top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
HVIEZDNE KRVNÉ LÍNIE & VAŠE SPIRITUÁLNE PREBUDENIE: ODHALENIE KOZMICKÝCH TAJOMSTIEV PREPOJENIA VAŠEJ KRVI A DUŠE
© Copyright

NOV MESIACA V ZNAMENÍ RAKA (10.7.2021) ~ CESTA DO SAMOTNÉHO LONA STVORENIA

Už čoskoro začíname nový mesačný cyklus, ktorý začína Novom Mesiaca 10. júla 2021 (03:17) vo svojom domovskom znamení Raka. Začiatok tohto nového cyklu prináša vítaný oddych od intenzívnych energií Zatmení, s ktorými sme pracovali zopár predošlých týždňov, a predstavuje prvých pár krokov na novej ceste Transformácie, ktorú nám Zatmenia vydláždili. Nov Mesiaca je vo všeobecnosti tajomným, magickým obdobím, ktoré nám prináša prísľub čerstvej nádeje a nových začiatkov. Astrologický Nov Mesiaca, ktorý sa vyskytuje približne každých 28 - 29 dní, stelesňuje všetky tradičné energie Mesiaca - citlivosť, emócie, klam, ilúziu a premenlivosť - pričom tieto energie sa pri každom Nove Mesiaca prejavujú rozdielne, podľa toho, v akom znamení zverokruhu sa Nov Mesiaca vyskytuje. Novy Mesiaca sú obzvlášť špeciálne vo svojom domovskom vodnom znamení Raka, nakoľko znamenie Raka je pod vládnucou energiou Mesiaca. Hovoríme o najobľúbenejšom Nove Mesiaca v roku!


Zatmenia reprezentujú silné portály pre znovuzrodenie. Môžu zatvárať dvere, otvárať dvere a otriasať našimi životmi v úsilí tlačiť nás na cestu vyššieho Vedomia.


Táto nová a vyššia cesta, ktorú pre nás položili Zatmenia, teraz dorazila a tento júlový Nov Mesiaca predstavuje prvú etapu na našej ceste. Júlový Nov Mesiaca je dokonalou príležitosťou na stanovenie zámerov ohľadom všetkého, čo by sme chceli zosobniť / stelesniť, keď začneme túto novú kapitolu.


Aké energie si prajete privolať a pritiahnuť do vášho života? Ako si želáte postupovať v tejto novej kapitole, ktorá je teraz pred vami?


Chvíľu zavrite oči a predstavte si typ energií, ktoré chcete na tejto novej ceste objať, niesť a manifestovať. Predstavte si, že tieto energie prúdia celým vašim telom a ukotvujú sa hlboko do Zeme. Račia energia tohto Novu Mesiaca môže slúžiť aj ako Sprievodca, ktorý nám pomôže zorientovať sa v počiatočných fázach tejto novej cesty.


Znamenie Raka reprezentuje symbol kraba. Krab je súcitný a starostlivý, ale tiež nebojácny, lojálny a ochranný. Tvrdá vonkajšia škrupina predstavuje schopnosť kraba chrániť nielen seba, ale aj tých, ktorých miluje. Mäkký interiér predstavuje citlivé a láskavé srdce, ktorým je krab často motivovaný.


Ako môžete nájsť rovnováhu medzi mäkkosťou srdca a "tvrdými" hranicami, ktoré sú potrebné na to, aby ste sa cítili bezpečne a chránení?


Krab si svoj domov nesie na chrbte, čo predstavuje jeho túžbu vždy sa cítiť bezpečne a "doma". V rámci týchto energií Novu Mesiaca môžeme tiež popremýšľať o spôsoboch, ako sa cítiť vo svojom živote bezpečnejšie a „doma“ všade, kde sa práve nachádzame.


Cítiť sa "doma" je skutočne iba o prijatí. Ide o objatie toho, že tu "musíme" byť, aj keď sa môžeme cítiť neustále stimulovaní, vystrašení alebo v rozpore s tým, čo je pred nami.


Pod energiami júlového Novu Mesiaca premýšľajte, ako môžete prijať túto myšlienku pocitu domova vo svojom vnútri. Ako sa môžete posunúť do stavu lásky a mieru vo vnútornom aj vonkajšom svete?


Cvičenie radikálnej a neochvejnej starostlivosti o seba tým, že budete k sebe láskaví, postavíte sa za seba, stanovíte svoje jasné hranice a budete sa rozhodovať z miesta súcitu, to všetko sú nástroje, ktoré vás posunú výrazne vpred počas tohto Novu Mesiaca.Ako už bolo spomenuté, energie znamenia Raka je starostlivá, empatická, láskavá a materinská. Nové začiatky, ktoré nastávajú počas Račieho Novu Mesiaca, to odrážajú a je to obzvlášť vhodný čas na začatie všetkého, čo zahŕňa starostlivosť, nech už je to o samého seba alebo o ostatných. V astrológii nesie toto silno emotívne znamenie aj hlboké odkazy na minulosť, takže Nov Mesiaca v Rakovi môže byť pozitívnym časom na prekonanie minulých traumat alebo na pochopenie toho, čo sa stalo v minulosti, a ktoré vás priviedlo do vašej súčasnej situácie.


Nov Mesiaca v Rakovi môže byť tiež pozitívnym časom pre podnikanie a financie. Táto opatrná, ale dôvtipná energia nám pomáha robiť zdravé rozhodnutia a zvažovať dlhodobú stratégiu.


Napriek všetkej pozitivite prináša však znamenie Raka - ako energia každého znamenia zverokruhu - v astrológii aj určité výzvy a "problémy". Táto energia Raka môže byť až príliš ochranná a bráni nám riskovať alebo natiahnuť krídla. Energia Raka môže byť niekedy tiež ostrá a sarkastická. V astrológii je znamenie Raka kardinálnym vodným znamením, takže táto energia má rada proaktívny charakter využívajúci emócie. V najlepšom prípade nám Nov Mesiaca v Rakovi umožňí dostať naše emócie pod kontrolu a naučí nás prijať svoju vnútornú silu potrebnú pri prekonávaní ťažkých chvíľ. V najhoršom scénari však tento Nov Mesiaca môže dať zelenú pre emocionálnu manipuláciu v našich životoch.


Znamenie Raka je symbolom zrodenia, preto Novy Mesiaca v Rakovi sú vynikajúce pre začatie osobných projektov, ktoré už nejaký čas "pestujete" a pracujete na nich.


Nov Mesiaca má v zásade aspekty so všetkými vonkajšími planétami. Aspekty vonkajších planét sa vždy cítia byť osudové, je to akoby v hre boli vyššie sily, ako napríklad "božský orchester", ktorý vedie naše činy.


Preto tento Nov Mesiaca v Rakovi bude mať takmer magický nádych. Veci konečne zapadnú na svoje miesto.


Aj keď vonkajšie planéty (Urán, Neptún, Pluto) pracujú na jemnej úrovni, napriek tomu nás ovplyvňujú na každom kroku. V skutočnosti sa nemusí stať nič, ale na jemnohmotnej úrovni môžeme cítiť zmysel pre smerovanie, „správnosť“, pocit, že Boh/Vesmír/Zdroj je na našej strane.NOV MESIACA V RAKOVI - ČO CÍTITE AKO DOBRÉ A SPRÁVNE


Samozrejme, toto je Nov Mesiac v Rakovi, takže sme v ríši pocitov.


Rak je kardinálne vodné znamenie. Rovnako ako si rieka intuitívne nachádza cestu k moru, aj naše pocity nás vždy vedú správnym smerom.


Ak ste typ človeka, ktorý kladie výrazný dôraz na intelekt, dôvera vo vaše emócie sa môže javiť zvláštne až trápne; možno ani neviete, kde začať.


Dobrá správa je, že nemusíte nič začínať! Nov Mesiaca v Rakovi nie je „7 krokov k… ".


Novy Mesiaca v Rakovi nie sú o tom, aby ste niečo napravili, nasledovali plán atď. ... kľúčové tu je, že neexistuje žiadny konkrétny proces, žiadny „najlepší postup“, žiadne „ako na to“.


S Novom Mesiaca v Rakovi potrebujete robiť iba to, čo cíti ako správne. To je všetko!


Ľahké nie? Mesiac a Rak hovoria rovnakým jazykom - jazykom emócií.


Nov Mesiaca v Rakovi je časom na uctenie si svojich emócii, na venovanie pozornosti tomu, čo skutočne cítime. Ak v kardinálnych vodách Raka niečo „cítite“ ako správne, potom to tak pravdepodobne je.


A tu prichádza na rad „úloha“ Novu Mesiaca v Rakovi: táto úloha môže byť neuveriteľne ľahká alebo neskutočne ťažká, je to o uhle pohľadu. Viete prijať svoje emócie? Viete si dovoliť, aby ste sa pri vašich rozhodnutiach riadili svojimi pocitmi? Viete skutočne konať podľa svojich pocitov?


Niekto si môže povedať: ak naozaj budem konať podľa svojich pocitov, niekto sa tým zraní. Ale takýto druh zranenia v skutočnosti nie je to, o čom je energia Raka (je to skôr doména Škorpión s "pevnou" vodou).


Rak reprezentuje úplne prvý emocionálny vstup, ktorý má korene v pravde o tom, kto sme.MESIAC V RAKOVI - LONO STVORENIA


V astrológii je znamenie Raka spojené tiež s našim domovom a rodinou, s našou zónou bezpečnosti a pohodlia.


Rak prezentuje naše korene, lono stvorenia, bezpečný a vyživujúci priestor, v ktorom sa formuje život.


Rak je zdrojom, hlavnou príčinou, hlbšou pravdou. Keď pripustíme, že keď sa spojíme s našou zónou račej geniality, keď dôverujeme nášmu vnútornému pocitu, urobíme automaticky správnu vec.


Je zaujímavé, že v bezpečnom lone stvorenia Raka môže nový život vzniknúť, iba ak dôjde k určitej chromozomálnej zhode, ak to dá evolučný zmysel pre spojenie génov matky a otca.


Ak k tomu dôjde, nastáva nový život. Ak nie, nič sa nedeje.


Podobne, keď dôverujeme svojim emóciám a keď sme si istí tým, ako sa cítime, veci prídu ľahko. Nič dobré nemôže započať, ak to nie je zakorenené v našej intuícii a emóciách.NOV MESIACA V RAKOVI - KŇAZ PRI SOBÁŠNOM OBRADE


Sabiánskym symbolom NovU Mesiaca v Rakovi je „Kňaz vykonávajúci sobášny obrad“.


Tento Sabiánsky symbol predstavuje dokonalý popis energií v hre. Nov Mesiaca v Rakovi je o zrodení niečoho nového.


A vonkajšie planéty, ktoré súvisia s týmto Novom Mesiacom, sú "božskou orchestráciou", „kňazom“, ktorý nám dáva slávnostné požehnanie a zaisťuje, aby sme boli v súlade s vyššími silami Vesmíru.


V svadobnom obrade máme 3 „účastníkov“: dvaja manželia a kňaz.


V priebehu času v rámci starobylých kultúr ľudia vždy cítili potrebu zahrnúť do obradu tretiu entitu, „sprostredkovateľa“, akým je napríklad kňaz alebo obradný majster, niekoho, kto dokáže túto skúsenosť ritualizovať a pomôže nám spojiť sa s Bohom / Vesmírom / Zdrojom.


Cítime potrebu zahrnúť „3. stranu“ možno preto, lebo vieme, že v posvätnom procese Stvorenia nikdy nie sme „sami“. Existuje táto 3. entita, ktorá nás vedie, uskutočňuje veci a dáva nám svoje požehnanie.


Počas tohto júlového Novu Mesiaca nechajte svoju intuíciu a vnútorné pocity viesť vaše rozhodnutia a činy, staňte sa svojim "vnútorným kňazom". Keď pocítite zladenie sa so svojim hlbokým vnútorným svetom, svojou intuíciou, budete vedieť, že ste na správnej ceste.


Tento mesiac nás ešte čaká zopár významných astrologických udalostí, o ktorých si budeme písať postupne /podrobný astrologický prehľad pre mesiac JÚL 2021 nájdete >> TU/. Sledujte náš profil na FB, aby ste nezmeškali žiaden z príspevkov 👉 https://www.facebook.com/poklady.venuse


TIP: K umocneniu spirituálnej práce s energiami Novu Mesiaca, namiešajte si svoj magický olej! Postup nájdete TU 👉 https://www.jove.sk/post/nov-mesiaca-esencialne-oleje-ritual


Požehnaný Nov Mesiaca všetkým!


S Láskou,
P.S.: Ak sa vám páčil tento príspevok a máte túžbu ho zdieľať, pokojne tak urobte aj s uvedením linku na tento web, budem veľmi rada. V dnešnej dobe sa to už, verím tomu, považuje za úplný štandard v rámci ľudskej slušnosti a korektnosti. Príprava takéhoto článku zaberá približne pol dňa, preto by som veľmi ocenila, ak by sa už neopakovali situácie, kedy svoj článok nájdem na instagramovom alebo FB profile iných stránok bez akéhokoľvek odkazu na uvedenie zdroja tohto webu. Ak sa chceme ako spoločnosť posunúť ďalej na špirále života, potrebujeme sa naučiť korektnému správaniu, vzájomnej úcte a rešpektu. Ďakujem!❤︎ความคิดเห็น

ได้รับ 0 เต็ม 5 ดาว
ยังไม่มีการให้คะแนน

ให้คะแนน
bottom of page