top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
HVIEZDNE KRVNÉ LÍNIE & VAŠE SPIRITUÁLNE PREBUDENIE: ODHALENIE KOZMICKÝCH TAJOMSTIEV PREPOJENIA VAŠEJ KRVI A DUŠE
© Copyright

SEZÓNA BLÍŽENCOV 2023: ASTROLÓGIA, SPIRITUÁLNY VÝZNAM & HOROSKOP (+ DENNÍKOVÉ VÝZVY A AFIRMÁCIE)

Slnko - vládca nášho ega a pocitu identity - opúšťa zmyselnú a stabilizujúcu energiu Býka a pripravuje sa na energický posun do Blížencov. Poznanie toho, ako Sezóna Blížencov 2023 ovplyvňuje naše myslenie, pocity a rozhodovanie, nám môže pomôcť čo najlepšie využiť túto novú kapitolu našej cesty okolo Slnka, pretože Blíženci sú premenlivé vzdušné znamenie, ktoré ovplyvňuje každé znamenie zverokruhu svojím vlastným jedinečným a posilňujúcim spôsobom. Počas Sezóny Blížencov má náš spoločenský život tendenciu rozbehnúť sa do väčších otáčok a náš mozog túži spracovať čo najväčšie množstvo informácií. Blíženci sú znamením zverokruhu, ktorému vládne Merkúr, takže úzko súvisí s komunikáciou, blízkymi priateľstvami a miestnymi interakciami. Je to tiež znamenie zverokruhu, ktoré sa zaoberá detailmi, prispôsobuje sa meniacim sa okolnostiam, vidí obe strany mince a zostáva neustále otvorené novým informáciám. Keď opustíme tvrdohlavé energie Býka, vstup Slnka do Blížencov uvoľní skrutky a umožní väčší prietok vzduchu a nových možností. Počas tohto astrologického obdobia máme všetky dôvody na to, aby sme ustúpili od svojich zaužívaných presvedčení a umožnili svojim predstavám stať sa tvárnejšími. Koniec koncov, Blíženci nezískali svoju povesť rýchlo sa učiacich ľudí tým, že by boli vo svojom procese učenia strnulí. Blíženci však majú aj svoju nezbednú - a často aj neblahú - povesť. Našťastie existuje vysvetlenie, prečo im ich premenlivé postoje a meniace sa perspektívy priniesli nálepku "dvojtvárnosti". Blíženci sa jednoducho narodili so vzácnou schopnosťou identifikovať rôzne odtiene šedej vo svete, pri ktorých sa cítia pohodlnejšie pri rozhodovaní, či je niečo čierne alebo biele. Počas Sezóny Blížencov bude naše myslenie pravdepodobne viac komplexnejšie, preto sa zbavte strachu klásť hlboké otázky a spoznávať to nepoznané...

SEZÓNA BLÍŽENCOV 2023: ASTROLÓGIA, SPIRITUÁLNY VÝZNAM & HOROSKOP (+ DENNÍKOVÉ VÝZVY A AFIRMÁCIE)

Art by Emilia Nora Elina


Sezóna Blížencov 2023 trvá od 21. mája do 21. júna. Blížencov zastupujú dvojičky, z ktorých jedno dvojča je smrteľné, druhé nesmrteľné, predstavuje telo aj dušu. Smrteľné dvojča nám pripomína, že život je dočasný a že sme tu pre jedinečnú fyzickú skúsenosť, zatiaľ čo nesmrteľné dvojča nám pripomína, že naša duša je večná a že sme svojou najhlbšou podstatou duchovné bytosti.


Blíženci sú tiež spojení so živlom vzduchu a planétou Merkúr, takže počas tohto obdobia sa energia zvykne koncentrovať v našej mysli. Naše myšlienky môžu byť silnejšie, ale aj komplikovanejšie. Môžeme sa stretnúť s "prehriatím" mozgových závitov, ale aj okamihmi jasnosti alebo dokonca ahá momentmi. Rovnako sa môžeme ocitnúť v stave fixácie, prílišného premýšľania alebo prílišnej sebakritiky.


Blíženci sú tiež veľmi spoločenskou energiou, ktorá nás povzbudzuje, aby sme vyšli von a stretávali sa s ostatnými, komunikovali a zdieľali svoj príbeh. Môžeme dokonca cítiť, že sme vedení k tomu, aby sme priložili pero k papieru alebo začali s podcastom.


Toto obdobie Blížencov však bude pravdepodobne ešte hlbšou sondou do duše, než by sme čakali, pretože Slnko, ktoré vstúpi 21. mája do Blížencov zároveň vytvorí trigón s transformačným Plutom vo Vodnárovi. Keďže sa Slnko spája s planétou tvorenia a ničenia v intelektuálnych vzdušných znameniach, pravdepodobne budeme vedení k tomu, aby sme posunuli hranice svojich intelektuálnych snažení a spoločenských interakcií, čo nevyhnutne povedie k ďalšiemu rastu. V čase, keď Jupiter - planéta rastu, hojnosti a poznania - 1. júna spojí sily so Severným uzlom osudu v Býkovi, môžeme mať dokonca pocit, že smerujeme k nevyhnutnému životnému obratu. Tento monumentálny aspekt zvyšuje stávky počas Sezóny Blížencov, takže sa pripravte na veľký reštart.


Nevýhodou energie Blížencov je, že sa môžeme cítiť trochu krátkozrakí, čo môže byť ešte viac spochybnené počas Splnu Mesiaca v ohnivom znamení Strelca 4. júna. Zatiaľ čo Blíženci sú "posadnutí" detailmi a zaujímajú sa o to, čo sa deje lokálne, Strelca oveľa viac zaujímajú širšie súvislosti a väčšie myšlienky. Zatiaľ čo Blíženci vidia okolie, Strelec vidí svet, a keď nastane tento Spln Mesiaca, umožní nám nahliadnuť na všetko, čo sa spojí do jednej veľkej myšlienky. A keď romantická Venuša 5. júna vstúpi do ohnivého znamenia Leva, budeme sa do nej zamilovávať aj naďalej.


S končiacou sa Sezónou Blížencov budeme vyzvaní, aby sme sa pozreli do seba a zamysleli sa nad minulosťou. Saturn - planéta karmy a obmedzení - vstupuje 17. júna do svojho retrográdu na 7 stupňoch Rýb a 11. júna sa retrográdne Pluto vráti do Kozorožca. Našťastie, zhovorčivý a vynaliezavý Merkúr 11. júna vstúpi aj do Blížencov, čo je jeho domovské znamenie zverokruhu. Hoci sa energia môže meniť, schopnosť Blížencov rýchlo sa v nej zorientovať určite príde vhod. A v čase, keď 18. júna nastane Novolunie v Blížencoch, budeme pripravení poistiť všetky svoje nápady - alebo súbor nápadov -, ktoré nás najviac nadchnú.


Medzi kľúčové udalosti pre Sezónu Blížencov 2023 patrí aj prechod Aldebaranu od 28. do 29. mája... o tom však niekedy inokedy.
SEZÓNA BLÍŽENCOV 2023: SPIRITUÁLNY VÝZNAM

Blíženci, ktorých predstavujú dvojičky, symbolizujú dualitu, flexibilitu a rovnováhu. Toto obdobie je o uznaní a integrácii všetkých stránok seba samého, svetla a tieňa, vedomia a podvedomia. Táto symbolika vedie k viacerým duchovným témam počas obdobia Blížencov:

Want to read more?

Subscribe to jove.sk to keep reading this exclusive post.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page