top of page
TIBETSKÉ SPIEVAJÚCE MISY www.jove.sk

Tibetské spievajúce misy & zvony

✫ MYSTIKA A SPIRITUALITA STAROBYLÝCH SYSTÉMOV ✫

Tibetské misy sa používajú v náboženských a šamanských praktikách už viac ako 1500 rokov, sú silno spojené s nepálskym & tibetským budhizmom siahajúcim do 8.storočia.

Spievajúce misy, ktoré sa označujú aj ako tibetské misy alebo himalájske spievajúce misy, sú starodávne misy, ktoré pri údere paličkou vydávajú zvuky a vibrácie. Tieto vibrácie sú frekvencie, ktoré môžeme počuť a ​​cítiť v našich telách a energetických poliach. Mnoho originálnych spievajúcich misiek je možné vysledovať až do starobylých tibetských budhistických oblastí, ako sú Tibet a Nepál. Mnohé moderné spievajúce misy sa dodnes vyrábajú v nepálskom hlavnom meste Káthmandu.

 

Spievajúce misy sú zvyčajne vyrobené zo zliatiny rôznych kovov, ktoré zahŕňajú meď, striebro, železo, cín, olovo a dokonca aj zlato. V poslednej dobe sú populárne spievajúce misy z čistého krištáľu. 

 

Spievajúce misky používajú počas meditácie predovšetkým budhistickí praktici vo svojich domovoch, kláštoroch a chrámoch. Tibetskí budhistickí duchovní vodcovia (rinpočhe) a mnísi tiež používajú spievajúce misy na vykonávanie rôznych rituálnych činností, ako je spievanie, označovanie času alebo signalizovanie zmeny činnosti. Je tiež známe, že japonskí a vietnamskí budhisti používajú spievajúce misy pri tradičných pohrebných obradoch a uctievaní svojich predkov.

 

Ak sa používajú ako nástroj na meditáciu alebo na uzemnenie, spievajúce misky poskytujú používateľovi harmonickú auru, ktorá mu pomáha sústrediť sa s pokojom a intuíciou. Budhisti používajú spievajúce misy, aby sa priblížili k maximálnemu mieru a upokojeniu pomocou zvukov vydávaných týmito misami. Tí, ktorí meditujú so spievajúcou miskou, môžu zažiť hlboké pocity spojenia a uvoľnenia, čo v konečnom dôsledku prináša silný pocit zdravia...

bottom of page