top of page
POKLADY VENUŠE Blog
Názov príspevku
SPLN MESIACA V PANNE FEBRUÁR 2024: ČAS LIEČENIA, ODPUSTENIA A UVOĽNENIA PREHNANÝCH NÁROKOV NA SEBA ZA ÚČELOM NAPĹŇANIA SVOJEJ CESTY DUŠE
© Copyright

NOV MESIACA V RYBÁCH (2.3.2022, 18:34 hod.): ČAS MANIFESTÁCIE, ODPUSTENIA & DUCHOVNÉHO ZNOVUZRODENIA

V čase Novu Mesiaca padne obloha do úplnej temnoty, nie je vidieť ani malý kosák Mesiaca. Temnota bola vždy synonymom pre kreatívnu posvätnú ženskosť, ktorá žije v každom z nás. Práve v tejto všepohlcujúcej tme je tvorivá energia na maxime. Práve v najhlbšej tme sa často cítime dostatočne bezpečne na to, aby sme sa stali našimi skutočnými Ja a kde sú naše najhlbšie emócie častokrát oslobodené. Počas Novu Mesiaca v Rybách 2. marca 2022 sa môžeme cítiť blízko tejto temnoty. Môžeme sa ocitnúť na Ceste skrz naše najhlbšie tiene alebo sa stretnúť zoči-voči čomukoľvek, čo prebývalo v skrytých zákutiach nášho srdca, mysle a duše. Tradične je astrologický Nov Mesiaca aj časom nových začiatkov. Keď však Nov Mesiaca padne do vodného znamenia Rýb, znamená to, že sme dokončili celý jeden cyklus zverokruhu, takže vo vzduchu je cítiť duchovné znovuzrodenie.

Art By Midnight Moon Visuals


Je ľahké báť sa tmy, pretože často môže vyvolať veci, ktorým nechceme čeliť. Ale táto konfrontácia je často nevyhnutná na to, aby sme viedli bohatší a plnohodnotnejší život. Táto konfrontácia je často potrebná na to, aby sme sa objavili na hlbšej úrovni a aby sme prekonali svoje bloky a bariéry.


Existuje tajomná sila, ktorú môžeme nájsť, keď si dovolíme sedieť v tichosti a tme. Predstavte si semienko, ktoré je zahĺbené do tmavej pôdy. Je umiestnené tak, aby ho tmavá, hustá energia zeme mohla vyživovať a umožnila mu tak, aby rástlo a prekvitalo v niečo nové a veľkolepé. To isté možno povedať aj o nás.


Temnota je tiež základom pre magické energie tvorenia a manifestácie. Energia sa môže premeniť na niečo v tme. V tme sa rodí nový život. Pod energiami marcového Novu Mesiaca sa môžeme cítiť jemne vedení k tomu, aby sme si aj my našli čas posedieť si s temnotou vo svojom vnútri. Môže od nás vyžadovať konfrontáciu s niečím hlbším, čo sme doteraz pred sebou ukrývali alebo nám to umožní spojiť sa s energiou mágie a stvorenia.


V astrológii je tiež Nov Mesiaca v znamení Rýb oknom do nášho súčasného duchovného zdravia a pohody. Ak sa nám darí s naším duchovným rastom, môže to byť radostný Nov Mesiaca s obrovským zmyslom pre optimizmus a mágiu. Ak sme však doteraz nevenovali pozornosť svojim duchovným potrebám a namiesto toho sme boli priam posadnutí materiálnymi záležitosťami, tento Nov Mesiaca môže priniesť "prebudenie" v podobe zhoršenia kvality spánku, intenzívnych paranormálnych zážitkov či prežívania hlbokých pocitov viny alebo obete.


Ryby sú posledným znamením zverokruhu a vytvárajú tak atmosféru reflexie a zbavovania sa minulosti. Práve v znamení Rýb sa dokážeme obzrieť späť na prejdenú Cestu a novým spôsobom pochopiť niektoré lekcie a dary, s ktorými sme sa stretli.V rámci tohto marcového Novu Mesiaca v Rybách sa kladie veľký dôraz na to, aby sme si našli čas na premýšľanie o našej minulosti a o tom, ako sa môžeme z nej naučiť, alebo od čoho sa potrebujeme posunúť ďalej.


Energia znamenia Rýb je mimoriadne súcitná a veľmi jemná, takže toto je dobrý Nov Mesiaca na to, aby sme sa dostali do kontaktu s našim posvätným miestom v srdci. Spolupráca s charitou nejakým spôsobom je dobrým využitím tejto energie, rovnako ako vysielanie energie súcitu a porozumenia voči tým, ktorí vám mohli ublížiť. Nov Mesiaca v znamení Rýb je dokonalým momentom na odpustenie – a to zahŕňa aj odpustenie sebe.


Počas tohto Novu Mesiaca je rovnako silné zameranie nielen na odpustenie, ale aj na prejavenie súcitu s naším minulým Ja a na to, aby sme si vzali so sebou len tie časti našej minulosti, ktoré nás podporujú a vyživujú, a ktoré si chceme vziať do budúcnosti.


Napíšte list svojmu minulému Ja pred 6 alebo 12 mesiacmi. Čo by ste chceli zdieľať so svojím minulým Ja? Akú múdrosť si prajete, aby vaše minulé Ja poznalo na základe toho, aké poznanie máte teraz? Aj keď píšete list teraz, predstavujte si, ako vaše minulé Ja intuitívne sťahuje tieto informácie v čase, keď ich najviac potrebuje počuť.


TIP: Ak vás fascinuje práca s mágiou Mesiaca, prečítajte si aj príspevok 👉 NOV MESIACA ~ AKO POUŽÍVAŤ ESENCIÁLNE OLEJE PRI RITUÁLOCH NOVU MESIACA


Ide o vysoko kreatívnu energiu, takže ďalšou dobrou možnosťou pre Rybie Novolunie je začať nový kreatívny projekt – najmä taký, ktorý vám môže pomôcť vyjadriť more emócií, ktoré si spájame s Rybami. Či už sa chcete vyjadriť slovom, umením, sochou, remeslami, pečením, hudbou alebo tancom, toto je vaša príležitosť nechať to všetko prejaviť smerom von.


Snáď najužitočnejším spôsobom, ako sa dostať do súladu s energiou Novu Rýb, je vyhradiť si čas okolo Novu na meditáciu, modlitbu, veštenie, mágiu alebo prácu so snami. Všetky tieto veci vám umožňujú prístup k inej úrovni Vedomia, kde môže energia Rýb prehovárať s vašou dušou.


Jupiter, ktorý si momentálne razí cestu znamením Rýb, je pod týmto Novom Mesiaca veľmi aktívny. Jupiter môže do obrazu vniesť nával optimizmu, takže aj keď sa možno pristihneme, že uvažujeme alebo potrebujeme cestovať do hlbín našej duše, môže byť pre nás jednoduchšie zamerať sa na pozitívnu stránku veci a vidieť krásu, ktorá nakoniec vzíde z toho všetkého.


Jupiter rád rozširuje všetko, čoho sa dotkne, a Ryby sú obdarené veľmi citlivou energiou, takže prítomnosť Jupitera tu môže tiež zvýšiť našu citlivosť na veci. Uvedomenie si toho nám môže pomôcť nasmerovať časť tejto citlivosti do kreatívnych projektov, meditácie alebo intuitívnej práce. Pravdepodobne sa zvýšia aj naše psychické zmysly, takže sa uistite, že pozorne načúvate a dôverujete akýmkoľvek predtuchám, šepotom alebo náhlym vhľadom.Marcový Nov Mesiaca v Rybách tvorí konjunkciu s expanzívnym Jupiterom a sextil s nepredvídateľným Uránom. Bez ohľadu na to, ako "nešťastne" veci môžu vyzerať, máme možnosť nahliadnuť do budúcnosti, kde sa život zdá byť o niečo svetlejší. Aj keď je tento vplyv pomerne dosť prchavý, môže byť dostatočnou inšpiráciou, aby sme pokračovali v tom, čo sme začali. Cítime sa svieži, optimistickí a dokonca šťastní. Akékoľvek emócie, ktoré cítime, môžu byť v tomto čase veľmi povýšené. Náš záujem presahuje osobnú úroveň a naťahuje svoje náručie až po širokú verejnosť; chceme prispieť a zlepšiť podmienky nielen pre seba, ale pre všetkých.


Ďalšou vysoko aktívnou energiou v čase tohto Novu Mesiaca v znamení Rýb je konjunkcia Venuše, Marsu a Pluta. Za posledné obdobie sme mali príležitosť pracovať s energiou konjukcie Venuše a Pluta a energiou konjukcie Venuše a Marsu, a toto je vzácne spojenie kedy sa všetky tri z týchto planetárnych energií spojili.


Kombinácia tejto energie môže upriamiť našu pozornosť na naše vzťahy a tam, kde nepresadzujeme svoju moc, alebo kde môžeme presadzovať príliš veľa sily a pôsobiť ako kontrolné. Táto energia sa môže prejaviť aj v našom vzťahu k peniazom. Energia Rýb nás vedie k tomu, aby sme išli s prúdom a naučili sa umeniu odovzdania sa. Jedným z darov, ktoré nás učí, je zbaviť sa kontroly, dôverovať, že všetko bude v poriadku a všetko, čo má byť, sa nakoniec splní.


Ak chcete pracovať s touto dynamikou Venuše, Marsu a Pluta, skúste ísť s prúdom, najmä ak sa na povrch dostanú situácie, ktoré nemôžete ovplyvniť. Využite energiu Venuše, aby ste vniesli rovnováhu do akejkoľvek dynamiky vzťahu, ktorá môže vyplávať na povrch. Využite energiu Marsu, aby ste si zostali istí svojimi voľbami a tým, čo aké kroky chcete podniknúť, a využite energiu Pluta, aby ste zostali vo svojej moci a boli verní svojmu autentickému Ja.


Marcový Nov Mesiaca v znamení Rýb má silnú energetickú dynamiku a môžeme v ňom cítiť veľa vrstiev, takže buďte k sebe jemní a berte veci tak, ako vám našepkáva vaša vlastná intuícia. A pamätajte, že všetko je vždy len dočasné. Je čas vyskúšať niečo trochu nové, dobrodružné alebo dokonca "riskantné" v rámci tohto vzrušujúceho, osviežujúceho a možno až príliš krátkeho tranzitu.


Podrobný prehľad ďalších významných astrologických tranzitov mesiaca MAREC 2022 nájdete v príspevku ASTROLOGICKÁ PREDPOVEĎ PRE MAREC 2022: MAGICKÝ ČAS AKCIE & EXPANZIE.


Váš rituál k marcovému Novu Mesiaca v znamení Rýb príde už čoskoro... zostaňte naladení!!


Ste pravidelným návštevníkom a bavia Vás & inšpirujú moje príspevky na Blogu, ktoré pre vás pripravujem v oblasti astrológie, mystiky, mágie a vedomého života úplne ZDARMA, a chcete prispieť do kolobehu energie v rámci kolesa Dharmy? Podporte jednoducho moju tvorbu a pozvite ma symbolicky na kávu... Tento dobrovoľný príspevok je vo výške ceny kávy /prípadne aj koláčika/ v bežnej kaviarničke, no poteší moju dušu, a zároveň tým prispejete k spravodlivej výmene energie ☺️ A čaká vás aj veľmi milý & užitočný darček...

♀❣️Ďakujem❣️♀


S Láskou,
P.S.: Ak sa vám tento príspevok páčil a túžite ho zdieľať, urobte tak prosím, v jeho kompletnom znení aj s uvedením zdroja / linku. Kopírovanie článku, ako aj jeho jednotlivých častí je dovolené iba so súhlasom autora! Ďakujem❤️♀🙌🏼


bottom of page