top of page
© Copyright
AFFILIATE PROGRAM www.jove.sk

♀AFFILIATE PROGRAM www.jove.sk


Partnerský program pre váš nezávislý online príjem

Affiliate marketing vám umožňuje zarábať peniaze propagáciou produktov iných ľudí. Čítajte ďalej a dozviete sa, čo je affiliate marketing, ako funguje a ako sa jednoducho zapojiť do nášho affiliate programu a začať takmer ihneď zarábať...

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • tsy-logo-pokladyvenuse
♀ AFFILIATE PROGRAM www.jove.sk ♀

ČO JE AFFILIATE MARKETING A AKO TO FUNGUJE?

Sprievodca na ceste k vášmu nezávislému online príjmu

Ak chcete generovať príjem online, ale nemáte produkt na predaj, potom môže byť pre vás affiliate marketing skvelou voľbou.

S touto marketingovou taktikou môžete propagovať produkty iných ľudí výmenou za províziu.

V tomto jednoduchom sprievodcovi affiliate marketingom vás prevediem všetkým, čo potrebujete vedieť o affiliate marketingu, na akom princípe funguje, a ako s ním môžete začať zarábať takmer okamžite. Zvládnete to bezpochyby s ľahkosťou aj vy, aj keby ste boli v tejto oblasti úplným začiatočníkom...

Čo je affiliate marketing?

Affiliate marketing je marketingový nástroj, ktorý vám umožňuje generovať tzv. pasívny online príjem. Predstavte si, že zmeníte prácu: vytvoríte web stránku, pridáte na ňu banner s vybraným produktom a vďaka tomu začnete zarábať peniaze kedykoľvek a odkiaľkoľvek – dokonca aj keď spíte! Znie to výborne, pravda? 

Affiliate marketing je typ marketingu, v ktorom jednotlivec alebo firma prezentuje / propaguje produkty alebo služby inej spoločnosti. Výmenou za propagáciu produktov tento jednotlivec alebo affiliate spoločnosti zarábajú provízie za to, že privádzajú návštevníkov na web danej spoločnosti.

Je to podobné ako provízia z predaja, ktorú zarába predajca. Jednotlivec alebo affiliate spoločnosti však nepracujú pre danú spoločnosť, ktorej produkty propagujú.

Jednotlivec alebo affiliate spoločnosti zvyčajne propagujú produkty prostredníctvom svojich webových stránok, blogu, účtov sociálnych médií, podcastov, youtube channel alebo iných online platforiem.

Softwér affiliate programu umožňuje obom stranám transparentne sledovať všetky predaje, ktoré pochádzajú od affiliate spoločnosti alebo jednotlivca, tzv. publishera, aby im následne mohla byť pripísaní provízia.


Typy affiliate marketingu

Existujú dva typy affiliate marketingu...

Pri prvom type propagujete produkty iných ľudí a získavate províziu za každý predaj, ktorý odporučíte.

Druhým typom affiliate marketingu je, keď si vytvoríte svoje vlastné produkty a nastavíte program affiliate marketingu tak, aby iní ľudia mohli zarábať províziu predajom vašich produktov.

Keď vidíte popis významu affiliate marketingu, väčšinou ide o odkaz na prvý typ affiliate marketingu.

To je tiež typ affiliate marketingu, na ktorý sa zameriame v tejto príručke. Poďme si teraz ozrejmiť základné pojmy, ktoré potrebujete ovládať predtým, ako začnete s tým pracovať...

Kto je to affiliate marketér?

Affiliate marketér je osoba, ktorá propaguje produkty niekoho iného výmenou za províziu.

Častokrát je producentom obsahu, ktorý má svoje publikum na online platformách /FB skupiny & Fan page, profil na Instagrame, blog či youtube channel/, ktoré môže použiť na zdieľanie produktov inej spoločnosti.

Kto je to affiliate obchodník?

Affiliate obchodník sa zaoberá druhým typom affiliate marketingu. Je tvorcom affiliate programu spolu s vlastnými produktmi, ktoré sa danom affiliate programe uvádzajú na trh.

Affiliate program následne umožňuje jednotlivcom alebo affiate spoločnostiam, ktoré sa zapoja do programu, začať propagovať ich produkty výmenou za províziu z predaja.

Pri nastavovaní affiliate programu obchodník implementuje systém sledovania predaja a spôsob, ako monitorovať výsledky affiliate partnerov pre vyplácanie týchto provízií.

Štandardne je to prostredníctvom unikátneho provízneho affiliate linku, ktorý v sebe nesie jedinečný kód affiliate marketéra, vďaka ktorému sa dá jednoducho sledovať, či daný zákazník prišiel na jeho odporúčanie, a či urobil nejaký nákup...

Musí človek okamžite niečo kúpiť? Ako eShop zistí, že človeka ste priniesli vy? Na obe otázky sú odpoveďou súbory cookies. Keď privediete návštevníka do obchodu, vďaka súborom cookies, ktoré sú uložené štandardne 30 dní vie eShop určiť, že návštevníka ste priviedli cez váš provízny odkaz vy. Návštevník na webe nemusí okamžite nakúpiť. Stačí, ak sa prvýkrát preklikol cez váš provízny odkaz a potom, ak sa na eShop vrátil, hoci po týždni /najneskôr však do 1 mesiaca/,  získate z tohto predaja odmenu – províziu.


Výhody affiliate marketingu

Tu sú niektoré z úžasných výhod používania affiliate programu:

#1Jednoduché naštartovanie

Affiliate marketing je pre mnohých atraktívnou možnosťou, pretože je tak ľahké s ním začať.

Nemusíte podstupovať zdĺhavý proces vytvárania produktu sami. Úspech s affiliate marketingom môžete dosiahnuť bez toho, aby ste boli odborníkom v určitej oblasti.

Vďaka schopnosti vytvárať pasívny príjem v priebehu času je affiliate marketing tiež vysoko škálovateľný.

Nemusíte sa obávať vytvárania nových produktov, s rastom vašej spoločnosti. Nemusíte ani riešiť popredajné služby zákazníkom.

Keď si rozšírite základňu publika, môžete nachádzať neustále nové produkty a služby, ktoré budete propagovať, aby ste zvýšili celoživotnú hodnotu svojich sledovateľov.

#2 Pasívny príjem

Affiliate marketing vám môže poskytnúť stály prúd pasívneho príjmu. Máme tým na mysli to, že stačí, ak svoje zdroje návštevnosti nastavíte raz /napríklad umiestneným produktového banneru na váš blog alebo pripnetím na váš FB či Instagram profil spolu s vašim aktívnym linkom/ a potom už len pokračujete v generovaní nových predajov, keď sa k nim dostane viac používateľov. O všetko ostatné sa postará softwér.

Jedným z najbežnejších spôsobov propagácie affiliate produktov je prostredníctvom webovej stránky s obsahom, ako sú blogové príspevky. Umiestnite jednoducho banner s affiliate produktom a môžete začať  generovať pasívny príjem... aj počas spánku:)

Môžu to byť napríklad aj recenzie, v ktorých pre potenciálnych zákazníkov prejdete výhody daného produktu. /Nebojte, o túto časť sa postaráme my, takže dostanete k dispozícii hotové návody s bannermi./

Alebo to môže