i keď niektoré z nich sa nám môžu vymknúť trocha spod kontroly, pretože tieto udalosti či nepopierateľné nutkanie k zmene nám otvára dvere do budúcnosti.To môže pôsobiť spočiatku šokujúco a možno aj veľmi nepríjemne. Potrebujeme však niečo zmeniť – jednoducho nemôžeme stále opakovať tie isté chyby. Pamätajte, že Cheirón je tiež liečiteľ a takto dochádza k uzdraveniu.


Zrhnutie na záver...

Spoločne ako kolektív zažívame v súčasnosti silné tlaky, ktoré nás tlačia do momentu evolúcie. Budú triasť Býkom - stabilita, zdroje, príroda - aby sme zmenili spôsob, akým rozumieme svetu, a konáme ako spoločnosť. V energetike po celom svete sa spúšťajú masívne zmeny práve teraz. Táto energia nebude viditeľná hneď, keďže ide o globálny vplyv, ktorý nás ovplyvní celosvetovo, preto potrebuje čas na prechod z čistej energie do fyzickej akcie. Je čas začať sa učiť, ako začať plne dôverovať vo svoje schopnosti a ako robiť rozhodnutia pre seba. Mnohé veci, ktoré sme považovali za samozrejmosť, môžu zmiznúť.

Nájdite svoju vnútornú silu. Verte zmene. Niektorí z vás zrejme pocítia veľký tlak vo svojom osobnom živote. Využite príležitosť naskočiť na túto kolektívnu vlnu transformácie, vezme vás do vyšších sfér..


V tomto období môžete teda intenzívne pociťovať nutkanie úplne zmeniť niektoré aspekty nášho života – a najmä aspekty, ktoré súvisia s témami Býka, ako sú peniaze, domov, naše vzťahy či naše telo. V každom prípade zvážte naplno využiť tento nový vietor v plachtách. Energia je silná a môžete si ju vziať – všetko, čo potrebujeme urobiť, je uchopiť ju. Urán nad Severným uzlom predstavuje isté riziko či náhle otrasy, ktoré nás však nútia napredovať. Budúcnosť je bezpečná, ale aby sme sa tam dostali, potrebujeme opustiť minulosť...


Prehľad najvýznamejších astrologických udalostí mesiaca AUGUST 2022 nájdete v príspevku ASTROLOGICKÁ PREDPOVEĎ PRE AUGUST 2022: ČAS NÁHLYCH ZMIEN & TRANSFORMÁCIE ĽUDSTVA.


S Láskou,
P.S.: Ak sa vám tento príspevok páčil a túžite ho zdieľať, urobte tak prosím, v jeho kompletnom znení aj s uvedením zdroja / linku. Kopírovanie článku, ako aj jeho jednotlivých častí je dovolené iba so súhlasom autora. Ďakujem❤️♀🙌🏼SELENIT - kameň JASNOZRIVOSTI a SPÁJANIA SA S VYŠŠÍMI SVETMI, Selenit poskytuje podporu pre "vyčistenie Vašej mysle", prebudenie Vedomia a umožňuje vám vidieť pravdu spojením sa s vyšším Vedomím. Jemné liečivé vlastnosti Selenitu možno použiť na ochranu pred negatívnou energiou na vytvorenie bezpečného a tichého priestoru s pokojnou atmosférou. Selenit súčasne čistí krištály a obnovuje ich energiu. Selenit má tiež upokojujúce vlastnosti, čo robí ideálnym spôsobom pre meditáciu alebo duchovnú prácu.


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page