top of page

Aromaterapia & Prírodné oleje

Aromaterapia, ako už napovedá aj jej názov, je metodikou liečenia mysle, tela a duše prostredníctvom vôní éterických olejov. Doslovne znamená voňať a vdychovať éterické oleje. Verí sa, že pomáha liečiť nielen bolesti a iné choroby, ale že je aj prírodným liekom na odbúranie stresu, rozjasnenie nálady a oživenie Duše.

 

Éterické oleje (nazývané aj silice, aromatické oleje, vonné oleje či esenciálne oleje) sú prchavé látky rastlinného pôvodu. Nachádzajú sa v kvetoch, v plodoch korenistých bylín a v kôre stromov.

 

Základom aromaterapie (liečba vôňou) je používanie éterických (prchavých, esenciálnych) olejov na relaxáciu a liečbu širokej škály fyzických a psychických porúch. Molekuly esenciálnych olejov prechádzajú pľúcami a pokožkou do celého tela, preto je veľmi dôležité aby ste pri aromaterapii používali skutočne 100% prírodný esenciálny olej.

Keďže esenciálne oleje sú veľmi silné, odporúča sa aromaterapeutmi, aby sa neaplikovali a nevdychovali priamo. Esenciálne oleje sa vždy miešajú s nosnými olejmi, oleje sú tak ľahko prevoňané a neovplyvňujú ich terapeutické vlastnosti. Sladký mandľový olej, olej z grapefruitových jadierok, olivový olej alebo kokosový olej sú nosné oleje, ktoré sa najčastejšie používajú na miešanie esenciálnych olejov.

Všetky produkty rady Ancient Wisdom sú starostlivo vyberané, obstarávané z primárnych zdrojov, pravidelné testované na čistotu a podrobené prísnym štandardom kontroly kvality.

AROMATERAPIA eShop www.jove.sk
AROMATERAPIA eShop www.jove.sk
    bottom of page