top of page
© Copyright
AFFILIATE PROGRAM www.jove.sk

♀AFFILIATE PROGRAM www.jove.sk


Partnerský program pre váš nezávislý online príjem

Affiliate marketing vám umožňuje zarábať peniaze propagáciou produktov iných ľudí. Čítajte ďalej a dozviete sa, čo je affiliate marketing, ako funguje a ako sa jednoducho zapojiť do nášho affiliate programu a začať takmer ihneď zarábať...

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • tsy-logo-pokladyvenuse
♀ AFFILIATE PROGRAM www.jove.sk ♀

ČO JE AFFILIATE MARKETING A AKO TO FUNGUJE?

Sprievodca na ceste k vášmu nezávislému online príjmu

Ak chcete generovať príjem online, ale nemáte produkt na predaj, potom môže byť pre vás affiliate marketing skvelou voľbou.

S touto marketingovou taktikou môžete propagovať produkty iných ľudí výmenou za províziu.

V tomto jednoduchom sprievodcovi affiliate marketingom vás prevediem všetkým, čo potrebujete vedieť o affiliate marketingu, na akom princípe funguje, a ako s ním môžete začať zarábať takmer okamžite. Zvládnete to bezpochyby s ľahkosťou aj vy, aj keby ste boli v tejto oblasti úplným začiatočníkom...

Čo je affiliate marketing?

Affiliate marketing je marketingový nástroj, ktorý vám umožňuje generovať tzv. pasívny online príjem. Predstavte si, že zmeníte prácu: vytvoríte web stránku, pridáte na ňu banner s vybraným produktom a vďaka tomu začnete zarábať peniaze kedykoľvek a odkiaľkoľvek – dokonca aj keď spíte! Znie to výborne, pravda? 

Affiliate marketing je typ marketingu, v ktorom jednotlivec alebo firma prezentuje / propaguje produkty alebo služby inej spoločnosti. Výmenou za propagáciu produktov tento jednotlivec alebo affiliate spoločnosti zarábajú provízie za to, že privádzajú návštevníkov na web danej spoločnosti.

Je to podobné ako provízia z predaja, ktorú zarába predajca. Jednotlivec alebo affiliate spoločnosti však nepracujú pre danú spoločnosť, ktorej produkty propagujú.

Jednotlivec alebo affiliate spoločnosti zvyčajne propagujú produkty prostredníctvom svojich webových stránok, blogu, účtov sociálnych médií, podcastov, youtube channel alebo iných online platforiem.

Softwér affiliate programu umožňuje obom stranám transparentne sledovať všetky predaje, ktoré pochádzajú od affiliate spoločnosti alebo jednotlivca, tzv. publishera, aby im následne mohla byť pripísaní provízia.


Typy affiliate marketingu

Existujú dva typy affiliate marketingu...

Pri prvom type propagujete produkty iných ľudí a získavate províziu za každý predaj, ktorý odporučíte.

Druhým typom affiliate marketingu je, keď si vytvoríte svoje vlastné produkty a nastavíte program affiliate marketingu tak, aby iní ľudia mohli zarábať províziu predajom vašich produktov.


Keď vidíte popis významu affiliate marketingu, väčšinou ide o odkaz na prvý typ affiliate marketingu.

To je tiež typ affiliate marketingu, na ktorý sa zameriame v tejto príručke. Poďme si teraz ozrejmiť základné pojmy, ktoré potrebujete ovládať predtým, ako začnete s tým pracovať...

Kto je to affiliate marketér?

Affiliate marketér je osoba, ktorá propaguje produkty niekoho iného výmenou za províziu.

Častokrát je producentom obsahu, ktorý má svoje publikum na online platformách /FB skupiny & Fan page, profil na Instagrame, blog či youtube channel/, ktoré môže použiť na zdieľanie produktov inej spoločnosti.

Kto je to affiliate obchodník?

Affiliate obchodník sa zaoberá druhým typom affiliate marketingu. Je tvorcom affiliate programu spolu s vlastnými produktmi, ktoré sa danom affiliate programe uvádzajú na trh.

Affiliate program následne umožňuje jednotlivcom alebo affiate spoločnostiam, ktoré sa zapoja do programu, začať propagovať ich produkty výmenou za províziu z predaja.

Pri nastavovaní affiliate programu obchodník implementuje systém sledovania predaja a spôsob, ako monitorovať výsledky affiliate partnerov pre vyplácanie týchto provízií.

Štandardne je to prostredníctvom unikátneho provízneho affiliate linku, ktorý v sebe nesie jedinečný kód affiliate marketéra, vďaka ktorému sa dá jednoducho sledovať, či daný zákazník prišiel na jeho odporúčanie, a či urobil nejaký nákup...

Musí človek okamžite niečo kúpiť? Ako eShop zistí, že človeka ste priniesli vy? Na obe otázky sú odpoveďou súbory cookies. Keď privediete návštevníka do obchodu, vďaka súborom cookies, ktoré sú uložené štandardne 30 dní vie eShop určiť, že návštevníka ste priviedli cez váš provízny odkaz vy. Návštevník na webe nemusí okamžite nakúpiť. Stačí, ak sa prvýkrát preklikol cez váš provízny odkaz a potom, ak sa na eShop vrátil, hoci po týždni /najneskôr však do 1 mesiaca/,  získate z tohto predaja odmenu – províziu.Výhody affiliate marketingu
Tu sú niektoré z úžasných výhod používania affiliate programu:

#1Jednoduché naštartovanie
Affiliate marketing je pre mnohých atraktívnou možnosťou, pretože je tak ľahké s ním začať.


Nemusíte podstupovať zdĺhavý proces vytvárania produktu sami. Úspech s affiliate marketingom môžete dosiahnuť bez toho, aby ste boli odborníkom v určitej oblasti.

Vďaka schopnosti vytvárať pasívny príjem v priebehu času je affiliate marketing tiež vysoko škálovateľný.

Nemusíte sa obávať vytvárania nových produktov, s rastom vašej spoločnosti. Nemusíte ani riešiť popredajné služby zákazníkom.

Keď si rozšírite základňu publika, môžete nachádzať neustále nové produkty a služby, ktoré budete propagovať, aby ste zvýšili celoživotnú hodnotu svojich sledovateľov.

#2 Pasívny príjem
Affiliate marketing vám môže poskytnúť stály prúd pasívneho príjmu. Máme tým na mysli to, že stačí, ak svoje zdroje návštevnosti nastavíte raz /napríklad umiestneným produktového banneru na váš blog alebo pripnetím na váš FB či Instagram profil spolu s vašim aktívnym linkom/ a potom už len pokračujete v generovaní nových predajov, keď sa k nim dostane viac používateľov. O všetko ostatné sa postará softwér.

Jedným z najbežnejších spôsobov propagácie affiliate produktov je prostredníctvom webovej stránky s obsahom, ako sú blogové príspevky. Umiestnite jednoducho banner s affiliate produktom a môžete začať  generovať pasívny príjem... aj počas spánku:)

Môžu to byť napríklad aj recenzie, v ktorých pre potenciálnych zákazníkov prejdete výhody daného produktu. /Nebojte, o túto časť sa postaráme my, takže dostanete k dispozícii hotové návody s bannermi./

Alebo to môže byť len pútavý banner, do ktorého pridáte svoj affiliate link na produkt, o ktorom si myslíte, že by mohol vašich sledovateľov zaujať, prípadne im pomôcť na ich ceste nesvárami života.

Po vytvorení obsahu môžete použiť taktiku optimalizácie pre vyhľadávače (SEO), aby ste získali výhradne miesto vo vyhľadávači Google.

Keď sa vaše stránky dostanú dostatočne vysoko v Google hodnotení, začnete vidieť príval návštevníkov vašej stránky. Ak ste schopní udržať si túto pozíciu, môžete získať reziduálny príjem bez toho, aby ste museli neustále pracovať na privádzaní nových návštevníkov.

Okrem toho môžete zarobiť ešte viac pasívnych príjmov z affiliate marketingu, ak budete dostávať opakujúce sa provízie. Ak sa dokážete obracať v AJ, na internete nájdete nespočetné množstvá informácií o tom, ako ako používať blog na zarábanie peňazí online.

#3 Takmer žiaden risk
Affiliate marketing je bezrizikový spôsob generovania príjmu online. Počiatočné náklady vám môže vzniknúť jedine vtedy, ak sa rozhodnete založiť si svoju vlastnú webovú stránku, prípadne ak sa rozhodnete pre platenú reklamu na FB či Instagrame /tzv. Boost/, ktorá však môže byť už od 1 Eur na deň, ako váš zdroj zvýšenej návštevnosti. Sú to však stále len veľmi minimálne náklady /i starosti/ v porovnaní so spustením vlatného eShopu či vytvorením zaujímavého a predaja schopného produktu.

Ak zistíte, že určité produkty u vášho publika jednoducho nefungujú, môžete ich rýchlo otočiť a začať propagovať nové položky. A ako už bolo uvedené vyššie, nepotrebujete k tomu nevyhnutne webovú stránku, či platenú reklamu /sú to skvelé nástroje, ak sa rozhodnete začať s online podnikaním vo veľkom/. Úplne stačí, ak máte vybudovaný zoznam vašich verných sledovateľov či priateľov na sociálnych sieťach, ktorí nadšene reagujú na vaše príspevky...

#4 Flexibilita
Rovnako ako iné spôsoby zarábania peňazí pomocou digitálneho marketingu, aj affiliate marketing poskytuje veľkú flexibilitu. Affiliate marketing môžete využívať kdekoľvek, pokiaľ máte prístup na internet.

Navyše získate možnosť pracovať a propagovať produkty nezávisle od toho, kde sa aktuálne nachádzate. Nie ste viazaní žiadnym miestom, ani časom, takže je to bezpochyby jeden z najúžasnejších nástrojov pasívneho príjmi v tejto dynamickej dobe plnej neistoty.

Affiliate program obsahuje síce pokyny, ktoré je potrebné dodržiavať /napr. nezavádzať klientov nepravdivým tvrdením alebo nesľubovať hory-doly/, ale v konečnom dôsledku je len a len na vás, ako sa rozhodnete zaujať svoje publikum.

Stále sa v tom neviete zorientovať? Nevadí, napíšte nám na info@jove.sk, alebo prostredníctvom kontaktného formulára a my vám radi pomôžeme.

Máte na svojich sociálnych profiloch množstvo followerov, alebo prevádzkujete vlastný Blog? Affiliate marketing v tom prípade bude pre vás výborným zdrojom vášho pasívneho príjmu... bez prvotných nákladov !

Posvätné starobylé symboly www.jove.sk

Ako na to?

#1

Pozorne si prezrite bohatú PONUKU PRODUKTOV NÁŠHO eSHOPU pre harmóniu tela, mysle a duše, kolekciu VEDOMÝCH ŠPERKOV & DIGITÁLNYCH PRODUKTOV, obzvlášt eBooky, ktoré patria medzi napredávanejšie produkty nášho eShopu:). Našli ste v našej ponuke niečo, čo zaujalo vašu pozornosť, pri čom zajasalo radosťou vaše srdce? Tak presne to je ten váš produkt, ktorý dokážete ponúknuť okruhu svojich známych.

 

TIP: Odporúčam na začiatok začať s jedným produktom, aby ste si osvojili rôzne techniky propagácie a mali možnosť odsledovať, čo funguje v rámci vášho publika, a čo naopak nie.

#2 

Prostredníctvom JEDNODUCHÉHO FORMULÁRA sa zaregistrujte BEZPLATNE do nášho affiliate programu, kde vám bude automaticky generovaný jedinečný provízny link na propagáciu produktu, vďaka ktorému budete môcť sledovať úspešnosť svojho dosahu na ľudí a následne aj príjem z percentuálneho podielu z celkovej ceny tovaru.

#3 

Vo vnútri programu nájdete propagačné bannery a návrhy textov, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať a slobodne používať pri odporúčaní / propagácii daného produktu, či už prostredníctvom mailu /email marketing/, vášho webu alebo sociálnych sietí. Ak sa cítite byť kreatívni, môžete si vytvoriť aj vlastné obrázky či texty. Vašej fantázii sa u nás žiadne medze nekladú... jediným pravidlom je základná ETIKA & MORÁLKA pri komunikácii so zákazníkmi, t.z. NESPAMOVAŤ, NEPOUŽÍVAŤ ZAVÁDZAJÚCE SLOVÁ, PREHNANÉ SĽUBY ČI KLAMSTVÁ, ktoré nie sú prezentované v popise daného produktu, za účelom zavádzania a manipulácie zákazníka ku kúpe tovaru, ktorý nebol vytvorený k tomuto účelu.

#4 

Umiestnite vami vybraný banner / produktové foto či video na viditeľné miesto vášho webu či sociálnej siete /zazdieľaný napr. ako príspevok, ktorý môžete následne "pripnúť" na vrch svojho profilu či fan page, aby sa časom nestratil v záplave vašich príspevkov/ spolu s vašim jedinečným odkazom / linkom, ktorý presmeruje zákazníkov na náš web, priamo ku kolekcii či konkrétnemu produktu. Z každého predaja, ktorý tento zákazník prichádzajúci od vás urobí, automaticky získavate províziu vo výške 15% z akéhokoľvek PRODUKTU NÁŠHO eSHOPU /kompletná ponuka tovarov nášho eShopu/. Svoj progres môžete transparentne sledovať vo svojom osobnom účte vytvorenom v rámci nášho AFFILIATE PROGRAMU. Vaša provízia vám bude vyplácaná na pravidelnej mesačnej báze /aby sme však predišli tomu, že sa to bude využívať len na občasný nákup pre svoje vlastné potreby so zľavou, je stanovená min. výška pre vyplatenie prvej provízie vo výške 50 Eur/.

Affiliate marketing propaguje produkty iných výmenou za vopred stanovenú províziu za každý predaj. Tento provízny princíp funguje už stovky rokov, len tentokrát sa preniesol do online prostredia.

AFFILIATE PROGRAM www.jove.sk

Zhrnutie na záver...

Affiliate marketing je hlavne o trpezlivosti, snahe učiť sa nové veci a neustálej práci na zdokonaľovaní sa. Ak niektorí hovorí, že sú to ľahko zarobené peniaze, je to čiastočne pravda. Je potrebné mať však na pamäti, že všetky začiatky môžu byť pomerne náročné a niekedy trvá dlhšie, kým získate prvú províziu. Oplatí sa však zamakať si a chvíľu vydržať. Neskôr sa z toho môže stať váš bočný, alebo dokonca hlavný zdroj príjmu. Hovorím z vlastnej skúsenosti...

Najväčšou výhodou affiliate marketingu je, že na začiatok nevyžaduje takmer žiadne výdavky. Ak chcete začať s affiliate marketingom, môžete tak urobiť na bezplatných blogovacích stránkach, založiť si zdarma profil /fan page/ na sociálnych sieťach alebo minúť pár eur a vytvoriť si jednoduchý web, tzv. landing page, na vlastnej doméne (veľmi odporúčame!).

 

Práca na tomto vašom novom a vzrušujúcom projekte je veľmi flexibilná a môžete pracovať, kedykoľvek, odkiaľkovek a ako dlho chcete. Neobmedzuje vás to vo vašej hlavnej práci /alebo ste možno na materskej dovolenke a potrebujete sa veľkú čas dňa venovať svojim rodičovským povinnostiam/.

Ďalšou veľkou výhodou affiliate marketingu je, že nemusíte pracovať na vytváraní produktu, ale len na sprostredkovaní jeho predaja. Navyše, keď si predstavíte, že na internete, v online priestore sú denne miliardy ľudí, tak je veľká šanca, že každý web či profil na sociálnych sieťach si nájde svoje široké publikum.

Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu...

AFFILIATE PROGRAM www.jove.sk
eBook Zdarma

Bonus/  eBook Zdarma!!!

Posvätné symboly & Starobylé rituály a ich význam v spirituálnej praxi

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte eBook ZDARMA ✫

eBook POSVÄTNÉ SYMBOLY zDARma www.jove.sk

Pozrite si tiež...