top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
RITUÁL UVOĽNENIA & VIBRAČNEJ MEDICÍNY PRE SPLN MESIACA V PANNE 2024 + MANIFESTAČNÉ TIPY A AFIRMÁCIE
© Copyright

ASTROLOGICKÁ PREDPOVEĎ PRE NOVEMBER 2023: ZAČIATOK CESTY HRDINU & AKTIVÁCIA SPIRITUÁLNEHO BOJOVNÍKA

Updated: Nov 16, 2023

Vitajte v mesiaci november, milovaní! November 2023 začíname v energetickom závese Zatmenia Mesiaca v Býkovi z 28. októbra. Energie tohto silného Zatmenia budú doznievať ešte počas celého novembra, ale začnú slabnúť, keď 13. novembra začneme nový lunárny cyklus s Novom Mesiaca v Škorpiónovi. Zatmenia sú vždy veľmi transformačným obdobím, takže niet pochýb o tom, že v prvých novembrových týždňoch sa môžete stále ocitať v energiách zmien a prevratov. Váš život môže vyzerať inak ako pred mesiacom alebo dokonca pred týždňom, preto buďte k sebe trpezliví a jemní v tomto procese. Zatmenia nás vždy dostanú tam, kde potrebujeme byť, aj keď sa to tak spočiatku nemusí javiť. Toto októbrové Zatmenie Mesiaca v znamení Býka bolo zároveň posledným v cykle, s ktorým pracujeme od novembra 2021, takže ide o veľký energetický cyklus, ktorý sa uzavrel. Dajte si čas a priestor na strávenie všetkého, čo sa odohralo. S nástupom mesiaca november začne byť Mars, ohnivá planéta, veľmi aktívny. Keď je Mars aktívny, veci bývajú "horúce" a dynamické. Môžeme sa cítiť o niečo viac nabití ako zvyčajne, čo je skvelé na to, aby sme mohli niečo aktívne urobiť, cítiť v sebe silnú motiváciu a nájsť dostatočnú sebadôveru potrebnú na to, aby sme urobili potrebné kroky a rozhodnutia. Marsova energia však môže pôsobiť aj ako olej do ohňa. Ak sa teda vo vašom živote odohráva nejaká vyhrotená situácia, prítomnosť Marsu môže všetko ešte viac vystupňovať. Dobrou správou v prípade Marsu je, že veci sa často rýchlo rozhoria, ale rýchlo vychladnú. Takže ak sa napätie predsa len zvýši, je pravdepodobné, že riešenie a uvoľnenie bude rýchlo nasledovať. V mytológii bol Mars často zobrazovaný ako divoký jazdec na koni a voze, ktorý prechádza mestom na ceste do vojny. Je tu však hlbší význam, ktorý stojí za preskúmanie. Dva kone, ktoré mali viesť Marsov voz, sa volali Fobos a Deimos - čo znamená strach a paniku. Ako boh vojny bol Mars známy tým, že svojim nepriateľom naháňal strach a paniku, ale ak sa na túto symboliku pozrieme hlbšie, uvidíme, že ak by Mars neovládol strach a paniku, riadili by oni smer jeho vozu, namiesto toho musí Mars vystúpiť a prevziať zodpovednosť za "strach a paniku", aby nasmeroval svoj voz tak, ako to chce on sám. A to isté platí aj pre nás. Strach je súčasťou života nás všetkých a možno niekedy aj panika. Môžeme ho nechať riadiť chod našich životov, ak mu to dovolíme, alebo si ho môžeme priznať, uznať ho a potom ho použiť ako mocné palivo na riadenie nášho vlastného voza na ceste životom. Ako nás tento tranzit bude ovplyvňovať na osobnej úrovni a aké ďalšie významné tranzity môžeme v tomto mesiaci očakávať sa dočítate v tomto príspevku. Pohodlne sa teda usaďte a začíname, vaša astrologická predpoveď pre november 2023 je pre vás pripravená...

ASTROLOGICKÁ PREDPOVEĎ PRE NOVEMBER 2023: ZAČIATOK CESTY HRDINU & AKTIVÁCIA SPIRITUÁLNEHO BOJOVNÍKA

© Art by Emilia Nora Elina


Ak sme sa niečo dôležité naučili o astrológii, tak to, že sa máme vždy riadiť časom Vesmíru, nie svojím osobným časom. Pretože Vesmír vždy vie najlepšie, jednoducho preto, že má väčšiu perspektívu.


Sú však chvíle, keď záleží na našej individuálnej perspektíve...


Kým v októbri našu pozornosť pohltila Sezóna Zatmenia a najvýznamnejšou planétou bolo osudové a transformačné Pluto, teraz v novembri je najvýznamnejšou planétou na nebeskej scéne Mars, planéta osobnej vôle.


Nachádzame sa v období, ktorému vládne Mars v znamení Škorpióna, čaká nás Novolunie v Škorpiónovi v konjunkcii s Marsom a začína sa úplne nový synodický cyklus Marsu v znamení Škorpióna.


Je to zaujímavé, pretože Mars je spodnou oktávou Pluta, čo znamená, že medzi týmito dvoma planétami existuje určitý vzťah. Ak nám október priniesol Zatmenia a osudové udalosti (Pluto), v novembri je čas urobiť krok späť a pozrieť sa dovnútra. Čo to všetko znamená z individuálneho hľadiska?


Mars reprezentuje našu snahu presadiť sa a ísť si za tým, čo chceme. Keď aktivujeme svojho vnútorného bojovníka, kráčame po ceste s väčšou odvahou, silou a zacielením.


Sme na svojej ceste Hrdinu alias vnútorného Bojovníka...


Učíme sa o svete okolo nás. Zlyhávame, vstávame a opäť zlyhávame. Nakoniec sa dostaneme do cieľa, ktorý je bez ohľadu na výsledok sám o sebe víťazstvom.


Čo sa stane, keď neaktivujeme svojho vnútorného bojovníka, svojho vnútorného Marsa? Prestaneme sa snažiť. Vzdáme sa. Uzavrieme sa do svojej malej bubliny...


Ale svet sa neprestane točiť. Planéty neprestávajú obiehať okolo Slnka. Stále zažívame veci, ktoré sa nám dejú. A pretože nám chýba dynamika, sila vôle a odvaha Marsu, nevieme, ako presne sa vyrovnať so životnými výzvami, ktoré sa nám objavili na ceste.


Preto je ovládnutie nášho vnútorného Marsu tak veľmi dôležité. Tento mesiac, najmä v polovici novembra, medzi Novoluním v Škorpiónovi a presnou konjunkciou Slnka s Marsom, máte šancu nadviazať kontakt so svojím vnútorným Marsom a začať úplne novú dvojročnú cestu Hrdinu.


Vedzte, že v novembri prichádzajú dobré veci k tým, ktorí sú odvážni...


Pozrime sa však podrobnejšie na najdôležitejšie astrologické udalosti tohto mesiaca, aké lekcie so sebou prinášajú a ako z nich vyťažiť maximum pre svoj spirituálny rast...ASTROLOGICKÁ PREDPOVEĎ PRE MESIAC NOVEMBER 2023

3. novembra 2023 - Slnko v opozícii s Jupiterom

Want to read more?

Subscribe to jove.sk to keep reading this exclusive post.

bottom of page